فرودگاه بین‌المللی سنگاپور و عجایب بی‌پایانش!

4.6
از 7 رای

فرودگاه بین‌المللی سنگاپور، مجموعه‌ای از شگفتی‌هاست. مسافران تور سنگاپور در همان بدو ورود به نیویورک آسیا در مواجه اول خود، فرودگاه چانگی سنگاپور را می‌بینند که از حیث طراحی، امکانات و معماری در جهان کم‌نظیر است و در فهرست بهترین فرودگاه‌های جهان برای چندین و چند سال صدر نشین بوده است. به تمام این ویژگی‌های منحصر به فرد باید حضور یک مجسمه فلزی متحرک که در نوع خود بی‌نظیر است را هم اضافه کرد. در این ویدئو، تصاویری از حرکات نمایشی مجسمه فلزی فرودگاه چانگی سنگاپور می‌بینیم.

فرودگاه چانگی سنگاپور، کلکسیونی از شگفتی‌

Kinetic Rain، اسم مجسمه فلزی فرودگاه بین‌المللی سنگاپور است که در ترمینال شماره یک فرودگاه چانگی سنگاپور قرار دارد. طراحی و اجرای این مجسمه در نوع خود یک شاهکار هنری و معماری است. مجسمه فلزی فرودگاه چانگی سنگاپور، در سال 2012 ساخته شد؛ در طراحی این مجسمه دانه‌های فلزی کنار هم قرار گرفته‌اند که به شکل قطرات باران هستند و قرار است تصاویر و اجسام سه بعدی جالبی با از کنار هم قرار گرفتن این دانه‌‌ها ساخته شود. اجرای این پروژه در فضایی با مساحت 75 متر انجام شد و ارتفاع این سازه به 7.3 متر می‌رسد؛ 608 دانه فلزی از جنس آلومینیوم و مس، با وزن 180 گرم در کنار هم قرار گرفته‌اند و کنترل اینکه چه تصویری در لحظه نمایش داده شود با کامپیوتر‌هاست.

اگر قصد سفر به این کشور را  دارید، علاوه بر مطالعه راهنمای سفر به سنگاپور که سیر تا پیاز دیدنی‌های این کشور را معرفی کرده، توصیه می‌کنیم زمانی را در فرودگاه بین‌المللی سنگاپور مکث کنید و از تماشای این مجسمه فلزی لذت ببرید.