بهترین تفریحات و جاهای دیدنی کیش برای کودکان + عکس و قیمت

4.2
از 6 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
بچه ها را در کیش کجا ببریم؟
13 بهمن 1401 08:00
0

سفر به کیش برای بیشتر ما یکی از لذت‌بخش‌ترین و مفرح‌ترین سفرهای داخلی به‌حساب می‌آید، انواع تفریحات و جاذبه‌ها و حتی مراکز خرید، کیش را به مقصدی رویایی تبدیل می‌کند؛ اما اگر تور کیش را خریده باشید و کودکی به‌همراه داشته باشید، فکر می‌کنید این جزیره به همان اندازه برایش جذاب باشد؟ یا اینکه جاهای دیدنی کیش به‌اندازه کافی برای بچه‌ها راضی‌کننده هست؟

در این مطلب از مجله لست‌سکند می‌خواهیم از جاهای دیدنی کیش برای کودکان بگوییم، تا اگر در طول سفر یک هم‌سفر کوچک دارید، نگران کلافه شدنش از قدم‌زدن‌های طولانی در پاساژها و اذیت‌شدن از گرمای زیاد نباشید. در ادامه، ابتدا به سراغ جاهای دیدنی و تفریحات کیش برای کودکان می‌رویم.

اگر در سفر با خودتان کودکی همراه دارید، احتمالاً دوست دارید او در این سفر، تجربه جدیدی داشته باشد و از مقصد دست‌خالی باز نگردد. بعضی از شهرها برای کودک شما برنامه‌هایی در نظر می‌گیرند که فقط به آن‌ها اختصاص دارد؛ اما در مقصدهایی مانند کیش، شما با انواع تجربه‌های مشترک روبه‌رو هستید، بازدید از این جاذبه‌ها فرصت خوبی برای داشتن زمانی مشترک همراه با فرزندانتان است.

lastsecond kish.jpg
بهترین دیدنی های کیش برای کودکان

سواحل کیش

مهم‌ترین جای دیدنی و تفریحی که نه فقط در کیش بلکه در همه شهرهای ساحلی ایران می‌توانید با کودکتان به آن سری بزنید، سواحل هستند. تجربه دیدن اقیانوس، شن‌بازی، هواکردن یک بادبادک، همه‌وهمه می‌تواند ساعت‌های خاص و خاطره‌انگیزی را در زندگی هم‌سفران شما بسازد. پیشنهاد ما به شما این است که حتی اگر زمان کمی در سفر داشتید، به‌هیچ‌وجه بچه‌ها را از سرزدن به ساحل و لذت فرو کردن پایشان در آب و ساخت یک قلعه شنی منع نکنید.

هرچند اگر به‌دنبال جاهای دیدنی کیش برای کودکان هستید، باید بدانید که برای تفریح در صورتی که نخواهند تنی به آب بزنند، همه سواحل کیش مناسب‌اند. اگر هم قصد آب‌تنی دارند یا می‌خواهید کودکتان حتماً همراه شما در یک پلاژ تفریح کند، می‌توانید از پلاژ آقایان و بانوان کیش استفاده کنید.

 • ساعت کاری پلاژ: آقایان 9 صبح تا 6 بعدازظهر، بانوان: 10 صبح تا 4 بعدازظهر
 • قیمت بلیط پلاژ: آقایان 50 هزار تومان، بانوان: 50 هزار تومان
1179114_553.jpg
سواحل بهترین دیدنی های کیش برای کودکان

کشتی آکواریوم کیش

کشف دنیای زیر آب برای بچه‌های امروزی بی‌نهایت جذاب است. کودکان حتماً پیش از سفر، بارها انیمیشن‌هایی دیده‌اند که از دنیای زیر آب می‌گوید و در آن‌ها اتفاقات مختلفی برای ماهی‌های مختلف میفتد. خب، حالا وقتش رسیده تا آن‌ها هم تجربه شخصی خودشان را از این جهان عجیب داشته باشند و یک دریای واقعی را با ماهی‌های زنده‌اش از نزدیک ببینند.

کشتی آکواریم را به‌شکلی طراحی کرده‌اند که تمام کف آن از شیشه ساخته شده و در اطراف هم، پنجره‌های بزرگی برای بهتر دیدن وجود دارند. بد نیست بدانید که اگر شما به کشتی آکواریوم به‌عنوان یکی از بهترین جاهای تفریحی کیش برای کودکان می‌روید، تنها یک انتخاب ندارید و از میان چندین کشتی می‌توانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

 • ساعت کار کشتی آکواریوم: به طور معمول از 10 صبح تا 6 بعدازظهر
 • قیمت بلیط کشتی‌های آکواریوم: شروع از 95 هزار تومان
lastsecond-کشتی آکواریوم.jpg
کشتی آکواریوم از جالب‌ترین جاهای دیدنی کیش برای کودکان

آکواریوم کیش 

آکواریوم کیش هم به شما فرصت دیدن دنیای زیر آب را می‌دهد؛ اما باید بدانید که اینجا همه‌چیز واضح‌تر است. کودک شما به‌اندازه کافی فرصت دارد همه چیز را ببیند و سؤال‌هایش را بپرسد و از دیدن این‌همه ماهی گوناگون شگفت‌زده شود. چنین سفرهایی بهترین فرصت برای آشتی بچه‌ها با جهان موجودات زنده است.

آکواریوم کیش دو بخش اصلی دارد، بخش اول مخصوص آبزیان بزرگ از جمله کوسه و ماهی‌های عظیم است و بخش دیگر، مخصوص آبزیان آب شیرین می‌شود که ماهی‌های کمیابی را می‌توانید در آن پیدا کنید. در میان جاهای دیدنی کیش برای کودکان، آکواریوم کیش قطعاً برای بچه‌هایی که کنجکاو و جست‌وجوگر هستند، جالب خواهد بود.

 • ساعت کار آکواریوم کیش: از 8 صبح تا 8 شب
 • قیمت بلیط آکواریوم کیش: 35 هزار تومان 

موقعیت دقیق آکواریم کیش

cover-1-1280x720.jpg
آکواریوم کیش، یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش برای کودکان

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان جزو تفریحات کیش مخصوص کودکان نیست؛ اما احتمالاً انتخاب خوبی برای تفریح شما همراه کودکانتان محسوب می‌شود. البته در بسیاری از شهرهای ایران ممکن است باغ‌های پرندگان را ببینید؛ ولی آنچه که باعث رونق گرفتن و مورد توجه بودن یک باغ پرندگان می‌شود، تنوع گونه و وجود پرندگان کمیاب است. 

در باغ پرندگان کیش، بیش از 57 گونه مختلف پرنده وجود دارد و به همین دلیل هم یکی از بهترین دیدنی های کیش برای کودکان به‌حساب می‌آید که از دو بخش پرندگان در قفس و پرندگان آزاد تشکیل شده است. پرندگان آزاد در واقع در محلی هستند که تور بزرگی در ارتفاعی بلندتر از حد معمول نصب شده و پرندگان زیادی آزادانه در محیط باغ آن زندگی می‌کنند. برخی از پرندگان دیگر به‌دلیل خطری که برای بازدیدکنندگان یا دیگر پرندگان دارند، همچنان در قفس زندگی می‌کنند.

 • ساعت کار باغ پرندگان: در نیمه اول سال از 6 بعدازظهر تا 8 شب و در نیمه دوم سال از 4 بعدازظهر تا 8 شب 
 • قیمت بلیط باغ پرندگان: 182 هزار تومان

 موقعیت دقیق باغ پرندگان 

lastsecond-birdgarden.jpg
باغ پرندگان کیش از بهترین جاهای دیدنی برای کودکان

دلفیناریوم کیش

اگر همچنان دوست دارید در نزدیکی باغ پرندگان، بهترین دیدنی های کیش برای کودکان را پیدا کنید، می‌توانید به سراغ دلفیناریوم کیش بروید. جایی پر از هیجان و نمایش‌های دیدنی که نه فقط برای بچه‌ها بلکه برای بزرگ‌ترهایشان هم جذاب است. نمایش دلفین‌ها به‌عنوان یکی از تفریحات کیش برای کودکان در فضای بسته اجرا می‌شود. اگر در فصل‌های سردتر سال به کیش بروید، باتوجه‌ به احتمال سرد بودن آب یا طوفانی بودن دریا، رفتن به دلفیناریوم می‌تواند یک انتخاب منطقی و جالب برای شما باشد.

 • ساعت کار دلفیناریوم کیش: 4 بعدازظهر تا 8 شب
 • قیمت بلیت دلفیناریوم کیش: 350 هزارتومان

قیمت تورهای اسفند کیش

 موقعیت دقیق دلفیناریوم

lastsecond-dolphinariom.jpg
دلفیناریوم یکی از جاهای دیدنی کیش برای کودکان

تفریحات آبی در کیش

برای اینکه فرزندانتان از فضای جزیره لذت ببرند، بهترین پیشنهاد برای تخلیه انرژی‌شان، بهره‌مندی از انواع تفریحات آبی کیش است. شما انتخاب‌های گوناگونی از تفریحات کیش برای بچه ها در آب دارید، اما باید توجه کنید که برخی از آن‌ها محدودیت سنی دارند. مثلاً برای استفاده از جت اسکی و پاراسل این محدودیت سنی اعمال می‌شود. البته همیشه به این شکل نیست که همه بازی‌هایی که در آب‌های خلیج فارس انجام می‌شوند، فقط برای کودکان یا فقط برای بزرگسالان نیست، گاهی بچه‌ها می‌توانند با همراهی مربی یا والدین در آن‌ها شرکت کنند. از جمله وسایل جذابی که در آب‌های کیش می‌توانید همراه کودکانتان آن‌ها را امتحان کنید، عبارت‌اند از:

 • پاراسل 
 • شاتل 
 • بنانا
 • فلای بورد
 • بیگ بال 

لیست بهترین تفریحات آبی کیش

last second- big ball.jpeg
بیگ بال از  تفریحات کیش مخصوص کودکان

پارک آبی اوشن 

یکی از بهترین جاهای تفریحی کیش برای کودکان، پارک آبی اوشن است. پیش‌تر از تفریحات آبی گفتیم؛ اما تنها به آن دسته‌ای پرداختیم که در حاشیه آب‌های دریا استفاده می‌شوند و خیلی به سمت استخرها یا پارک‌های آبی نرفتیم. کیش تنها یک پارک آبی دارد، اوشن پارک! این پارک آبی تعداد زیادی سرسره و وسایل بازی دارد که حتی اگر شما از خریداران تور نوروزی کیش باشید و در زمان شلوغی و ازدحام به آن‌جا رفته باشید، چندان اذیت نمی‌شوید. طبیعتاً مانند بسیاری از پارک‌های آبی برای استفاده از بعضی وسایل و سرسره‌ها، محدودیت سنی یا قد وجود دارد؛ اما در بیشتر مواقع بچه‌ها به‌راحتی می‌توانند از زمانشان در پارک آبی لذت ببرند. 

 •  ساعت کاری اوشن پارک کیش: بانوان سانس صبح از 9 تا 14 و سانس عصر از 15 تا 20 و برای آقایان سانس صبح از 9 تا 17 و سانس عصر از 17 تا20 است. 
 • قیمت بلیط اوشن پارک کیش: 620 هزار تومان

 

موقعیت دقیق پارک آبی اوشن

kish park abi -lasr second.jpg
اوشن پارک از تفریحات برای کودکان در کیش

شهربازی هایلند

حتی اگر با تور اقساطی کیش به این جزیره سفر کرده باشید و نخواهید هزینه‌های زیادی را متقبل شوید، باز هم برای گردش بچه‌ها و با حوصله نگه‌داشتنشان باید هزینه کنید. مسئله این است که اگر قرار باشد برای رفتن به تک‌تک جاهای دیدنی کیش برای کودکان هزینه کنید، فشار زیادی به شما وارد می‌شود. پس چرا سراغ تفریحاتی که گزینه‌های متعددی را پیش‌ روی شما می‌گذارند، نروید؟

به‌دلیل ساعت کاری طولانی مجموعه، دست والدین برای برنامه‌ریزی باز است. می‌توانید تمام روز را بگردید و در یکی از بهترین رستوران‌های کیش غذا بخورید و پس از آن سری به شهربازی بزنید. در واقع هایلند همان جایی است که این انتخاب‌های گوناگون را برای شما روی میز می‌گذارد. می‌توانید به‌همراه کودکتان از چرخ‌وفلک لذت ببرید، سورتمه و سفینه سوار شوید و ساعت‌های خوشی را در کیش تجربه کنید.

 • ساعت کار شهربازی هایلند: 11 صبح تا 1 بامداد

راهنمای کامل سفر به کیش

موقعیت دقیق شهربازی هایلند

Highland-amusement-park-lastsecond.jpg
شهربازی هایلند بهترین جاهای تفریحی کیش برای کودکان

فان کلاب کیش

راضی کردن بچه‌ها برای گردش در مراکز خرید کیش کار ساده‌ای نیست؛ اما اگر زمان زیادی ندارید و ترجیح می‌دهید هم‌زمان با تفریح بچه‌ها، شما هم به خریدتان برسید، نگران نباشید. بسیاری از مراکز خرید و رستوران‌های کیش به این موضوع فکر کرده‌اند و فضای مناسبی را برای تفریح بچه‌ها در نظر گرفته‌اند. مثلاً پاساژ کوروش غیر از جایی برای خرید، این روزها به یکی از مراکز تفریحات برای کودکان در کیش تبدیل شده است.

شهربازی فان کلاب یکی از مدرن‌ترین شهربازی‌های ایران با بیش از 80 دستگاه برای بازی است و همین به‌روز بودن و تنوع در بازی‌ها آن را به یکی از بهترین جاهای تفریحی کیش برای کودکان تبدیل کرده است. از جمله بازی‌های فان کلاب، می‌توانیم به شبیه‌ساز جت اسکی و موتور فضایی، سینمای 9 بعدی، بولینگ و دستگاه‌های واقعیت مجازی اشاره کنیم.

 • ساعت کار فان کلاب: از 10 صبح تا 2 بعدازظهر و 5 بعدازظهر تا 11 شب 
 • قیمت بلیط فان کلاب: 300 هزارتومان 

موقعیت دقیق شهربازی فان کلاب 

lastsecond-funclub.jpg
جاهای دیدنی کیش برای کودکان، در پاساژ کوروش 

تم پارک سنتر

یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش برای کودکان که می‌تواند بسیار مورد توجه آن‌ها قرار بگیرد، تم پارک سنتر است. این مجموعه، از تفریحات کیش برای بچه ها از دو تم پارک مختلف تشکیل شده است، مجیک پارک و دنیای ژوراسیک. در هر دو بخش، بچه‌ها با قرار گرفتن در فضاهای خاص، ضمن آشنایی با موضوعات مختلف از جمله عصر ژوراسیک می‌توانند در فعالیت‌ها و بازی‌های مختلفی شرکت کنند.

این تم پارک برای بزرگ‌ترهایی هم که علاقه به عکاسی دارند جذاب است. آن‌ها می‌توانند با قرار گرفتن در اتاق‌ها و موقعیت‌های خاص مانند اتاق آینه یا اتاق‌های 90 درجه با استفاده از خلاقیت‌های به کار رفته برای دکور اتاق تصاویر جالبی را خلق کنند.

 • ساعت کار تم پارک سنتر: از 10:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر
 • قیمت بلیت تم پارک سنتر: 270 هزارتومان

موقعیت دقیق تم پارک سنتر 

lastsecond-thempark.jpg
تم پارک سنتر از تفریحات کیش برای بچه ها و بزرگترها

دوچرخه‌سواری برای کودکان

آخرین تفریحی که در لیست جاهای دیدنی کیش برای کودکان به آن اشاره می‌کنیم، ساده‌ترین و در دسترس‌ترین تفریح در جزیره کیش است. مسیر دوچرخه‌سواری سال‌هاست که به‌عنوان یکی از بهترین تفریحات کیش مخصوص کودکان و بزرگ‌سالان بین مردم جا افتاده است. مسیری به طول 75 کیلومتر و دوچرخه‌هایی برای اجاره در نظر گرفته شده که بسیاری از خانواده‌ها به‌خصوص در شب‌ها برای لذت بردن از هوای تازه از آن استفاده می‌کنند. قیمت کرایه این دوچرخه در مقایسه با بلیط جاهای دیدنی کیش برای کودکان به‌صرفه است و تفریحی نسبتاً ارزان به‌حساب می‌آید.

 • قیمت کرایه دوچرخه: از 19 تا 75 هزار تومان
 • ساعت کار ایستگاه‌های کرایه دوچرخه: محدودیت زمانی ندارد.

نقشه مسیر دوچرخه سواری 

lastsecond-bike.jpg
مسیر دوچرخه سواری کیش

سخن آخر

از تفریحات و امکانات کیش صحبت‌های زیادی شده است؛ اما در این مطلب تلاش کردیم تا از جاذبه‌های این مقصد برای گروه خاصی از مسافران کیش بگوییم. مسافرانی که قطعاً به‌اندازه والدین و همسفرهای بالغشان شیفته جذابیت‌های معمول جزیره نمی‌شوند و نیازهای متفاوت‌تری دارند. بیشتر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، شامل تفریحاتی مشترک می‌شوند که در آن‌ها می‌توانید زمان خوبی را برای یک جمع خانوادگی اختصاص دهید؛ اما قطعاً همه تفریحات کیش به همین موارد محدود نمی‌شوند و حتی ممکن است در بهترین هتل های کیش هم امکانات خوبی برای بچه‌ها در نظر گرفته شود. شما ترجیح می‌دهید در زمان سفر، بیشتر به سراغ تفریحات خانوادگی بروید یا برای بچه‌ها یک جای اختصاصی جست‌وجو می‌کنید؟

 

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

پوپک کفیلی
پوپک کفیلی

دانش آموخته خبرنگاری و عاشق ماجراجویی‌ام. کشف دنیای جدید، وسوسه همیشگی من است و دوست دارم قبل از اینکه بمیرم، به‌اندازه کافی دنیای اطراف را دیده باشم. فکر می‌کنم بهترین راه کشف دنیا، سفرکردن و خواندن و نوشتن است، برای همین هم سعی می‌کنم دنیای اطراف را بهتر ببینم، بیشتر بخوانم و حتی بیشتر از آن بگویم.