فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

4.6
از 5 رای
آسمان خراش‌های زشتی که حسابی توی ذوق می‌زنند + تصاویر
  • 31 خرداد 1397 09:00
  • 0
  • 32.9K

طراحی و ساخت هر چیزی ، بخصوص یک ساختمان بزرگ و با عظمت ، کار ساده ای نیست. این کار نیاز به برنامه ریزی و خلاقیت زیاد دارد چرا که به نوعی یک هنر به شمار می رود. آسمان خراش ها می توانند با چهره زیبای خود به منطقه  و حتی شهری که در آن قرار دارند ابهت و افتخاری بدهند یا به قدری زشت باشند که کسی برای دیدنشان به آن منطقه قدم نگذارد. اگر می خواهید بدانید زشت ترین آسمان خراش ها از نظر طراحان و معماران جهان کدام بوده اند با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

برج نابمبا ( Nabemba Tower ) جمهوری کنگو

برج نابمبا که به برج الف ( Elf ) نیز شهرت دارد بلندترین ساختمان در براتزاویل ( Brazzaville ) کنگو است که نام خود را از بلندترین کوه این کشور ( Mont Nabemba ) گرفته است. طراحی و چهره ی این ساختمان از نظر بسیاری از طراحان و معماران بسیار زشت است و همیشه انتقاداتی را بهمراه داشته است. در سال 1997 این برج در جنگ داخلی کنگو آسیب های جدی دید و بازسازی آم 16 میلیون پوند هزینه داشت ! این مبلغ حتی بیش از مبلغی بود که برای ساخت یک برج جدید و زیباتر می توانست هزینه شود.

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

ساختمان لوید لندن ( London’s Lloyd Building )

لوید یک ساختمان نمادین در شهر لندن است که خانه ی موسسات بیمه شهر محسوب می شود. با وجود اینکه این ساختمان را یک ساختار زشت می دانند اما 25 سال پس از ساخت آن ، این ساختمان در سال 2011 در لیست ساختمان های گرید 1 انگلستان قرار گرفت. ساختمان های گرید 1 انگلستان و ولز به ساختمان هایی که ساختار استثنایی و مورد توجه دارند داده می شود. این ساختمان ، جوانترین ساختمانی بود که در این لیست قرار می گرفت که بسیاری ساختار آن را مدرن می دانند تا زشت.

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

نوا ویکتوریا ( Nova Victoria )

این ساختمان عظیم در سال 2017 جایزه ای را برنده شده است که مجله طراحی ساختمان انگلستان به زشت ترین ساختمان جدید اختصاص می دهد !

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

برج تلویزیون (Fernsehturm) برلین ، آلمان

برج تلویزیون شهر برلین خط آسمانی این شهر آلمانی را مشخص می کند. این ساختمان در سال 1969 ساخته شده است.

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

ساختمان مت لایف نیویورک ( New York’s MetLife )

با 246 متر ارتفاع ، ساختمان مت لایف نیویورک تقریبا از همه جای شهر قابل رویت است. اما این بدین معنا نیست که از همه جای شهر یک ساختمان زیبا می بینید ! این ساختمان در سال 1963 ساخته شده است.

زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏

منبع : architecturaldigest

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید