مشاهده هواپیماهای در حال پرواز با فلایت رادار+ دانلود

4.1
از 382 رای
آگهی لست سکند - سفرنامه - جایگاه K دسکتاپ
اپلیکیشنی کامل برای ردیابی هواپیما
08 اردیبهشت 1401 08:00
27

آیا دوستان و آشنایانی دارید که دائماً در حال سفر هوایی هستند و شما می‌خواهید با پیگیری وضعیت هواپیمای آن‌ها از نگرانی‌های خود کم کنید؟ فلایت رادار 24، محبوب‌ترین برنامه پیگیری وضعیت زنده هواپیماهای جهان است که با آن می‌توانید به مشاهده هواپیماهای در حال پرواز ایران و سایر نقاط جهان بپردازید.

فلایت رادار حتی امکان رصد کردن برخی از بالگردها را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است. علاوه بر ردیابی هواپیمای در حال پرواز، Flightradar24 امکانات و اطلاعات گوناگون دیگری را در اختیار شما می‌گذارد. در ادامه به مواردی همچون امکانات، راهنمای استفاده از برنامه، آمار و امتیازات این اپلیکیشن و ... می‌پردازیم. همراه لست سکند باشید.

08.jpg

معرفی برنامه Flightradar24

به طور خلاصه برنامه فلایت رادار یک برنامه چک کردن وضعیت پرواز و مشاهده آنلاین پروازها است که تاریخ راه اندازی آن به سال 2006 باز می‌گردد. این برنامه در طول این سال‌ها محبوبیتی روز افزون داشته است، به طوری که تا کنون بیش از 40 میلیون بار دانلود شده است. به طور میانگین اپلیکیشن Flightradar24 در طول روز 180000 پرواز در سراسر دنیا را رصد می‌کند و روزانه بیش از 2 میلیون کاربر از امکانات اپلیکیشن فلایت رادار 24 استفاده می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با این برنامه آنلاین پرواز هواپیماها می‌توانید به صفحه اینستاگرام آن مراجعه کنید. قدم اول برای استفاده از این برنامه، دانلود فلایت رادار 24 است که در زیر لینک‌های آن را گذاشته‌ایم:

 

معرفی اپلیکیشن   FlightRadar24-min.png
نقشه پرواز هواپیماها

امکانات و راهنمای استفاده از اپلیکیشن فلایت رادار 24

زمانی که اپلیکیشن Flightradar24 را برای اولین بار باز می‌کنید، تعداد زیادی از پروازهای در حال انجام جهان را مشاهده می‌کنید که ممکن است درست همانند تماشای کولونی مورچه‌ها برای شما کمی گیج کننده باشد. هرچه تصویر هواپیما در نقشه بزرگتر باشد، آن هواپیما در واقعیت نیز بزرگتر است. بنابراین تصویر یک هواپیمای ایرباس بزرگ از تصویر یک هواپیمای شخصی کوچک در نقشه قابل تمایز است.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز در اپلیکیشن فلایت رادار 24

برای ردیابی هواپیما در اپلیکیشن Flightradar24 با شماره پرواز کافیست پس از بازکردن این برنامه روی گزینه سرچ کلیک کنید و شماره پرواز را وارد کنید. بلافاصله بعد از وارد کردن این مشخصات، اطلاعات گوناگونی از جمله مبدأ و مقصد و زمان تقریبی رسیدن هواپیما به مقصد را خواهید یافت. با کلیک بر گزینه show on map می‌توانید حرکت لحظه به لحظه هواپیمای خود را در نقشه مشاهده کنید.

 

معرفی اپلیکیشن FlightRadar24-min-min.jpg
ردیابی هواپیما با شماره پرواز

 

جستجوی فرودگاه‌ها در اپلیکیشن Flightradar24

علاوه بر ردیابی هواپیما، شما می‌توانید با وارد کردن نام فرودگاه مورد نظر خود (به لاتین) در قسمت جستجو به موارد گوناگونی از جمله اطلاعات پرواز هواپیماها، وضعیت آب و هوایی، ویژگی‌های باندها و موقعیت فرودگاه در نقشه دسترسی داشته باشید. اگر نام یک شهر و یا کشور را نیز وارد کنید لیستی از تمام فرودگاه‌های آن مشاهده خواهید کرد. علاوه بر آن با مراجعه به قسمت Weather می‌توانید از دما و آب و هوای 3000 فرودگاه در سراسر جهان مطلع شوید.

معرفی  اپلیکیشن FlightRadar24-min-min (1).jpg
سرچ کردن اسم شهر در فلایت رادار 24
معرفی اپلیکیشن FlightRadar24 -min.jpg
دسته بندی هواپیماها در برنامه Flightradar24

 

تماشای سه بعدی هواپیما در اپلیکیشن Flightradar24

زمانی که در فلایت رادار 24 شماره پرواز یک هواپیما را جستجو می‌کنید یا به صورت تصادفی روی آیکون یکی از هواپیماهای درحال پرواز کلیک می‌کنید، می‌توانید به صورت سه بعدی هواپیما را به از نقطه نظر سوم شخص و یا کابین منظره سه بعدی خلبان مشاهده کنید. برای این کار کافیست بر آیکون مکعبی شکل پایین صفحه کلیک کنید.

شناسایی مسیر هوایی هواپیماها

یکی دیگر از قابلیت‌های اپلیکیشن فلایت رادار 24 امکان مشاهده مسیر هواپیما است که به صورت نقطه چین در نقشه نشان داده می‌شود. برای مطلع شدن از مسیر هواپیما باید گزینه route را کلیک کنید. علاوه بر آن با کلیک بر گزینه Follow می‌توانید هواپیما را تا مقصد دنبال کنید.

 

معرفی اپلیکیشن   FlightRadar24-min-min.jpg
امکان مشخص کردن مسیر هواپیما

 

امکان دسته بندی هواپیماها

تا کنون حتما به این نتیجه رسیده‌اید که اطلاعات اپلیکیشن Flightradar24 جامع و کامل است. شما می‌توانید با استفاده از دسته بندی جستجو، به صورت معکوس پرواز خود را پیدا کنید. زمانی که بر گزینه فیلتر کلیک کنید، می‌توانید جستجوی خود را بر اساس نوع هواپیما، فرودگاه، ارتفاع پرواز، سرعت پرواز طبقه بندی کنید.

معرفی اپلیکیشن  FlightRadar 24-min-min (2).jpg
جزئیات برنامه فلایت رادار 24

شناسایی هواپیماهای نزدیک به خود

با فعال کردن مجوز دسترسی اپلیکیشن فلایت رادار 24 به موقعیت تلفن همراه، می‌توانید از جزئی‌ترین اطلاعات مربوط به هواپیماها و فرودگاه‌های نزدیکتان استفاده کنید. علاوه بر آن با کلیک بر گزینه AR در قسمت بالا و چپ Flightradar24 با استفاده از دوربین تلفن همراه خود، هواپیماها را شناسایی کنید.

دسترسی به اطلاعات پروازهای روزهای گذشته

یکی از جالب‌ترین و مهم‌ترین قابلیت‌های اپلیکیشن Flightradar24 امکان دسترسی به اطلاعات پرواز هواپیماهایی است که در روزهای قبل پرواز کرده‌اند. برای این کار باید بر گزینه Play back کلیک کنید و سپس روز مورد نظر خود را انتخاب کنید. با انجام این کار حرکت تمام هواپیماهای جهان در طول روزهای گذشته را به صورت یک ویدیو روی نقشه مشاهده خواهید کرد و با انتخاب ساعت و تنظیم سرعت پخش ویدیو می‌توانید پرواز مورد نظر خود را پیدا کنید.

معرفی  اپلیکیشن  FlightRadar24-min-min.jpg
اطلاعات پروازهای روزهای گذشته در فلایت رادار 24

 

سخن آخر

مشاهده هواپیماهای در حال پرواز در سراسر دنیا از کارهای شگفت انگیزی است که به لطف پیشرفت فناوری اطلاعات در جهان امروز برای کاربران فراهم شده است. همانطور که از اسم اپلیکیشن Flightradar24 پیداست، شما در تمام طول 24 ساعت شبانه روز می‌توانید از آن استفاده کنید. خوب است بدانید دسترسی به امکانات اپلیکیشن Flightradar24 از طریق سایت رسمی آن نیز امکان پذیر است. اگر تجربه کار با فلایت رادار 24 را دارید می‌توانید در قسمت نظرات با سایر کاربران ما آن را به اشتراک بگذارید.

 

منبع: flight-radar