فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

4.7
از 7 رای
رویاهای منحصر بفردی که با قطار به حقیقت می‌پیوندند
  • 13 اسفند 1397 12:00
  • 0
  • 3.8K

سفرها اغلب به وسیله اتومبیل یا هواپیما انجام می‌شوند اما به هیچ وجه قطار را از یاد نبرید. گاهی سفر با قطار تجربه‌ای عالی برای تماشای مناظر و استفاده از جو صمیمانه قطارهاست. اگر طرفدار سفر با قطار نیستید به این نکته توجه کنید که قطار هیچگاه در ترافیک گرفتار نمی‌شود. قطارها شما را از میان کوه‌ها، رودها و جنگلها عبور می‌دهند و وقتی سوار آنها هستید، نیازی نیست که نگران رانندگی باشید.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بهترین مسیرهای راه آهن در دنیا چه جاهایی هستند؛ البته این موضوع تا حدود زیادی سلیقه‌ای است اما مناظر برخی از خطوط راه آهن به قدری زیبا هستند که هرکسی را به وجد می‌آورند، با هم بعضی از زیباترین مسیرهای قطار را در سراسر جهان تماشا می‌کنیم.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

1- تصویر بالا مسیری در کانادا را نشان می‌دهد که با استفاده از قطارهای آن می‌توانید از میان کوه های راکی Rocky Mountains عبور کنید و همانطور که شاهد هستید، مناظر، رویایی و باورنکردنی هستند. مسیری که در تصویر می‌بینید طولانی‌ترین و جذابترین سفر با قطار در سراسر کانادا محسوب می شود. اگر از این مسیر استفاده کنید، خواهید توانست از کلان شهر شلوغ ونکوور، رود تامسون و کوه های راکی دیدن کنید.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

2-مسیر زیبای دوم مربوط به راه آهنی می‌شود که در جمهوری پرو واقع شده است. پرو در آمریکای جنوبی قرار دارد و به خاطر وجود شهر تاریخی ماچوپیچو در آن، شهرتی جهانی دارد. قطار مسیر مورد نظر از شهر کوسکو (در جنوب شرقی پرو) حرکتش را آغاز کرده و میهمانانش را به سمت ماچوپیچو می‌برد. بنابراین اگر از این قطار استفاده کنید، می‌توانید تماشاگر آثار ثبت شده در فهرست یونسکو باشید.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

3-عکس بالا راه آهنی در سوئیس را نشان می‌دهد که قطارهای آن مسافرانشان را از میان یخچالهای طبیعی عبور می‌دهند. با سوار شدن بر قطارهای این مسیر، طبیعتی به‌راستی رویایی را خواهید دید و محو تماشای کوهستان و طبیعت زمستانی خواهید شد. این مسیر درست از میان کوهستان آلپ در قسمت کشور سوئیس عبور می‌کند.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

4- حتما می‌دانید که کشور روسیه وسعت زیادی دارد، حال تصور کنید که در روسیه راه آهنی ساخته‌اند که عرض این کشور را طی می‌کند و به همین خاطر یکی از طولانی‌ترین مسیرهای قطار در دنیاست. مسافرانی که این مسیر را با قطار طی می‌‌کنند در مسیرشان کوه، جنگل و دریاچه بایکال (بزرگترین دریاچه آب شیرین دنیا) را خواهند دید.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

5-اگر دوست دارید که کالیفرنیا را از زاویه‌ای ناب تماشا کنید، شانس با شما یار است؛ راه آهنی در کالیفرنیا وجود دارد که مسیرش از شهر سان لوئیس اوبیسپو آغاز می‌شود و مسافرانش را به گردشی فراموش نشدنی در کنار خط ساحلی می‌برد.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

6-ششمین مسیر فوق العاده دیدنی در اسکاتلند است و با وجود این که تنها 84 مایل (حدود 135 کیلومتر) طول دارد اما در فهرست زیباترین مسیرهای سفر با قطار قرار دارد. اگر دوست دارید که تماشاگر تپه‌های سرخ رنگ اسکاتلند باشید و یا کوهستان‌های زیبای این دیار را نظاره کنید، بهترین راه، سفر با قطار خواهد بود.

 7 سفر منحصربه فرد با قطار

7-از دیگر مسیرهای سفر با قطار که خاطراتی فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان خواهند آورد، می‌توانیم به راه آهن گرند کانیون اشاره کنیم. این محور در سال 1901 میلادی تکمیل شد. مسافران قطارهایی که راه آهن گرند کانیون را انتخاب می‌کنند از آریزونا به سمت گرند کانیون خواهند رفت و در مسیر می‌توانند با فاصله‌ای کم حیواناتی چون شیر و گوزن را ببینند و از دیدن طبیعت بکر اطراف لذت ببرند.

آیا شما طرفدار سفر با قطار هستید؟ آیا مسیری در ایران را می‌شناسید که ترجیح بدهید آن را با قطار طی کنید؟

منتظر نظرهای شما هستیم.

منبع: mymodernmet.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

منصور طالبی 13 اسفند 1397 ساعت 17:42

سفر به استانبول باقطار تهران به استانبول که در شهر وان پیاده میشدیم و باکشتی به تاتوان می رفتیم ودوباره سوار قطار ترکیه تا استانبول میشدیم خیلی جالب بود که متاسفانه جمع شد به امید روزی که دوباره راه اندازی بشه

علی 13 اسفند 1397 ساعت 17:31

بهترین و ایمن ترین و پاک ترین وسیله حمل و نقل قطار هست.چیزی که متاسفانه در کشور ما برای سرمایه گذاری بر روی ان(چه احداث خطوط ریلی مخصوص قطارهای سریع السیر و چه خرید لوکوموتیوهای سریع السیر)بها نمیدهند!ولی کشورهایی مانند هندوستان از تجربه و دانش ژاپن استفاده میکنند

منصور طالبی 13 اسفند 1397 ساعت 17:28

مسیر قطار تهران به استانبول ترکیه هم زیبا وماجراجویانه بود که متاسفانه جمع شد

Australia__love 13 اسفند 1397 ساعت 15:42

سلام بله این جاها همشون قشنگه و اکثرا دوست دارن با قطار گذر کنن و مشگل دلار کنار بزاریم ویزا دادن کشورها برای ایرانیها سخت شده .

علیرضا حیدریان 13 اسفند 1397 ساعت 14:16

مسیر قطار تهران گرگان مخصوصا پل ورسک

محمد مروتی 13 اسفند 1397 ساعت 13:39

سفرهای ریلی در تمام دنیا از ایمن ترین سفرهاست و طرفداران بسیاری دارد و در کشور عزیزمان ایران نیز مناظر طبیعی زیبایی در برخی از مسیرهای عبور قطارها وجود داردکه انسان را به شوق می آورد.

علی 13 اسفند 1397 ساعت 12:43

مسیر تهران مشهد برای فرار از مسافت خشک وبیابانی وطولانی طاقت فرسا????