Close
گوا
مجتبی امیدپور
نقدها:
گزارش
گوا بهشتی در هند
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

گوا در جنوب غربی هند واقع شده و به جرات بهترین و زیباترین سواحل هند رو داره که دارای طبیعت بی نظیر و زیبای استوایی و پوشیده از جنگلهای سرسبز هست .ما که از پونا ( ایالت مهاشترا) به صورت زمینی با اتوبوسهای اسلیپر و با قیمت نفری ۵۰ روپیه به گوا رفتیم تقریبا ۱۳ ساعت در راه بودیم ولی راه آسان تر هم استفاده از فرودگاه دبولیم در گوا است که هم پرواز های داخلی هند و علی الخصوص از بمبئی و دهلی به اونجا برقراره و هم پروازهای بین المللی از کشورهای مختلف.
مهمترین جاذبه گوا تفریحات ساحلی و همچنین کلوب ها و تفریحات شبانه اش است مهمترین ساحل معروف گوا ساحل باگا و ساحل آنجونا مرکز تفریحات ساحلی هست برخلاف سایر قسمتهای هند اینجا از نظم و بهداشت بهتری برخوردار هست و با توجه به اینکه تا اواخر قرن ۱۹ تحت سلطه پرتغال بوده اکثریت مردم بر خلاف جاهای دیگه هند مسیحی هستن .
کلیساها و چندین قلعه تاریخی مربوط به پرتغالیها هم از جاذبه های گوا هستند.با توجه به نرخ بالای کرایه تاکسی و ضعف سیستم حمل و نقل عمومی در اینجا بهترین وسیله که ما هم استفاده کردیم موتورهای دنده اتومات بدون کلاچ هستند، که در جای جای اینجا میتونید اونها رو اجاره کنید ما برای یک هفته هر موتور رو ۱۰۰ روپیه اجاره کردیم و واقعا راضی بودیم .
هزینه غذا و تفریحات ساحلی مناسب و تقریبا ارزان هست.مثلا جت اسکی یک ساعت ۲۵ روپیه بود.
گزینه های اقامت و هزینه نیز بسیار متنوع و از کلبه های ساحلی با شروع قیمت از ۱۰ روپیه تا هتل ریزورتهای ۵ ستاره در دسترس هستند که قیمت اونها هم نهایتا تا شبی ۳۰۰ روپیه می رسید.
تنوع غذا در اینجا بسیار زیاده چون علاوه بر غذاهای هندی ، غالب بودن ذائقه و آشپزی پرتغالی و غذاهای دریایی انتخاب های مختلفی رو پیش روی شما قرار میده.
توریستهای اروپایی زیادی اینجا رو مقصد تفریح خودشون قرار میدن و بهترین ماههای سفر به گوا از اواخر مهر تا اواخر فرودین هست و بعد از اون به خاطر باران های موسمی شدید اصلا توصیه نمیشه
اینجا یه بهشت واقعیه که قطعا همه دوستداران طبیعت از مناظر بکر و دست نخوردش و از دریا و سواحل بینظرش لذت میبرن.

مناسب برای
 • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • مجتبی امیدپور

  گوا در جنوب غربی هند واقع شده و به جرات بهترین و زیباترین سواحل هند رو داره که دارای طبیعت...

 • سعید اسلامی نمین

  نوشتن نقد و بررسی برای گوا آن هم مثلا بعد از یک مسافرت یک هفته ای حکایت فیل در تاریکی...

 • سهیل کدخدازاده

  گوآ شهر عجیبیه<br /> به دوستانی که پرانرژی ، عاشق گردش های شبانه و یا دیوانه طبیعت هستند پیشنهاد میکنم

 • فریناز اطمینان

  گوا بندری بسیار زیبا در جنوب هند است که به دلیل سلطه پرتغالی ها طی سالیان فرهنگی متفاوت از سایر...