Close

جسد انسان به کود درختان تبدیل می شود!

4.5
از 40 رای
اتفاقی باور نکردنی! از این جسدها، درخت روییده است! +تصاویر
  • 9 آذر 1398 07:00
  • 16
  • 73.3K

از آوریل 2019 واشنگتن استفاده از کمپوست جسد انسان را به‌عنوان کود در ایالات‌متحده آمریکا قانونی اعلام کرد، در نتیجه‌ی وضع این قانون جدید قرار است در سال 2021 میلادی اولین مرکز تولید کود از جسد انسان در جهان در منطقه سودو شهر سیاتل آمریکا افتتاح شود. در لست سکند قصد داریم معرفی کوتاهی از این طرح جنجالی برای شما داشته باشم، پس با ما همراه باشید.

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

برنامه‌ریزی برای تأسیس این مرکز توسط شرکت طراحی به نام اولسان کاندینگ (Olson Kundig) با همکاری کاترینا اسپادِ (Katrina Spade) به‌عنوان مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت ریکامپوز (Recompose) انجام‌ شده است. طرح اولیه آن‌ها به‌تازگی منتشرشده است و به‌هیچ‌ عنوان شبیه به گورستان‌های عادی نیست.

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

فضایی که توسط این گروه طراحی‌ شده است، حدود 1700 مترمربع مساحت دارد و به‌صورت فضای باز طراحی شده است. این فضا قرار است به صورتی ساخته شود که سرتاسر آن را فضای سبز با قابلیت جابجایی بپوشاند.

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

این مرکز کمپوست جسد محفظه‌هایی شش‌ضلعی با ظرفیت قرار دادن 75 جسد انسان را دارا است که اجساد پس از قرارگیری در این محفظه‌ها تا زمان تجزیه شدن نگهداری می‌شوند. محفظه‌ها در کنار هم‌ شکلی شبیه به محل لانه زنبور عسل را شبیه‌سازی می‌کنند و در قسمت وسط نیز مکانی برای برگزاری مراسم پیش‌بینی‌شده است.

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

اعتقاد بر این است که تولید کود انسانی نسبت به روش‌های سنتی دفن جسد سازگاری بسیار بیشتری با محیط‌ زیست دارد. این روش فعلاً در انتظار ثبت اختراع است و داخل محفظه توسط خورده چوب، یونجه یا نی پر می‌شود. همچنین برای تجزیه بهتر جسد، دما و رطوبت داخل محفظه نیز کنترل می‌شود. درنهایت فقط 30 روز به طول می‌انجامد که بدن در اثر فعالیت میکروبی تجزیه شود. انرژی مورد نیاز برای تجزیه در این روش یک‌ هشتم روش خاکستر کردن است.

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

پس از تکمیل فرایند کمپوست و کود سازی از جسد انسان، عزاداران می‌توانند این کود و خاک را برای خود نگه‌ دارند و در قسمتی از خاک نزدیک منزل خود استفاده کنند و یا شرکت ریکامپوز با اجازه آن‌ها از کود تولیدی در جنگل‌های جنوب واشنگتن استفاده می‌کند. آیا شما با این طرح موافق هستید؟

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

در سال 2021 برای اولین بار جسد انسان به عنوان کود استفاده میشود!

منبع: matadornetwork.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (16 نظر)

× در حال پاسخ به:

علی 26 اردیبهشت 1399 ساعت 22:16

ما که‌ روحمون از بین نمیره،بعد از مرگ به هستی می پیوندیم
با این کار بدنمون به عنوان بخش مادی و عینی ما هم حضورشو حفظ میکنه،
تبدیل به یه درخت میشه،که فرقش با بدن حال حاضر ما اینه که‌ آگاهی و هویت و در نهایت روحمون توش نیس
ولی اتم ها و مولکول هامون درون این درخت در جریان
تازه با میوه هاش میتونه اتم ها و مولکول هایی که‌ بدن مارو یه روزی ساخته بودن به آدما و جاندارای دیگه وارد کنه
واقعا ایده جالبه ای
ولی زمان میبره تا مردن بپذیرنش(که البته تو کشورهای سنتی خیلی بیشتر طول میکشه

شهلا 29 آذر 1398 ساعت 17:26

از خاک به خاک ، نوع دفن اسلامی هم تقریبا همین نتیجه را می دهد یعنی خاک را غنی می کند.

حسین مهاجر 16 آذر 1398 ساعت 11:12

این روش دارای معایب و مزایایی است:
صرف نظر از منع اسلامی که خیلی از دوستان عزیز هم به آن اشاره داشتند، برای خیلی از ایرانی ها مهمه هر از گاهی در کنار مزار عزیزانشون خلوت کنند. در چنین حالتی دیگه مزاری وجود نداره که این سطح از ارتباط عاطفی که اتفاقا ریشه در فرهنگ ما داره بوجود بیاد.
اما در صورتی که از نقطه نظر واقعی کارایی این روش به اثبات برسه می تونه باعث کاهش آلودگی های زیست محیطی بشه و اتفاقا برای کشورهایی که از میزان تراکم جمعیت بالا و مساحت ارضی کمی برخوردارند روشی بسیار مناسب محسوب میشه تا علاوه بر ارتقای فضای شهری به کاهش آلودگی های ناشی دفن مردگان نیز کمک بشه.
لذا به نظر می رسه جهت استفاده از این روش در مناطق مختلف جهان می بایست ابتدا مسایل دینی, عرفی و فرهنگی در کنار مساحت ارضی و تراکم جمعیتی ارزیابی بشه و سپس تصمیم نهایی اتخاذ بشه. در حال حاضر برای کشورهایی مثل هندوستان و چین که دارای ترکم جمعیتی بالا هستند و دین و فرهنگ آنها با معدوم مردگان کاملا سنخیت داره کاربردی تره.

اصغر مسماریان 11 آذر 1398 ساعت 04:17

بنظرم انسان شانش بالاتر است از اینکه به اینصورت دفن شود

حدیو 10 آذر 1398 ساعت 21:54

ظاهر شیک و مورد پسندی داره ولی در واقع یک تجارت با جسد انسان هست. بشرط اینکه پای هیچ تجارت و سودی در بین نباشه و فقط به نفع محیط زیست انجام بشه یک ایده عالی محسوب میشه

azad 10 آذر 1398 ساعت 10:02

بنظر با اصل دفن جسد در اکثر مذاهب و آداب و رسوم فرهنگها منافاتی ندارد فقط روند تجزیه را تسریع نموده است که مشکلی نیست ... ولی بعید میدانم استخوانها در این زمان تجزیه شود مگر شیوه ای متفاوت را بکار برند .

انسان‌ام آرزوست 10 آذر 1398 ساعت 07:17

هر چند با گل و سبزه آراسته شده اما در حقیقت نشان از این دارد که انسان برایشان با جمادات و نباتات و حیوانات عملا تفاوتی ندارد.

هر چند که وقتی در قبرستان هم انسان دفن شود بدنش بالاخره متلاشی و خاک می شود اما این کجا و آن کجا.
آنها خاک می کنند تا کود شود!!! اگر خوب فکر کنیم تفاوت حقیقی بین کار آنها با چینی ها که جنین انسان را می خورند نیست!!


یادمان باشد ما نه سنگ و چوب و درختیم، نه حیوانیم ... ما انسانیم. همه موجوادات ارزشمند اند ولی ارزش انسان بسیار بالاتر. ارزش خود را پایین نیاوریم.

S5oo 9 آذر 1398 ساعت 22:10

این یه ایده بسیار مزخرف و احمقانه است و فقط از طرف افراد لاییک پسندیده است.

حامد 9 آذر 1398 ساعت 17:27

در فرهنگ اسلامی، حتی اجساد آدمیان دارای احترام هستند و به دنیای پس از مرگ توجه میشود. در این روش احتراعی نوعی پوچ گرایی دیده میشه که انگار مرگ پایان همه چیز است

حکمت 9 آذر 1398 ساعت 16:21

ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست بی بادهٔ گلرنگ نمی‌شاید زیست
این سبزه که امروز تماشاگه ماست تا سبزهٔ خاک ما تماشاگه کیست

mehrazam 9 آذر 1398 ساعت 14:04

ایده بسیار جالبی ست.

negini 9 آذر 1398 ساعت 13:00

واقعا انگار هیچ ارزشی برای آدمها قائل نیستیم. متاسفانه سودی هم که قابل ذکر باشه نداره و کود کمپوست از بقیه مواد غنی تر بدست خواهد آمد.

پرهام استرکی 9 آذر 1398 ساعت 07:57

بسیار عالیه
از دست این قبرستانها وخریدشون راحت میشیم