Close

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

4.4
از 5 رای
تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد! + تصاویر
  • 11 آذر 1396 10:00
  • 0
  • 25.3K

بزرگراه M-185 در ایالت میشیگان، امن ترین جاده در آمریکاست چرا که تنها بزرگراه ایالتی است که خودروها اجازه ی ورود به آن را ندارند. داستان این محدودیت به سال 1898 باز می گردد و از آن زمان، به غیر از ماشین های اورژانسی، خودروهای انگشت شماری روی آسفالت این بزرگراه رانده اند. بزرگراه M-185  از یک نظر دیگر نیز عجیب و غیر عادی محسوب می شود؛ در واقع این بزرگراه به ناکجا می رسد! چرا که یک حلقه بوده و به صورت کامل روی جزیره ای واقع شده و به هیچ بزرگراه دیگری متصل نیست. جای تعجبی نیست که M-185 در لیست سیستم بزرگراهی ملی وجود ندارد که در واقع شاخص بزرگراه ها و راه های ایالات متحده است که برای اقتصاد و دفاع کشور بسیار مهم محسوب می شود. اما ممکن است از خودتان بپرسید اصلا چرا M-185 را یک بزرگراه می نامند؟

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

M-185 در سال 1933 تاسیس شد، این بزرگراه دورتادور جزیره ی Mackinac (یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در سمت دریاچه ی Huron) گشته و مسیری به طول 12.8 کیلومتر و باریک تر از سایر بزرگراه های ایالتی می باشد. این بزرگراه در میان دوچرخه سواران از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که دیدهای شگفت انگیزی را به اطراف شبه جزیره ی میشیگان و دریاچه ی Huron ارائه می دهد. گفته می شود که سالانه تعدادی بالغ بر نیم میلیون نفر در این بزرگراه سفر می کنند.

از آنجا که M-185 یک بزرگراه دایره ای شکل است هیچ پایانی ندارد. نقطه ی شروع آن در مکانی روبروی مرکز توریستی پارک ایالتی جزیره ی Mackinac می باشد. چنانچه مسیر خود را از این نقطه آغاز کنید، می توانید حرکت خود را با نشانه های چوبی که در هر مایل خود را نشان می دهند، دنبال کنید.

این جزیره حضور وسایل نقلیه ی موتوری را با تصویب قانونی در سال 1898 منع کرد؛ داستان از این قرار بود که خودروی یک پزشک اسب ها را ترسانده و باعث تصادف کالسکه ها شده بود و در پی این موضوع ساکنان جزیره نسبت به حضور خودروها اعتراض و شکایت کردند. از آن زمان تاکنون روش های تردد در جزیره به اسب سواری، کالسکه و یا پای پیاده محدود می شود. تا سال 2005، حادثه ی پیش آمده توسط خودروی پزشک تنها تصادف در تاریخچه ی این بزرگراه بود. حتی تصادفی که در سال 2005 رخ داد، بسیار جزئی بود و در آن یک ماشین آتش نشانی با یک آمبولانس پارک شده اصابت کرده و خسارت کوچکی ایجاد نمود. اگر بخواهیم واقع بین باشیم، در حقیقت این مورد نباید یک حادثه تلقی گردد.

از زمان منع تردد خودورهای موتوری، تنها چند بار خودروها در این بزرگراه اجازه ی تردد یافتند. یکبار در سال 1979 و حین فیلمبرداری Somewhere in Time و باری دیگر در سال 1998 برای یادبود قانون ممنوعیت خودروها در جزیره. در سال 1901 نیز یک ماشین بخار Geneva وارد جزیره شده و در پارک مارکت به نمایش درآمد.

M-185 در نوشته های زیادی با نام «خوش منظره ترین مسیر» و یکی از بهترین مکان هایی که در آن می توان دوباره پاهای خود را روی زمین احساس کرد، شناخته شده است.

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

M-185 : تنها بزرگراهی که هیچ ماشینی از آن نمی گذرد!

 

منبع: amusingplanet

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

سعید 12 آذر 1396 ساعت 19:40

این که بزرگراه نیست! شبیه جاده دوچرخه داخل پارک چیتگر خودمونه! چرا مرغ همسایه غازه!