Close

نقد و بررسی شمیرانات (شهر)


میانگین امتیاز:
 • شمشک
  شمشک
  کاربر لست سکند
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  شمشک
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شمشک یکی از شهرهای زیبای شهرستان شمیرانات استان تهرانه که با خروجی شهر تهران تقریبا یک ساعت فاصله داره. این شهر از بخش های شمشک بالا، شمشک پایین، دربندسر، جیرود، درود و سفیدستان تشکیل شده. تقریبا هر وقت از سال شمشک برین زیباست، در فصل بهار کوه‌های شمشک به رنگ سبز درمیان و در هر دره‌ای آب جاریه در تابستان هوای منطقه از تهران چندین درجه خنک تره در پائیز درختان به رنگ زرد و نارنجی دراومدن و منظره‌ای زیبا دارن و در زمستان کل منطقه سفید پوش شده و شما میتونین از پیست‌ اسکی شمشک (دومین پیست بزرگ اسکی ایران) و پیست اسکی دربندسر که در این منطقه قرار داره استفاده کنید در کنار هر یکی از پیست‌ها چندین دستگاه تل سیژ، تله کابین (در کنار پیست اسکی دیزین قرار داره)، تل اسکی قرار داره. البته در نزدیک شمشک پیست اسکی ديزين هم قرار دارد كه بزرگترین پیست اسکی ایرانه ويكي از بزرگترين پيستهاي اسكي خاور ميانه است اما به علت بارش برف سنگين و ایمن نبودن جاده شمشک به دیزین در طول زمستان معمولا بسته است اما در ماه‌هایی که این جاده بازه دیدنشو توصیه میکنم. از دیگر جاذبه های شمشک میشه به آبشار تل تنگه در جاده شمشک به دیزین، چشمه آفتاب ندیده، صخره بزرگ بندبن و ... اشاره کرد.
  ضمنا بیشتر خونه‌های شمشک ویلاییه و در مناطق گفته شده انواع هتل‌ها و ویلاهای زیبا برای اقامت وجود داره، در چندین باری که ما به این منطقه مراجعه کردیم برخورد مردمش که البته به نظر بومی نبودن و فقط در این منطقه ویلا داشتن خیلی دوستانه نبود.
  برای رفتن به شمشک وارد جاده لشکرک بشید پس از عبور از فشم و میگون و طی کردن جاده ای زیبا به شمشک می‌رسید. ضمنا تقریبا همیشه مسیر برگشت فشم به سمت تهران در عصرهای جمعه دارای ترافیکه، سفرتون رو جوری برنامه ریزی کنید که در برگشت به ترافیک نخورید.

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: