Close

کودکان ژاپنی مرزهای ادب را جا به جا کردند!

4.8
از 330 رای
چرا کودکان ژاپنی با تمام کودکان جهان فرق دارند!
  • 63
  • 162.5K

کودکان ژاپنی با تمام جهان فرق دارند! بهتر است بگوییم مردم ژاپن خیلی متفاوت هستند. همه ما می دانیم که در ژاپن به ندرت تخلّف اتفاق می افتد. مردم به حقوق هم احترام می گذارند. اما این ادب و فرهنگ از کجا می آید؟ دوران کودکی ژاپنی ها منحصر به فرد است. در این ویدیو می بینیم که کودکان ژاپنی چه آموزش هایی را می بینند تا به این مردمان با ادب و محترم تبدیل می شوند!

با ما همراه باشید!

منبع: Youtube

نمایش ویدیو در سایت شما
انتخاب اندازه نمایش
نظرات کاربران (63 نظر)

× در حال پاسخ به:

حسن 27 آبان 1400 ساعت 19:34

یک دوره اموزشی تعدادی دوستان رفته بودند ژاپن. یکی هم نماینده و کارشناس قضاییه بود. رفته بود و دنبال دادگاهها در ژاپن میچرخید ببینه عملکرد انها چطوره. بعد متوجه شد به ندرت دادگاه دارند. تصور میکرد مردم در صف هستند و قضائیه کمبود رئیس قضائیه و نیروی انسانی و وکیل و زندان دارده. تور میکرد مثل مسلمانان هر روز درگیری دارند و کمبود نیرو و دادگاه و زندان دارند.

حسن 27 آبان 1400 ساعت 19:31

همین کارها و زیاد مودب و پاستوریزه بودن باعث میشه زیاد فشار بر خود وارد کنند و محدود شوند و روانی شوند و خودکشی کنند. امار مرگ از خستگی و خودکشی زیادی دارند. الیحال دیدید که یک وزیر یا مدیر بالا رتبه در ملل مثلا مسلمان که دزد بودنش محرز و زندانی و حکم صادر شده خودکشی کند به دلیل اعتقادات دینی و ریش و عمامه دار بودن؟

علیرضا 20 شهریور 1400 ساعت 11:21

دوران کودکی ایام طلائیست، کودک را با چوب و شلاق نمی‌توان تربیت کرد. پس بجا و صحیح این است که برای اصلاح ملتی روی آموزش و پرورش و فرزندان وقت وبها گذاشت.

اصغر 18 مرداد 1400 ساعت 08:56

بعله واقعا اینجوری خصوصا در برخی مکانهای بین المللی ( مانند صف انتظار فرودگاهها) در کنار افراد دیگر ملل رفتار آنها را می بینیم متوجه تفاوت بارز رفتارشان (بویژه با دیگر ممالک آسیایی) می گردیم و این واقعیت رو بایستی بدون تعصب بیجا قبول نمود

حسین 15 مرداد 1400 ساعت 21:48

درست مثل ایرانه

وحید 31 تیر 1400 ساعت 09:10

«. همه ما می دانیم که در ژاپن به ندرت تخلّف اتفاق می افتد. مردم به حقوق هم احترام می گذارند. اما این ادب و فرهنگ از کجا می آید؟»
خوبه آدم جوگیر نشه.
ژاپن بعنوان قطب تجاوز جنسی (که گفته شده وقتی زنی جیغ بزنه مردهای دیگه به کمک مرد متجاوز میاند) و یکی از غولهای صنعت پورنو و کشور یاکوزاها به ندرت تخلف داشته باشه یعنی اینها اونجا جرم نیستند.
احتمالا چیزی به نام زندان هم در ژاپن وجود نداره ( که یکی از هموطنان در آپارات مصاحبه‌اش هست که میگه یک روز زندان با ۱۰ سال زندان در ایران برابری میکنه)
این ادب و فرهنگ از خودباختگی و خوشباوری ما ظاهربین‌ها می‌آید!

فرامرز صادقی 8 تیر 1400 ساعت 02:16

من همیشه وقتی که با ویلچر قصد دارم از خیابونی عبور کنم و راننده یا رانندگانی می ایستند تا رد بشم ( در خیابانهای فرعی و غیرضروری که چراغ راهنمایی نداره) ناخودآگاه با حرکت سر یا دستم از آنها تشکر میکنم و بیشتر اوقات و یا همیشه با عکس العملی از سوی آنان مانند لبخند یا تکان دادن متقابل سر و دست و یا بوق مواجهه می شوم که در همان لحظه همین برخورد به ظاهر ساده و ابتدایی که سریع هم اتفاق می افتد یک حس خوب در من ایجاد میکند و یقین دارم آن رانندگان عزیز هم چنین حسی پیدا می کنند. غرض از بیان این نکته این بود که همه ما می توانیم از خودمان شروع کرده و پایه گذار کاری زیبا و خوب گردیم تا در مدت زمانی بصورت هنجار و فرهنگی پسندیده در بین عموم مردم گسترش یابد

فاطمه 4 تیر 1400 ساعت 13:21

سلام
به نظرم هر خانواده ای اگر از خودش شروع کنه و به فرزندانش این نوع احترام رو که قابل ستایش هس آموزش بده خیلی عالی میشه.
ما بچه هامون رو لوس و بی تربیت بار میاریم اما بسیاری هستن تو کشور خودمون که احترام و تربیت خوبی دارند اما بعضی خانواده ها متاسفانه تربیت درستی ندارند.
قبول دارید که درسته گرونی دست دولت هس اما احترام و تربیت دست خودمونه پس بیاین گذشته رو ول کنیم و این سبک زندگی رو تو کشورمون پیاده کنیم.

Hny 4 تیر 1400 ساعت 02:40

به نظر من واقعا قشنگ بود اما در این حد نه ! این دیگه خیلی خیلی زیادیه . در این حد تعظیم کردن زیاده می تونستن یاد بدن که فقط تشکر کنند با اشاره ی دست یا حالا یه طور دیگه اما اینکه هی دولا بشن به نظرم زیاده . یعنی دیگه خیلی رسمیه باید یه جوری باشه که صمیمیت هم بینش باشه مثلا رسمی بودن با خانواده دیگه بده و خب هر کسی دوست داره با خونوادش نزدیک و صمیمی باشه احترام گذاشتن بیش از حد هم درست نیس افراط و تفریط کلا هیچکدوم درست نیستن . و در مورد اینکه بچه ها از ۶ سالگی تنهایی باید برن مدرسه خب نمیدونم یعنی کشورشون خیلی امنه که می‌ذارن تنهایی برن؟؟ تو کشور ما که نمیشه . در ضمن ژاپنی ها بعضی از رفتار ها رو هم دارن که درست نیس و باعث خودکشی میشه . اما قسمت آموزش و پرورش خیلی خوب بود و واقعا جالب بود .

ناهید هاشمی 1 تیر 1400 ساعت 12:31

دمشون گرررم... با کمی دلسوزی و میهن دوستی میشه در عرض 30، 40 سال رفاه، آرامش و پیشرفت یک کشور رو تضمین کرد! البته که شیوه تربیتی ژاپنی ها ایراداتی هم داره طوری که من فکر میکنم به فردیت فرد و نیازهای روحی و روانی او خیلی توجه نمیشه و همه به شدت باید در خدمت منافع جامعه باشند بخاطر همین هم آمار خودکشی توی این کشور بالاست. ولی این نظم و رعایت بهداشت و ادب و احترام به حقوق دیگران واقعا ستودنیه!

mohsen 31 خرداد 1400 ساعت 12:30

توی ویدیو داره میگه 60 ساله این آموزشها و تغییر فرهنگ کودکان داره اجرا میشه اونوقت یه عده چسبیدن به سالهای قبل اون !

shiva 31 خرداد 1400 ساعت 10:51

خیلی آموزنده و عالی بود کاش در کشور ماهم همینطور بود

Ghazaleh mazloomparast 31 خرداد 1400 ساعت 08:39

کامنت های زیر این فیلم گویای همه چیز هست اینکه به بقیه حسودی کنیم کاریو پیش نمی بره این معجزه س که این فیلم ساده رو به تاریخ و گذشته افراد مرتبط کنید...همه هم که استاد تاریخ هستن :)))) تو برو خود را باش!

علی 31 خرداد 1400 ساعت 07:32

بسیار آموزنده و جالب بود کاش این رفتارها روزی در کشور ما هم نهادینه شود

امیر 31 خرداد 1400 ساعت 04:44

آموزش و پرورش و مدارس درستی دارند.

مشاهده نظرات بیشتر