Close
جزیره هرمز
مریم رجایی
نقدها:
گزارش
هرمز، جزیره رنگها
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

جزیره هرمز در گذشته نقش تجاری مهمی دارا بود ولی به تدریج اهمیت خود را از دست داده است. امروزه این جزیره به یک مقصد گردشگری جذاب تبدیل شده است. برای رسیدن به هرمز کشتیها از قشم (دوبار در روز) و بندرعباس (چندین نوبت) حرکت میکنند.
وقتی به جزیره رسیدید نیز میتوانید وسیله ای شبیه توک توک یا ماشین کرایه کنید که قیمت ان نیز مناسب است. بهتر است صبح زود به هرمز بروید. راننده های محلی حکم لیدر را نیز دارند و مسیرهای گردشگری را به شما پیشنهاد میدهند. قلعه پرتغالیها گرچه تقریبا ویرانه است اما دیدن دریای ابی رنگ از پشت دیوارهای سرخ ان لذت بخش است.
هرمز سرشار از عجایب است، دره مجسمه ها، فرش خاکی، ساحل لاکپشتها، موزه دکتر نادعلیان،معدن خاک سرخ، دره رنگین کمان و غار و نمک و ... در کنار صفا و صمیمیت مردم خونگرم جنوب همگی میتواند خاطره ای خوش برای شما رقم بزند.
سوغاتی هرمز خاک رنگی ان است که در شیشه های بزرگ و کوچک فروخته میشود. البته به شخصه موافق خرید این سوغاتی نیستم چون قطعا در درازمدت به این جزیره اسیب جدی وارد خواهد کرد. خاک رنگی زیبایی که هم میتواند در تهیه لوازم ارایش استفاده شود و هم خوراکی بوده و از ان در تهیه انواع سس استفاده میشود.
در هرمز برای خوردن غذای محلی باید به خانه محلیها بروید. در واقع مردم محلی در خانه هایشان برای توریستها غذا طبخ میکنند که خیلی باصفاست اما به نظرم از لحاظ کیفیت سطح غذاخوریها خیلی بالا نیست و جای پیشرفت دارد.
اگر دوست دارید بیشتر در هرمز بمانید میتوانید یک شب در کنار ساحل کمپ کنید و از زیبایی و سکوت سحرامیز این جزیره لذت ببرید.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

نوع سفر:
تاریخ سفر: