هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

4
از 2 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟ + تصاویر
26 اردیبهشت 1397 10:00
0

تفاوت های عمده ای بین هتل و هاستل چیست؟ تفاوتهای بسیار کوچک اما مهمی بین هتل و هاستل ها وجود دارد که برنامه ی سفر شما را مشخص می کند. در این مقاله نگرانی های مهم شما رفع می شود  و به شما کمک می کند که انتخاب بهتری داشته باشید.

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

هتل ها و هاستل ها

در پنج بخش تفاوت های عمده و مهم هاستل ها و هتل ها آورده شده است که این موارد می تواند به شما در تصمیم گیریتان کمک کند و برای سفر بعدی بتوانید درست برنامه ریزی کنید.

1-حریم خصوصی

یکی از مهمترین تفاوت ها بین هاستل ها و هتل ها اشتراک اتاق است. اگر داشتن هم اتاق برای شما مشکلی قابل تحمل و جالب است، پس اقامت در هاستل نیز میتواند برای شما مناسب باشد. اما اگر نمی خواهید حمام خود را با پنج نفر غریبه- یا بیشتر-  شریک باشید ابدا به هاستل فکر نکنید.  البته قبل از اینکه هاستل ها را لیست خود حذف کنید باید بگوییم که برخی هاستل های اتاقهای خصوصی با حمام و سرویس های بهداشتی اختصاصی نیز ارائه می دهند.

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

 اما در هتل شما دارای حریم خصوصی خود هستند. هتل با هر ستاره و رتبه ای موظف است طبق استانداردهای اولیه، برای هر اتاق سرویس بهداشتی مجزا ارائه دهد. اگر حریم خصوصی مهمترین بخش سفر شما هست بنابراین به انتخاب هتل فکر کنید و در بین سایت های رزرو هتل به جستجو اقامتگاه مناسب بپردازید.

قبل از اینکه به مورد بعدی بپردازیم لازم است نکته ای را با شما به اشتراک بگذارم. داشتن هم اتاقی آنقدرها هم بد نیست. هم اتاقی های با نژادها مختلف از کشورهای متفاوت می تواند تجربه جالبی باشد. آنها کلی نکات مفید یا داستان های سرگرم کننده دارند که می توانند با شما شریک شوند. اگر ملاقات با افراد جدید جزو اهداف سفرتان هست هاستل یک اقامتگاه عالی برای شماست.

2-امنیت

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

شریک بودن اتاق به چند غریبه در کنار تمام مزایایی که دارد خطرهای هم دارد. اگر در حین سفر موارد ارزشمندی با خود حمل می کنید و اصولا در زمان استراحت آنها را در اتاق رها می کنید باید بگوییم که هاستل ها خیلی از لحاظ امنیت برای شما مناسب نیست. البته که در تمامی هاستل های جعبه یا قفسه ی برای قرار دادن وسایل در اختیار شما قرار داده می شود که یا زیرتخت یا در کنار تخت است که قابلیت قفل شدند را دارند اما کلید آن در اختیار کسی نیست. می توانید با خود قفل محکمی همراه داشته باشید و به قفسه خود قف بزنید. این مورد را هم در نظر بگیرید که برخی از هاستل ها اتاق های خصوصی و بسیار امن نیز ارائه می دهند و همچنین در بخش پذیرش هاستل ها جعبه امانت قرار دارد که می توانید موارد ارزشمند خود را در آنجا قرار دهید.

3-قیمت

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

به طور میانگین اتاقی چند نفر دیگر شریکی است، نسبت به اتاق های خصوصی کم هزینه تر هستند. اما موارد زیادی در قیمت گذاری اقامتگاه تاثیر دارد.

هاستلی در کنار ساحل ممکن است خیلی گران تر از یک هتل دور از شهر باشد. بنابرین با این فکر که چون هاستل هست پس ارزان است، نباشید.  . همیشه تمامی موارد را بررسی و جستجو کنید و بعد از دیدن جزئیات انتخاب و خرید کنید.

4-امکانات

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

وسایل موجود در اتاق در رتبه بندی یک هتل تاثیر گذار است مانند تلفن یا سشوار. این وسایل در هاستل ها به سختی پیدا می شود. اگر امکانات برای شما مهم است هتل می تواند انتخاب بهتری برای باشد. اما هاستل ها ممکن است چیزهای اضافه تری به شما ارائه دهند که البته تمامی امکانات در هاستل به صورت اشتراکی است مانند تلویزیون، آشپرخانه.  این مکان ها با امکانات مشترک، محیط اجتماعی جذابی خلق می کند که  می توانید تجربه های بسیاری را به دست بیاورید.

5-موقعیت

هتل یا هاستل: کدام یک مناسب شما هستند؟

یکی از بزرگترین تفاوت های بین هاستل ها و هتل ها دسترسی آنها است. هاستل ها دسترسی بهتری دارند و اصولا در مرکز شهر و در کنار جاذبه های شهر قرار دارند به ویژه در سراسر اروپا. هاستل ها در شهر های کوچک و بافت های فرسوده خیلی کم یافت می شوند. با این حال سایت های مانند Hostelworld و Hostel.com چک کردن هاستل ها را بسیار راحت تر کرده اند و شما می توانید با توجه به شرایط خود در مقصد های مختلف هاستل های مختلف را بررسی کنید.

منبع: smartertravel

فاطمه فراهانی
فاطمه فراهانی