Close

نقد و بررسی استان خوزستان (شهر ها - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • رستوران دریایی بابل
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران عربي و دريايي بابل

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران سنتي و عربي بابِِل
  ادرس: جاده ساحلي عامري بعد از پل هفتم به سمت فلكه پنج نخل
  رستوران بابل يكي از رستوران هاي سنتي به سبك عربي اهواز هست.
  منوي غذا و پيش غذا و دسر هم كاملا عربي هست،
  فضا و دكور و چيدمان تركيبي از رستوران هاي عربي كه داري ميز و صندلي و سكو و تخت هست، پيروي ميكنه. ولي خيلي ساده اس و انتظار دكور بهتري رو داشتم.
  بابل پاركينگ اختصاصي نداره ولي كنارش هميشه جا براي پارك ماشين هست.
  نحوه برخورد كاركنان و پرسنل خيلي مودبانه بود.
  غذاها خيلي سريع و در كمتر از ٢٠ دقيقه اماده شدن و كاملا داغ و تازه سرو شدن.
  با توجه به اينكه تعداد ما ٩ نفر بود تخت هاي بزرگ و راحت با پنجره رو به كارون و جاده ساحلي داشت كه فضا رو برامون دلباز كرده بود.
  از بين غذاهايي كه سفارش داديم:
  ١- رز قوزي: قيمت ٦٢ هزار تومان: نسبت به قيمت اصلا پيشنهاد نميدم مثل برنج و خورش قيمه بدون لپه بود، يه مقدار هم غذا شور بود و چربي گوشتش خيلي زياد بود. اصلا پيشنهاد نميكنم اين غذارو.
  ٢- شيش طاووق: با قيمت ٤٣ هزار تومان: جوجه كباب با ادويه عربي
  جوجه ماستي: ٣٨ هزار تومان: جوجه كباب معمولي
  هر دو نمونه جوجه خيلي معمولي و خشك بودن
  ٣-مفتح: برنج و گوشت به سبك عربي: سيني دو نفره ١٩٨ هزار تومان: اين غذا بهترين غذاي رستوران بود طمع و مزه غذا عالي بود، حجمش براي دو نفر پرخور عاليه. اصلا بوي زخم گوشت نميدادن چون حسابي پر ادويه بود و خيلي خوب طبخ شده بود.
  ٤- قليه ميگو ٤٩ هزار تومان: قليه ميگو حسابي ترش و پر ادويه بود و مزش رو دوست داشتم ولي حجم ميگو ها كم بود.
  ٥- سيب تند ١٥ هزارتومان: خيلي كم و معمولي بود.
  ٦- ميكس مزه ٣٩ هزار تومان: ٦ كاسه كوچك انواع استارترهايي مثل حمص، سالاد شيرازي، ماست چكيده و سه نوع استارتر عربي ديگه كه مزه جالب و متفاوتي داشتن.
  ٧- حمص ١٥ هزار تومان: با اينكه اصلا طرفدار حمص نيستم ولي مزه حمص اينجارو دوست داشتم.
  ٨- خشخاش ٥٣ هزارتومان: چلو و كباب كوبيده كاملا معمولي بود و نسبت به قيمتش با كوبيده هاي معمولي بيروني تفاوت انچناني نداشت.
  نكته جالب و متفاوت بابل نون هاي لبناني بود كه همراه غذا سرو ميشد و خيلي داغ و تازه و خوشمزه بود.
  در كل در رستوران هاي اين سبكي دور جوجه و مرغ و كوبيده رو بايد قلم كشيد چون تبحرشون روي غذاهاي عربي هست و به همين خاطره كه غذاهاي عربيشون قيمت خيلي بالا تري دارن،
  پيشنهاد من براي اين رستوران مفتح و ماهي كبابي ( قيمت روز هست كه براي امروز ماهي ٢ نفره ١٢٠ تومن بود) هست بقيه غذاهاي منو رو با هزينه كمتر ميشه تو رستوران هاي ديگه با همين كيفيت و حتي بالاتر خورد.
  #mrhunter

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • تالاب بندون
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  تالاب بندون ایذه

  توصیه شده توسط کاربر

  ایذه یکی از شهرستان های کوچک خوزستان است که علاوه بر جاذبه های تاریخی از طبیعت زیبایی برخوردار است. تالاب بندون در 3 کیلومتری ایذه نزدیک به آرامستان تاریخی شهسوار در روستای کهباد قرار گرفته است. تا چند سال قبل کمبود باران سبب خشک شدن این تالاب شده بود اما در فروردین ماه 1398 با توجه به اینکه سیل و بارندگی سبب مشکلاتی در خوزستان شد اما این مزیت را برای تالابی مانند بندون داشت که مانند قبل بسیار پر آب شد. این تالاب حالا زیستگاه گونه های زیبایی از پرندگان است و به راحتی از کنار جاده قابل دسترسی می باشد. اگر کمی به بالای آرامستان شهسوار بروید منظره بسیار زیبایی را از این تالاب خواهید دید. علاوه بر گونه های مختلف پرندگان گیاهان مختلفی نیز به برکت پر آبی این تالاب رشد کرده اند که آن را به جاذبه ای دیدنی برای ایذه تبدیل کرده اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • باغ وحش هویزه
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  باغ وحش هویزه

  توصیه شده توسط کاربر

  هویزه یکی از شهرستان های کوچک و مرزی استان خوزستان است که اهمیت آن به دلیل جنگ ایران و عراق است. این شهرستان جاذبه های گردشگری چندانی ندارد و شاید مهمترین آنها تالاب هورالعظیم و باغ وحش هویزه باشد. این باغ وحش بزرگترین باغ وحش استان خوزستان است و کاملا درون شهر قرار دارد و دسترسی به آن راحت است. اما حقیقتا شرایط چندان مناسبی ندارد. با اینحال دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود. در این باغ وحش گونه های مختلف پرندگان مانند عقاب، کرکس، طاووس و سایر گونه ها مانند روباه، گرگ، خرس، شتر، میمون و غیره نگهداری می شوند. عموماً قفس حیوانات کوچک است و پاسخگوی تعدد حیوانات درون قفس نیست. شاید یکی از بهترین قسمتهای بازدید قفس میمون ها باشد که به نوعی با بازدید کننده ارتباط برقرار کرده و با شیطنت آنها را سرگرم می کنند. تقریبا به نظر می رسید تمامی حیوانات به مراقبت و رسیدگی بیشتری از نظر تغذیه و سلامت و بهداشت قفس ها نیاز دارند. این باغ وحش در حال حاضر تحت اداره شهرداری هویزه است. تصور میکنم اگر به سرمایه گزار یا پیمانکاری مناسب سپرده شود حال و روز بهتری پیدا خواهد کرد و می تواند به یک جاذبه دیدنی در خوزستان تبدیل شود. در حال حاضر عمده بازدیدکنندگان آن کاروان راهیان نور یا اردوهای دانش آموزی هستند و حتی خیلی از اهالی خوزستان از وجود این باغ وحش اطلاع ندارند. در کنار آن نیز مضیف عربی ساخته شده است که مسلما با رسیدگی بیشتر می تواند دقایقی چند پذیرای مسافران باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • قلعه شاداب
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  قلعه شاداب دزفول

  توصیه شده توسط کاربر

  بارها تصاویری از این قلعه را در نت میدیدم که کیلومترها تا سد دز ادامه داشت. همین عنوان طولانی ترین قلعه طبیعی ایران کافی بود تا مرا در فرودین ماه 1397 به همراه تنی چند از دوستان به سمت خود بکشاند. قلعه شاداب در روستای اسلام آباد منطقه شهیون، مجاور با دریاچه سد دز قرار دارد. در جاده تابلوهای روستای پامنار و اسلام آباد را دنبال کنید. برای رسیدن به قلعه در سمت چپ شما در وسط روستا یک مسیر خاکی وجود دارد که تابلوی "مرغداری برادران کاید گپ" اول آن هست، آن را طی کنید تا به اول قلعه برسید. روستای پامنار و دریاچه سد دز نیز بلافاصله بعد از اسلام آباد قرار دارند. در ابتدای مسیر قبرستان جالب و تاریخی وجود دارد که مسیر خاکی رسیدن به قلعه از وسط آن را به دو قسمت کرده است. از دور سنگ های ایستاده روی قبرها توجه را به خود جلب می کند. اگر از قبل تصویری از قلعه ندیده باشید به زحمت خواهید فهمید که این کوه های استوار در حقیقت زمانی قلعه بوده اند. قلعه شاداب یکی از طولانی ترین قلعه های طبیعی ایران است که ساختار عمودی و قائم آن در اثر فرسایش لایه‏ های زمین شناسی ایجاد شده است. طول آن به 10 کیلومتر می رسد. دورتادور آن را دریاچه و دره های عمیق فرا گرفته است درون آن سازه هایی برای نگهداری آب و غذا فراهم شد. ساختار تو در تویی درون آن وجود دارد که شامل اتاقک هایی است که به هم متصل هستند. این منطقه زیر نظر سازمان حفاظت از محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آبشار شوی (تله زنگ)
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  آبشار شوی

  توصیه شده توسط کاربر

  همچنان بین استان های خوزستان و لرستان بحث بر سر مالکیت این آبشار داغ است چراکه به نوعی در مرز بین این دو استان قرار گرفته است! وقتی وارد بخش مرکزی شهیون در شهرستان دزفول شدید تا روستای شوی حدود 67 کیلومتر راه هست که 35 کیلومتر انتهایی خاکی است و باید با وانت نیسان طی شود. هر وانت جهت هزینه رفت و برگشت و انتظار بازگشت شما از آبشار حدود 200 تا 250 هزار تومان کرایه میگیرد. نهایتاً از روستا تا پای آبشار نیز 1 ساعت و نیم پیاده روی خواهید داشت. در جای جای مسیر درختان زیبای بلوط را بر کوه ها خواهید دید که جلوه زیبایی به مسیر بخشیده اند. رنگ کوه ها هم آنقدر متنوع هست که انگار تابلوی نقاشی پیش رویتان است. در ادامه مسیر خانه های عشایر و سیاه چادرهای هایشان را نیز خواهید دید. در مسیر پیاده روی تا آبشار نیز دو آبشار کوچکتر نیز وجود دارند که زیبایی خاص خودشان را دارند. اما شوی چیز دیگری است. در انتهای مسیر بعد از یک پیچ یک دفعه ظاهر میشود و زیباییش را در کمال شکوه به رخ می کشد. این آبشار در منطقه بکری واقع شده است و زیرساخت گردشگری ندارد. برای شب مانی تنها گزینه پیش رویتان چادر زدن است. اگر بدون تور یا راهنمای محلی رفتید می توانید فلش های آبی رنگی که با رنگ روی تخته سنگها کشیده شده است دنبال کنید تا به آبشار برسید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تالاب میانگران
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  تالاب میانگران ایذه

  توصیه شده توسط کاربر

  در فاصله دو کیلومتری شهرستان ایذه در استان خوزستان تالاب میانگران در منطقه نوروزی ها واقع شده است. میزان آب این تالاب بسته به میزان بارندگی در طول سال متغیر است و معمولاً پر آب ترین حالت خود را در دی ماه تجربه می کند. این تالاب در اوایل جاده ایذه به پیون قرار گرفته است و دسترسی به آن راحت است. همچنین در مجاورت آن روستاهای تاریخی همچون خنگ کمالوند و خنگ یارعلیوند قرار دارند. عمده پوشش گیاهی اطراف تالاب نی است و در فصل مهاجرت پرندگان تالاب در اوج زیبایی خود قرار دارد و می توانید پرندگانی همچون حواصیل، آنقوت، لک لک سفید و اردک سر سفید را در کنار آن ببینید. البته متاسفانه در اطراف این تالاب با تجمع زباله روستاهای اطراف و پساب ها مواجه هستیم که تا حدی چهره آن را مدخوش کرده است و امید است که به این شرایط رسیدگی شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فست فود سوما
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  رستوران سوما

  توصیه شده توسط کاربر

  خیابان گلستان اهواز یکی از خیابان هایی است که در چند سال اخیر پیشرفت زیادی کرده و رستوران ها و مغازه های متعدی در آن افتتاح شده است. رستوان سوما یکی از رستوران های معمولی این خیابان است که نزدیک بیمارستان گلستان واقع شده است. این رستوران از بیرون نمای چندان جذابی ندارد و طبقه اول آن به نظرم محیط پر آرامشی برای نشستن نیست. اما طبقه دوم مکان دنجتری است که با دکوراسیون زیباتری مزین شده است و محیط بهتری دارد. معمولا میزهای آن دو الی 4 نفره است و چندان برای خانواده های پرجمعیت مناسب نیست و محیط کوچکی دارد. اما با تمام این اوصاف به نسبت قیمتش غذای با کیفیتی دارد. ساندویچ تنوری که سفارش داده بودیم از هر لحاظ چه کیفیت و چه مقدار مخلفاتش بسیار خوب بود (به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان). سالاد پاستا هم خوب به نظر می رسید اما به نظرم نمک و فلفل و ادویه بیشتری می توانستند در سس آن به کار برند تا خوش طعمتر شود. رفتار کارکنان نیز بسیار خوب بود و زیاد معطل آوردن غذا نشدند. به طورکلی این رستوران برای یک زوج یا حداقل یک خانواده سه الی چند نفره می تواند انتخاب نسبتاً خوبی باشد.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران اسپیناچی
  paria kamali
  نقدها:
  گزارش

  رستوران ايتاليايي اسپيناچي

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران ايتاليايي اسپيناچي در اهواز يك تجربه فست فودي عالي است
  فضاي آن بسيار زيبا و دلنشين است و ما ساعت ١١.٣٠ به اين رستوران مراجعه كرديم و چون شب هاي مرداد ماه اهواز به شدت گرم است رستوران پر مشتري بود و اين حس در شما ايجاد ميشد كه ساعت ٨ شب در تهران به رستوران رفته باشيد
  در داخل رستوران صندلي هايي بود كه شبيه تاب بود و هرچند بنظر من براي شمام خوردن راحت نبود ولي ظاهر زيبايي داشت و حس خوبي به افراد ميداد
  براي غذا سالاد سزار، پيتزا رست بيف و سوپ سفارش داديم سوپو و پيتزا خوشمزه بود درباره سالاد سزار تجربه جديدي در اين فست فود داشتيم
  مرغ سالاد سزار مرغ با پودر كنتاكي بود و داخل آن هم پنير وجود داشت كه كاملا اب شده بود و واقعا خوشمزه بود
  قيمت غذاها متوسط به بالا بود
  پرسنل مودب و همكار بودند و سرعت ارائه خدمات هم مناسب بود
  در كل تجربه خوبي بود و اين رستوران را پيشنهاد ميدهم

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • پل هشتم کابلی
  paria kamali
  نقدها:
  گزارش

  پل كابلي يا پل هشتم يا پل غدير

  توصیه شده توسط کاربر

  سفر ما در يكي از گرمترين ماه هاي سال يعني مرداد ماه به مقصد اهواز بود و به علت گرمي هوا در طول شب از اماكن ديدني اين شهر استفاده كرديم و در ساعت ١٢ شب هم دماي هوا ٣٥-٣٧ درجه بود
  به هرحال يكي از جاذبه هاي شناخته شده شهر اهواز همين پل هاي زيباي آن است پل غدير كه به پل هشتم يا پل كابلي هم شهرت دارد يكي از زيباترين پل هاي اهواز بخصوص در در شب ها است وعلت آن نور پردازي زيباي آن است گفته ميشود اين پل بزرگترين پل كابلي خاور ميانه است ساخت اين پل در سال ١٣٨٤ بر روي كارون شروع شده و در سال ١٣٩٠ هم به پايان رسيده است. تفاوت اصلي اين پل با ساير پل هاي اهواز به اين مساله برميگردد كه اين پل بدون پايه ساخته شده و تمامي قسمت هاي آن با كابل محكم شده است خوب است بدانيد اين پل بين منطقه امانيه و خيابان زند قرار گرفته است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران قصر ضیافت
  paria kamali
  نقدها:
  گزارش

  رستوران قصر ضيافت

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران سنتي قصر ضيافت در اهواز يك تجربه جديد و متفاوت از خوردن غذاهاي عربي به شما ميدهد ما براي يك سفر كاري و در گرمترين فصل زمان سال يعني اوايل مرداد به اهواز سفر كرديم و ميهمان يكي از دوستان اهوازي عزيز بوديم
  فضاي رستوران كاملا سنتي و با سبك عربي است و حس خيلي خوبي به شما ميدهد
  ما سيني مخصوص قصر كه غذاي عربي به اسم مفطح نام داشت سفارش داديم كه شامل ٤ پرس ميشد و همه ٤ پرس در يك سيني بزرگ سرو شد كه تجربه جديد و جالبي بود مفطح در واقه گوشتيه كه با ادويه پخته شده و روي برنج ميگذارمد چيزي شبيه چكدرمه تركمن ها ولي با چربي كمتر كه من طعم آن را دوست داشتم
  چون رستوران حالت سفره خانه دارد ميتوانستيد سيني چاي هم سفارش دهيد و البته شيريني لذيذ كنوفه كه سبك آن و مزه اش با چيزي كه در تركيه خورديم فرق داشت و گويا اين مدل مخصوص عرب ها بود كه نهايتا خوشمزه بود
  در ضمن قهوه عربي هم به ما تعارف كردند كه سبك خوردن آن خاص بود و باز تجربه جديدي بود بايد ظرف قهوه را با دست راست از ميزبان بگيريد و با دست چپ ليوان را به شما نميدهد و همچنين اگر بعد از خوردن قهوه ليوان خود را تكان ندهيد (كه به معناي پايان تمايل شما برا خوردن قهوه است) ميزبان باز هم براي شما قهوه ميريزد و بايد به شرط ادب بخوريد
  در كل تجربه غذا خوردن در اين رستوران لذت بخش بود ولي رستوران ارزاني نيست
  پرسنل هم حرفه اي بودند و خدمات نسبتا سريع بود
  اگر بدنبال تجربه اي جديد هستيد حتما اين رستوران را به شما پيشنهاد ميدهم

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران اپتیموم پلاس
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران اپتيموم

  توصیه شده توسط کاربر

  كافه و رستوران اپتيموم نيز يكي از رستوران هاي نوپاي اهواز هست. اين رستوران در واحد زير زميني قرار داره كه من هميشه به همين علت خيلي استقبال نميكردم براي رفتن به اين رستوران و بيشتر ترجيح ميدم جايي با فضاي باز و پنجره هاي رو به بيرون رو انتخاب كنم. ولي ديزايين و محيط خوب و تركيبي از تخت و صندلي هاي اسپرت و كلاسيك داره. قليون هم در اين رستوران هست. غذاها و سرويس هايي كه ارائه ميده خيلي متنوع هست، از غذاهاي سنتي و عربي و دريايي گرفته تا انواع فست فود ها و منوي كافي شاپ. در كل هر سليقه اي رو راضي ميكنه، چلو زرشك مرغش واقعا لذيذ و خوش طعم بود ولي جوجه كبابش رو من خيلي دوست نداشتم و ترجيح ميدادم ابدارتر باشه. يه مقدار خشك بود جوجه كه باب سليقه من نبود، ولي بقيه موارد همه عالي بود و جاي هيچ ايرادي نيست ادرس: اهواز كيانپارس خيابان وهابي بين ١و ٢ كيان اباد

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کافه پاویون
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  كافه پاويون

  توصیه شده توسط کاربر

  اهواز شهر شكم گردي و كافه و رستوران هست. انقدر تنوع كافه و رستوران ها بالاست كه شايد ماه ها طول بكشه تا تك تك اونها رو بشه رفت. وسط اين همه شلوغي هر روز شاهد افتتاح كافه و رستوران هاي جديد هستيم. كه هر كدوم براي جذب مراجعه كننده هاي بيشتر يه نوع خدمات و سرويسي رو در نظر ميگيره كافه پاويون به تازگي افتتاح شده كه انصافا از نظر ديزايين و فضا و بزرگي و تميزي درجه يك هست. قيمت هاش هم كه از همه مناسب تر و كمتره و اميدوارم كه همينجوري بمونه( قليون ٣٠ تومن!!!!) صندلي ها و ميزهاي متنوعي داره. فضاي وي آي پي براي برگزاري دورهمي هاي دوستانه و خصوصي و مناسبتي داره كه از قبل بايد رزرو بشه گارسن ها با فرم و لباس يكدست و مناسبي داره. كه از نظر مودبي و صبر و حوصله و سرويس دهي واقعا درجه يك هستن. غذاهاي اين كافه مختصر و مفيد و خاص هستند پنيني مرغ و پنيني گوشت ساندويچ هاي كوچيك مثل اسنك با طعم عالي چيكن الفردو كه همون پنه هست و سالاد سزار و سيب زميني با سس قارچ رو ما امتحان كرديم كه از نظر حجم و طعم و كيفيت عالي بود و جاي هيچ ايرادي به غذاهاش و نحوه سرو و ديزاينشون نميشه گرفت. هر غذاش تو رنج ٢٥ تا نهايتا ٣٠ تومن هست كه به نسبت حجم و كيفيت واقعا قيمت ها مناسب هست. به راحتي پنه و سالاد سزار و سيب زميني اش براي سه نفر كافي هست. ظرف هايي كه غذا سرو ميشه خيلي خاص هستند. با توجه به اينكه در اين كافه قليون و سيگار هست ولي به خاطر تهويه خوبي كه داره اصلا دودي جمع نميشه كه بخواد اذيت كنه بعد از يه روز كاري سخت اين كافه با سرويس خيلي عالي و غذاها و كافي شاپ فوق العادش واقعا ميچسبه و بينظيره. ادرس: اهواز كيان اباد نبش خيابان ٢٥ شرقي

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • تالاب هور العظیم
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  تالاب هورالعظیم

  توصیه شده توسط کاربر

  هور منطقه ای آب گرفته شبیه به تالاب با نیزارهای بلند است. هور العظیم یکی از بزرگترین هورهای جهان است که در محدوده کشور عراق و ایران گسترده شده است. این تالاب به نام هورالهویزه نیز شناخته می شود. در واقع یک سوم آن در ایران و دو سوم دیگر در کشور عراق قرار دارد. آب هور عمدتاً از آب های اضافی کرخه و اروند تامین می شود. البته ناگفته نماند که سیل اخیر خوزستان در نوروز 98 تالاب را که به نوعی با کم آبی مواجه بود پر نمود. این تالاب از نظر گونه های جانوری به خصوص پرندگان بسیار غنی است. هر ساله در فصل زمستان پرندگان زیبایی از مناطق مختلف از جمله سیبری به این منطقه مهاجرت می کنند که پروازشان و زندگی شان در کنار هور منظره تماشایی را رقم می زند. خود هور پوشیده از نیزارهای پراکنده ای است که قایق سواری در آنها لذت بخش خواهد بود. در سال های اخیر سازمان حفاظت محیط زیست نظارت بیشتری به این منطقه داشته است. همچنین به دلیل نزدیکی به مرز عراق محدودیت های بیشتری جهت تردد اعمال شده است و بازدید از مناظر تالاب به مناطق خاصی از آن محدود شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • یادمان شهدای هور
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  در نزدیکی هورالهویزه یادمانی به پاسداشت چندین شهید گرانقدر احداث شده است که هر ساله مورد بازدید مسافران به خصوص کاروان راهیان نور قرار می گیرد. این هور در زمان جنگ عراق مانع نظامی مهمی برای بعثی ها محسوب میشد که آن را نادیده گرفتند و در عملیات بزرگ بدر نیروهای ایرانی تلفات بزرگی را در این ناحیه به دشمن وارد کردند و قسمتی از متصرفات این منطقه را باز پس گرفتند. شهید علی هاشمی فرمانده سپاه ششم امام صادق (ع) در عملیات بعد از جنگ بدر و هجوم دوباره دشمن به همراه چند تن از یارانش در این منطقه به شهادت رسیدند. لذا این یادمان را به نام یادمان علی هاشمی نیز می شناسند. جاده ای به طول تقریبی 24 کیلومتر در هور کشیده شده است که در اواسط آن این یادمان در سوله ای بزرگ ایجاد شده است. درون یادمان تصاویری از نقشه های عملیاتی زمان جنگ، تصاویر شهدا و نوشته ها و ماکت هایی از حوادث آن دوران به چشم می خورد. اما مناظر زیبای هور در کنار این یادمان می تواند از جمله جاذبه های زیبای این مسیر باشد به خصوص در فصل مهاجرت پرندگان در زمستان که پرواز انواع و اقسام آنها در بالای هور بسیار تماشایی خواهد بود. در کنار هور نیز معمولا در سفر مسافر پذیر نمایشگاه های عکس برگزار می شود. همچنین امکان قایق رانی در تالاب فراهم می شود که گشت و گزار در آن بسیار لذت بخش خواهد بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران پاکستانی
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران پاكستاني هاي ابادان

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران پاكستاني هاي ابادان ابتداي خيابان اميري يكي از اصلي ترين خيابان هاي ابادان قرار داره
  كمتر كسي هست كه ابادان رفته باشه و اين رستوران رو امتحان نكرده باشه
  بيش از ٦٠ ساله كه اين رستوران پابرجاس و خاطرات زيادي رو براي همه ياداوري ميكنه
  اصلي ترين و خوشمزه ترين و در عين حال تندترين غذاهاي اين رستوران عبارتند از : متن برياني: يه نوع استانبولي همراه با گوشت گوسفندي و دال عدس كه به حدي تنده كه شايد هر قاشق رو كه ميذاريد تو دهنتون از گوشتون اتيش بزنه بيرون ولي براي ما جنوبي ها اين تندي در كنار زياد بودنش ولي مطبوع هست
  چيكن برياني دقيقا مثل همون متن برياني هست با اين تفاوت كه همراه با گوشت مرغ هست
  قليه ميگو كه خوشمزه ترين غذاي اينجاس و كاملا به سبك پاكستاني هست و رنگ اين خورش قرمز هست
  قليه ماهي رو به هيچ عنوان از دست نديد چون نظير اين قليه رو كمتر جايي ميشه گير اورد البته اگر بتونيد تنديش رو تحمل كنيد، همراه با ماهي شوريده يه كاسه قليه ماهي هم ميارن كه طعم اين دو در كنار هم بينظيره
  اينجا غذاهاي معمول رستوران هاي ديگه به صورت غير تند مثل جوجه و مرغ و كوبيده و پلو ماهيچه رو هم ميشه سفارش داد ولي غذاهاي دريايي اينجا با اون تندي خاص و ادويه هاي زيادش چيزه ديگه اي هستن كه هر جايي نميشه امتحانش كرد
  برخورد پرسنل هميشه مودبانه و با متانت بوده و هست
  تميزي و سرعت عمل كادر اينجا واقعا قابل تحسينه
  ظاهر رستوران كاملا ساده ومعمولي هست كه به تازگي بازسازي شده
  هر موقع از روز كه بخواييد به اينجا بريد با جمعيت زيادي رو به رو ميشيد كه اكثر اوقات تمام ميز و صندلي ها پر هستند.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کافه و رستوران هوژان
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  كافه و رستوران هوژان

  توصیه شده توسط کاربر

  كافه. ستوران هوژان در يكي از خيابان هاي خلوت و كم رفت و امد كيانپارس قرار گرفته يه جاي دنج با فضاي اروم و ارامش بخش من هميشه كافه اينجارو انتخاب ميكنم به چند دليل: ١- فضاي باز اين كافه خيلي مدرن و خاص و مجهز هست، سيستم لوله كشي شبنم پخش كن و پنكه هاي اب پاش داره كه براي هواي گرم هوا جز واجبات هست براي فضاي بيرون تنها ايرادي كه به اينجا ميشه گرفت عدم هماهنگي رستوران و كافه هست، اين مجموعه در دو طبقه داير هست طبقه همكف، رستوران در سالن هست طبقه دوم، كافي شات در سالن و فضاي باز هست من هميشه به خاطر مجهز تر بودن و فضاي باز، كافي شاپ رو انتخاب ميكنم ولي در اين طبقه معمولا سفارش غذا نميشه داد و از منوي كافي شاپ بايد انتخاب كرد. كيفيت و برخورد مهماندارها و تميزي و فضا رو واقعا دوست دارم.
  ادرس: اهواز كيانپارس خيابان ٢١ غربي فاز دو

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • فست فود شامباما
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  پيتزا شامباما

  توصیه شده توسط کاربر

  فست فود شامباما يكي از فست فودهاي معروف در زمينه پيتزاهاي امريكايي و پر حجم هست
  طوري كه يك پيتزاي معمولي به راحتي براي دو نفر كافي هست
  اين فست فود به پيتزاهاي امريكايي و پر حجمش معروفه با اينكه نون بغلش پر حجم به نظر مياد ولي خمير كف پيتزا خيلي كم حجم و نازكهست ( البته نه به نازكي نون پيتزاهاي ايتاليايي) و در عين حاااال پر از مواد و پنير.
  پن پن اين فست فود هم خيلي معروفه كه طرفدارهاي خاص خودش رو داره و يه جورايي مثل اسنك در سبك پيتزاس.
  ولي پيتزاي ميكس كه مخلوط گوشت و مرغ همراه با كالباس و پنير هست بي نظيره.
  اين فست فود دو شعبه داره يكي كيانپارس بين خيابان ٤ و ٥ شرقي كه شعبه اصلي و قديمي اش هست با اينكه كوچيك و ساده هست ولي من اين شعبه اش رو بيشتر دوست دارم
  شعبه دوم كيانپارس نبش ده غربي كه رستوران بزرگتر و مدرنتري هست ولي حجم و طعم پيتزاهاش اصلا مثل شعبه يك نيست

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران تیارا
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  در محدوده خیابان گلستان اهواز در چند سال اخیر چندین رستوران گشایش یافته است که بسیار مشتری هستند. یکی از آنها رستوران تیارا است که شهرت خوبی در کل اهواز دارد. این رستوران در دو طبقه غذا سرو می کند که طبقه اول معمولاً مختص غذاهای فست فودی است و طبقه دوم مختص سایر غذاها. رستوران فضای ساده اما تمیز و گیرا دارد. کارکنان همگی لباس فرم کار پوشیده و از نظر برخورد با مشتری رفتار مناسبی دارند. معمولاً زیاد معطل آوردن غذا نمی شوید. اما یکی از دلایل شهرت آن کیفیت خوب غذاهایش است. از آن جمله رستوران هایی است که به نظرم قیمتش با کیفیت غذا کاملاً همخوانی دارد و مشتری را راضی روانه منزل می کند. شام آن شب ما در کنار دوستان پیتزای مخصوص تیارا با سالاد سزار همراه با یک پرس جوجه چینی و یک پرس کوبیده بود. پیتزا طعم خوبی داشت. حجم سالاد نیز برای یک نفر بسیار زیاد بود. در کنار رستوران سالاد بار نیز وجود دارد که از نظر تنوع سالادها بسیار خوب است و هر پرس سالاد 10 هزار تومان هزینه دارد. همچنین به تازگی در رستوران قسمت بیرون بر غذا نیز افتتاح شده است. در مجموع از جمله رستوران هایی است که صرف غذا در آن را واقعاً توصیه میکنم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • روستای ام الدبس
  ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش

  منطقه ام الدبس

  توصیه شده توسط کاربر

  خوزستان سرزمینی است که طبیعت بسیار متنوعی دارد. در کنار آبشار و دره های ژرف و عمیقش شما می توانید در نزدیکی شهر بستان تکه ای زیبا از کویر را ببینید. در نزدیکی شهر بستان و مجاور با روستای ام الدبس منطقه ای بیابانی قرار گرفته است که قبل از اجرای طرح تثبیت شن های روان پر از تپه رمل های شنی بود. اما حالا رویش گیاهانی همچون کهور، گز و اسکنبیل پوشش جنگلی زیبایی به این منطقه بخشیده است. البته همچنان تعدادی از تپه های کوچک و بزرگ شنی در آن هست که پا گذاشتن بر روی شن های داغ و روانش تجربه لذت بخشی خواهد بود. این منطقه منطقه شکار ممنوع است و زیستگاه جانورانی از قبلی آهو، روباه، گراز و شغال. در نیمه های عصر که از بین جاده جنگلی ام الدبس عبور کنید کارون های شترها را نیز می توانید ببینید که آرام و پیوسته به سمت کوه های میشداغ گام بر میدارند. معمولاً می توانید بدون نگرانی به آنها نزدیک شوید چرا که در کنار گله دارانشان بسیار آرام اند و می توانید چند تایی عکس یادگاری بگیرید. در کنار ام الدبس جمعیت اندکی از عشایر نیز زندگی می کنند که البته از کنار جاده چندان دیده نمی شود. بهترین کار این است که ماشین را نزدیک روستا یا جایی امن پارک کنید و پیاده به کشف شگفتی های ام الدبس بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • تنگه قاسمی
  Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش

  تنگه و آبشار قاسمی (ایذه)

  توصیه شده توسط کاربر

  در مسیر حرکت به سوی شیوند که از طریق دریاچه سد کارون ۳ امکانپذیر است، کمی مانده به شیوند و در سمت راست در دل کوه های منگشت یک تنگه زیبا با نام تنگه قاسمی قرار دارد که در دل آن نیز آبشاری کوچک جاری و به کارون می ریزد. ورود به این تنگه فقط با قایق امکانپذیر است و همان ابتدا در اسکله باید این مورد را با قایقران توافق کنید که شما را به اینجا بیاورد و خوب مقداری به کرایه اضافه میشه. واقعا لذت دیدن این تنگه زیبا را نمی شود وصف کرد و حتما باید آن را تجربه کرد. صحنه ورود و خروج به این تنگه را فقط می شود در فیلم هایی مثل دزدان دریائی کارائیب مجسم کرد!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: