پیچ و خم اجاره خودرو در کیش که باید بدانید!

4.8
از 6 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
بدون دانستن این نکات در کیش خودرو کرایه نکنید!
18 آبان 1400 08:00
5

برای ایرانی‌ها نام جزیره کیش با سواحل زیبا، جاذبه‌های تفریحی متعدد و آثار تاریخی چون شهر زیرزمینی کاریز و کشتی یونانی پیوند خورده است. در این بین یکی از جذابیت‌های کیش خودروهای لوکس و وارداتی هستند که در خیابان‌های آن جولان می‌دهند. خودروهای کمیابی که به طور معمول آن‌ها را در زندگی روزمره‌مان در هر شهر و استانی از ایران نمی‌بینیم. چرا که جزیره کیش یکی از مناطق آزاد تجاری ایران به شمار می‌رود و تردد خودروهای خارجی در آن متداول است. بنابراین شما هم می‌توانید به عنوان یک گردشگر به کیش سفر کنید و یکی از همین خودرو‌های خاص را کرایه کنید. از این رو تصمیم گرفتیم که نحوه و شرایط اجاره خودرو در کیش رو توضیح دهیم و نکاتی را بازگو کنیم که هنگام اجاره خودرو در کیش برایتان کاربردی باشد. همراه لست سکند باشید.

08.jpg

چرا اجاره خودرو در کیش؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد کیش یکی از مناطق تجاری آزاد در ایران محسوب شده و فرصت کرایه خودروهای آمریکایی و اسپرتی که در دیگر شهرهای ایران در دسترس نیستند در این جزیره وجود دارد. اما به غیر از جنبه تفریحی، بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند که آزادانه در هر زمانی که دوست دارند گردش کنند و  کرایه خودرو به دلیل انعطاف پذیری بالایی که به آن‌ها می‌دهد یک مزیت محسوب می‌شود. البته اجاره ماشین ارزان در کیش هم متدوال است و صرفا اجاره ماشین در کیش به خودروهای گران قیمت خلاصه نمی‌شود. اجاره خودروی ارزان در کیش برای کسانی که به صورت گروهی و خانوادگی سفر می‌کنند می‌تواند یک انتخاب اقتصادی باشد، شاید علت آن موقعیت جزیره باشد که به راحتی نمی‌توان با ماشین شخصی به آن سفر کرد و عده‌ای ترجیح می‌دهند با قطار و هواپیما یا حتّی تور کیش به جزیره بروند و در آنجا با اجاره خودرو، کمبود ماشین شخصی و راحتی گشت و گذار با آن را جبران کنند.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در کیش

گردشگران برای اجاره خودرو در کیش نیاز به تهیه مدارک متعددی ندارند و این کار زمان زیادی را هم از آن‌ها نخواهد گرفت. موارد گفته شده از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در کیش محسوب می‌شوند:

 • گواهی نامه
 • مدارک شناسایی
 • چک به ارزش خودرو ( بسته به شرکت رنت کار)
 • مبلغی جهت ودیعه 
اجاره لامبورگینی در کیش
اجاره لامبورگینی در کیش

نکات اجاره خودرو در کیش

جهت ثبت یک قرار داد مطمئن برای کرایه خودرو و درک بهتر از شرایط اجاره خودرو در کیش باید از یک سری نکات آگاه باشید تا هنگام اجاره خودرو در کیش به کوچک‌ترین مشکلات احتمالی هم برنخورید. برخی از مهمترین نکات اجاره خودرو کیش شامل این موارد می‌شود:

 • برای کرایه خودرو در کیش شرکت‌های بسیاری وجود دارند که خدمات خود را به صورت آنلاین و در قالب وبسایت ارائه می‌دهند، بنابراین برای پیدا کردن یک شرکت رنت کار معتبر وقت کافی بگذارید و مطمئن شوید آن شرکت دارای پروانه‌های لازم است.
 • به غیر از پیدا کردن یک شرکت معتبر، از شرایط کرایه خودرو و سرویس‌های هر شرکت مطلع شوید. بسیاری از شرکت‌ها در بدو ورود شما خودرو را تحویل می‌دهند و در همان موقع قرار داد را عقد می‌کنند، به غیر از خدمات هر شرکت رنت کار، می‌توانید قیمت‌های خودروهای اجاره‌ای را هم مقایسه کنید.  
 • عمدتا خودروهای اجاره‌ای کیش در 6 دسته ماشین‌های اقتصادی، کروک، اسپرت، لوکس، شاسی بلند و ون تقسیم بندی می‌شوند. به غیر از اجاره ون‌ که عموما به صورت ساعتی کرایه داده می‌شوند، اجاره خودرو در کلاس‌های دیگر به صورت 24 ساعته است.

 

کرایه ماشین در کیش
اجاره ماشین در کیش

 

 • طبعا هزینه اجاره ماشین کیش با میزان لوکس‌ بودن خوردرو بالاتر می‌رود، اما توجه داشته باشید که مبلغ ودیعه خودرو نیز به همین ترتیب افزایش می‌یابد و حتی ممکن است برای کرایه یک خودرو لوکس یا اسپرت در کیش بیش از 30 میلیون ودیعه بگذارید. معمولا اجاره مازاراتی و اجاره لامبورگینی در کیش از بیشترین نرخ‌های اجاره و ودیعه برخوردار هستند. شرکت‌های کرایه خودرو ممکن است در ازای دریافت ودیعه، چکی به ملبغ ارزش خودرو دریافت کنند و همچنین در برخی از شرکت‌ها، اجاره خودرو در کیش بدون چک ممکن نیست.
 • اگر با تحقیق جلو بروید و شرکت مطمئنی را برای اجاره خودرو در کیش انتخاب کنید، جای نگرانی بابت برگشت چک یا ودیعه نخواهید داشت. البته این امکان وجود دارد که بخشی از مبلغ تا مدتی پس از تحویل خودرو به شرکت، به شما پس داده نشود. این کار به دلیل اطمینان از عدم ارتکاب خلاف‌هایی چون عبور از سرعت مجاز انجام می‌شود. مدت زمان دریافت مبلغ کامل حداقل در عرض 1 ماه برگردانده می‌شود اما مشخص کردن این زمان به طور کامل به شرکت بستگی دارد.
 • طیف انتخاب بین کرایه خودرو شاسی اسپرت، لوکس، ماسل و... در کیش بالا و قابل قبول است اما توجه داشته باشید که به دلیل ممنوعیت واردات خودرو خارجی از سال 2018، مدل این خودروها ممکن است جدید نباشد، به ویژه خودروهای آمریکایی کیش.

 

اجاره ماشین در کیش
اجاره ماشین کیش

 

 • پس از اجاره خودرو توجه داشته باشید که برخی از قوانین رانندگی در کیش نسبت به دیگر جاهای ایران متفاوت است. برای مثال در کیش هیچ چراغ راهنما یا به اصطلاح عامیانه، هیچ چراغ قرمزی وجود ندارد و بوق زدن در این جزیره به غیر مواقع ضروری هم جرم محسوب می‌شود. همچنین اگر خودرو شما در کیش ظاهر کثیفی داشته باشد، امکان جریمه شدنتان وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین کیش و نکات اینچنینی بد نیست نگاهی به سفرنامه‌‌های کیش لست سکند داشته باشید و از تجربه دیگر مسافران ‌هم آگاه شوید.
 • مشکلات اجاره ماشین در کیش: اگر به نکته اول توجه کنید و از شرکت معتبری خودرو کرایه کنید، نباید نگران مشکلات خاصی در این باره باشید. اما مشاهده می‌شود که مسافران در دریافت کامل ودیعه خودرو به مشکل بربخورند یا مسافران با وجود دریافت ضمانت سلامت خودرو دچار مشکل شوند.
 • به طور کلی اجاره خودرو در کیش یکی از تفریحات محبوب در این جزیره محسوب می‌شود اما تفریح ارزان قیمتی محسوب نمی‌شود، البته اگر به دنبال تفریحات ارزان در این جزیره هستید می‌توانید نگاهی هم به مطلب تفریحات رایگان کیش داشته باشید.

 

ماشین‌های کیش
ماشین‌های کیش

 

سخن پایانی

در این مطلب به مدارک لازم جهت اجاره خودرو در کیش، مشکلات اجاره ماشین در کیش و نکات مرتبط با آن پرداختیم. اجاره ماشین در کیش یکی از موارد حائز اهمیت در راهنمای سفر به کیش محسوب می‌شود و مسافرانی که از خواهان انجام این کار هستند باید از شرایط و نکات آن آگاه باشند. در آخر چنانچه تجربه اجاره ماشین در کیش را داشته‌اید خوش‌ حال می‌شویم شما هم نکات ناگفته را در کامنت‌های این مطلب با ما دیگر کاربران لست سکند به اشتراک بگذارید.

 

تالیف: تیم نویسندگان لست سکند