Close

با 10 مورد از زیباترین مناطق گردشگری کره جنوبی آشنا شوید

4.5
از 20 رای
دیدنی‌هایی که در سفر به شرق آسیا نباید از دست داد! + تصاویر
  • 5 خرداد 1400 08:00
  • 5
  • 14K

ممکن است گردشگران، کره جنوبی را کشوری متروپلیس و شلوغ تشبیه کنند که شهرهایش شبیه یکدیگر است. اما برخلاف این دیدگاه در کره جنوبی تنوع بالایی از هر نظر می‌توان شاهد بود و داشتن نگاه کلی به آن واقع بینانه نخواهد بود. کره جنوبی برای هر کسی چیزی در چنته خواهد داشت. چه عاشق شکمگردی و گشت و گذار در شهر باشید و چه به دنبال بازدید از اماکن باستانی و طبیعت‌های بکر، کره جنوبی شما را ناامید نخواهد کرد. در ادامه شما را با 10 منطقه‌ای که در بازدید از کره جنوبی باید به خاطر بسپارید، آشنا می‌کنیم.

10. گیونگجو؛ موزه بدون دیوار

فهرست را با شهر تاریخی گیونگجو آغاز می‌کنیم، شهر ساحلی که روزگاری پایخت باستانی دودمان شیلا محسوب میشد. شهر گیونگجو به دلیل آثار باستانی زیادی که در دل خود جای داده است به یک موزه بدون دیوار تشبیه شده است. شناخته شده‌ترین جاذبه گردشگری این شهر معبد بودایی بولگوکسا (Bulguksa) نام دارد که در قرن 6 میلادی ساخته شد. عمارت بومن (Bomun Pavilion) و برکه آناپجی (Anapji pond) از دیگر جاذبه‌های شناخته شده شهر گیونگجو هستند.

 

گیونگجو

گیونگجو

 

9. جزیره جیجو؛ طبیعت هزار رنگ

با گذشت 100 ها هزار سال و فوران کردن کوه‌های آتشفشانی مختلف، جزیره جیجو (Jeju) تشکیل شده است. جیجو یکی از زیباترین جزایر در قاره آسیا محسوب می‌شود که محل سکونت حدود 670.000 نفر است. آنچه سبب شهرت و محبوبیت این جزیره شده، طبیعت فوق العاده زیبا و البته گوناگون آن است. ساحل بزرگ با ریزوت‌های مجهز، صخره‌‌های متعدد، کوهستان زیبای هالاسان  و... سبب شده‌اند تا گردشگران اوقات آرام و متفاوتی را در کره جنوبی سپری کنند. همچنین بد نیست بدانید سالانه بیش از 15 میلیون نفر از جزیره جیجو بازدید می‌کنند و نقش مهمی‌ در صنعت توریست کره جنوبی دارد.

 

جزیره جیجو

جزیره جیجو

 

8. بوسان؛ شاهراه جاذبه‌ها

شهر بندری بوسان به نوعی شاه راه معرفی می‌شود و به وسیله آن می‌توان به مقاصد و شهرهای متعددی از کره جنوبی سفر کرد. جدا از این مورد، خود شهر بوسان دارای جاذبه‌های بسیاری برای گردشگران است که شناخته شده‌ترین آن سواحل بوسان، معبد باستانی بئومئوسا (Beomeosa) و روستای زیبا و رنگارنگ گامچئون (Gamcheon) است.

 

بوسان

بوسان

 

7. سئول؛ ملاقات افسانه‌ها و تکنولوژی

امکان ندارد این فهرست بدون سئول، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کره جنوبی تکمیل شود. سئول شهر افسانه‌ها و تکنولوژی است، شهری که در آن هم می‌توانید آسمان خراش 500 متری لوته (lotte) را مشاهده کنید و به هم به دهکده‌ محلی سر بزنید که خانه‌های آن به سبک تاریخی بازسازی شده‌اند. همچنین اگر به این سفر کردید این 2 جاذبه را در سئول از دست ندهید:

1. کاخ گیونگ بوک گانگ که اولین و بزرگ‌ترین قصر ساخته شده توسط سلسله پادشاهی چوسان است.

2. روستای بوکچون هانوک که امروزه در کره جنوبی به عنوان یک منطقه تاریخی حفاظت شده شناخته می‌شود. همچنین قدم زدن میان پیاده‌‌روهای باریک آن حال و هوای گذشته کره را برایتان به ارمغان می‌آورد.

 

سئول

سئول

 

6. پارک ملی سئوراکسان؛ پارکی با صخره‌های فلس‌مانند

لزوما بهترین جاهای دیدنی کره جنوبی به شهر و روستاهای آن محدود نمی‌شود. پارک ملی سئوراکسان (Seoraksan)  واقع در مرکز شرقی کره، از زیباترین مناطقی است که می‌توانید در این کشور شاهدش باشید. در این پارک ملی بیش از 2000  گونه جانوری و 1400 گونه گیاهی نادر یافت می‌شود. مهم‌ترین جاذبه‌ای که در پارک سئوراکسان صخره‌های Gongnyong Ridge هستند که منظره‌ای مانند فلس‌های دایناسور دارد.

 

پارک ملی سئوراکسان

پارک ملی سئوراکسان

 

5. جزیره نامی؛ تعبیر رویای پاییزی

همیشه تصاویری از درخت‌های رنگی که برگ‌های زرد، نارنجی، قرمز و... دارند در ذهنمان حک شده است. جزیره نامی (Nami) جایی است که می‌توان این منظره را به چشم دید، جزیره‌ای که با طبعیت یک دست خود مکانی ایده‌آل برای عکاسی و سپری کردن اوقاتی آرام به شمار می‌رود. تقریبا در هر فصلی که به جزیره نامی سفر کنید شاهد این زیبایی خواهید بود، اما بهترین زمان بازدید از آن فصل پاییزی است که رنگ درختان در آن تغییر می‌کند.

 

جزیره نامی

جزیره نامی

 

4. جئونجو؛ تاریخ و فرهنگ تصویری کره

اگر می‌خواهید فرهنگ و تاریخ کره‌ای را با تمام وجودتان حس کنید نگاهی به شهر جئونجو (Jeonju) داشته باشید. شهر کوچکی که بافت قدیمی خود را حفظ کرده و خبری از تکنولوژی‌های مدرن یا ساختمان‌های مرتفع در آن نیست. جئونجو 57 قرن پیش از میلاد مسیح به عنوان یک بازار محلی افتتاح شد و امروزه به عنوان یک میراث جهانی یونسکو شناخته می‌شود. علاوه بر تاریخ بلندی که در جئونجو دیده می‌شود کره‌ای‌ها جمله‌ای دارند که می‌گویند «دست کم یک بار در جئونجو غذا بخور.»، از این رو می‌توان فهمید جئونجو یکی از بهترین مناطق کره برای شکمگردی است.

 

جئونجو

جئونجو

 

3. پارک ملی دادو هائی هاسانگ؛ پارک 1000 جزیره‌ای!

پارک ملی دادو هائی هاسانگ (Dadohaehaesang) همان تصویری است که از کره جنوبی نمی‌دانید. چرا که این پارک ملی همانند نواحی آسیای جنوب شرقی و کارائیب مملو از جزایر کوچک و بزرگ است که برای بازدید از آن‌ها به یک کشتی کروز نیاز خواهید داشت. البته بهتر است بدانید در پارک جنگلی بیش از 1000 جزیره وجود دارد و بازدید از تمام آن کار آسانی نخواهد بود. این پارک شامل 334 هزار کیلومتر مربع خشکی و نزدیک به 2000 کیلومتر آب است. در جزایر بزرگ این پارک ملی حیات وحش متنوعی را می‌توان شاهد بود که دست کمی از سافاری کشورهای آفریقایی ندارد.

 

پارک ملی دادو هائی هاسانگ

پارک ملی دادو هائی هاسانگ

 

2. سوون؛ زادگاه سامسونگ

سوون شهر زیبایی در شمال غربی کره  جنوبی است که عمدتا زیر سایه شهرهای سئول و گیونگجو قرار گرفته و کمتر از آن می‌شنویم، اما با این حال ارزش بازدید کردن دارد. شهر سوون دارای آثار باستانی بزرگی است که معروف‌ترین آن قلعه هواسئونگی (Hwaseong) نام دارد. این قلعه بزرگ که به عنوان میراث باستانی یونسکو نیز معرفی شده، قصر هائنگ‌ گانگ و دو دروازه هوانگمون و پالدالمون را در دل خود جای داده است. البته سوون تنها به دلیل این اماکن باستانی محبوبیت به دست نیاورده و همچنین شهر جلوه مدرنی دارد. شهر سوون زادگاه برند سامسونگ است و موزه نوآوری سامسونگ نیز در این شهر دیده می‌شود.

 سوون

سوون

 

1. جزیره جئونگدو؛ بزرگترین نمکزار طبیعی

جزیره جئونگدو (Jeungdo) را به لطف طبیعت نامعمولش می‌تواند خاص‌ترین جاذبه گردشگری در کره جنوبی باشد. جزیره‌ای که در آن بزرگ‌ترین نمک‌زار طبیعی کره جنوبی واقع شده است و همچنین دارای دشت‌های گِلی بزرگی است که به سبب به سبب جزر و مد آب‌ها بوجود آمده‌ اند. روی این دشت‌های گلی گیاهان رنگارنگ بسیاری وجود دارد و منظره‌ای بی‌مانند را خلق کرده‌اند. 

 

جزیره جئونگدو

 جزیره جئونگدو

 

منبع: roadaffair

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (5 نظر)

× در حال پاسخ به:

فرشته 10 خرداد 1400 ساعت 20:33

درود
من عاشق کره هستم و روزی به اونجا سفر خواهم کرد. گر چه ایران هم کم از زیبایی نیست ولی کره هم بسیار زيباست.
❤❤ILOVE YOU SOTh KORE😍😘

جانم فدای ایران 6 خرداد 1400 ساعت 14:44

هیچجا به زیبایی ایران و فرهنگ و تاریخش نمیشه دریاچه صورتی لیپار ساحل مهتابی تخت جمشید اصفهان نصف جهان عالی قاپو ....

Nila 6 خرداد 1400 ساعت 13:26

کشوری با فرهنگ غنی که مردم همدیگه رو هر طور که هستن پذیرفتن
از زیباترین کشورهای دنیاست و هر آدمی حتی با یک بار سفر به اونجا عاشقش میشه😍😍

Exol 5 خرداد 1400 ساعت 18:52

من عاشق کشور کره ی جنوبی ام و تو آینده حتما حتما به اونجا مهاجرت میکنم ❤❤
❤We are one❤
❤i love you korea❤

Meghdad Zeidabadi 5 خرداد 1400 ساعت 17:00

درود برشما
کره جنوبی یکی از کشورهایی که خیلی دوست دارم بهش سفر کنم امیدوارم یه روزی برسه تمام این جاذبه هارو بشه از نزدیک ببینم