Close

خوشمزه ترین غذاهای کره جنوبی

4.5
از 256 رای
خوشمزه ترین غذاهای کره جنوبی + مواد تشکیل دهنده
  • 149
  • 480.4K

در سال‌های اخیر کشور کره جنوبی بیشتر به خاطر تکنولوژی خود شناخته می‌شود، اما غذاهایی مانند «کیمچی» این داستان را تغییر داده و در شناساندن آشپزی کره‌ ای به جهانیان بسیار موثر بوده است. در این مطلب، تعدادی از محبوب‌ترین غذهای کره‌ ای را به شما معرفی می‌کنیم که اکثر آن‌ها را حتما باید برای یک بار امتحان کنید. 

‏ 1- کیمچی Kimchi (ترشی کاهو)‎‏

‏یکی از قدیمی‌ترین و ضروری‌ترین الزامات در آشپزی کره ای که احتمالا راجع به آن شنیده‌ا‌ید، کیمچی است. کیمچی در واقع گونه‌ای تند و ترش از سبزیجات تخمیر شده است و با استفاده از مواد متفاوتی که مهم‌ترین آنها کاهو است آماده می شود. علت علاقه کره‌ای‌‍‌ها به کیمچی، عطر و طعم خاص، ارزش غذایی بالا، محتوای پر فیبر و کالری اندک آن است. کیمچی برای کره‌ای‌ها از نظر فرهنگی بسیار ارزشمند است و بدون آن غذا کامل نمی‌شود. ‏التبه به غیر از کره‌ای‌ها، چینی‌ها نیز از کیمچی استفاده بسیاری می‌کنند و بر سر اصالت این غذا با کره‌ای‌ها مشکل دارند! ضمن مشاهده ویدئو زیر می‌توانید به مطلب جنگ کره‌ای‌ها و چینی‌ها بر سر کیمچی رجوع کنید تا اطلاعات بیشتر و کامل‌تری از کیمچی پیدا کنید.

ترشی تاریخی به نام کیمچی 

کیمچی
کیمچی از غذاهای معروف کره ای
کیم چی
بشقاب کیمچی

 

2- بیبیمباپ Bibimbap (پلوی مخلوط)

بیبیمباپ کاسه‌ای از محتویات مخلوط شده است و محتویات آن شامل برنج، نامول namul (سبزیجات سرخ شده و مزه‌دار شده)، قارچ، گوشت، سس سویا، گوچوجانگ gochujang (رب فلفل قرمز) و یک نیمرو می‌شود. البته محتویات بیبیمباپ در مناطق مختلف کره متفاوت است. معروف ترین مدل‌های این غذا را می‌توان درجئونجو، تونگیئونگ و جینجو پیدا کنید.

 

پلوی مخلوط کره ای
پلوی مخلوط از غذاهای کره ای جذاب
خوشمزه ترین غذاهای کره جنوبی ‏ ‏‏ ‏ ‏
بشقاب پلوی مخلوط کره ای
پلوی مخلوط کره ای
پلوی مخلوط کره ای

 

3- بولگوگی Bulgogi (گوشت گاو مزه دار شده)

‏‏‏بولگوگی بشقاب خوش طعم و آبداری از گوشت خوابانده گریل شده و یکی از پرطرفدارترین غذاهای کره ای در سراسر جهان محسوب می‌شود. بر طبق نظرسنجی CNN در سال 2011، بولگوگی رتبه بیست و سومین غذای خوشمزه جهان را به دست آورد. گوشت مزه‌دار شده معمولا با سیر و پیاز خرد شده گریل می‌شود تا در نهایت مزه بهتری داشته باشد. این غذای کره ای به صورت سنتی در کاهو پیچیده شده و با سامجانگ ssamjang (رب تند قرمز غلیظ) خورده می‌شود.

 

بولگوگی کره ای
بولگوگی از غذاهای کره ای محبوب
بولگوگی کره جنوبی
 بولگوگی کره ای

 

‏ 4- جاپچائه Japchae (نودل سرخ شده مخلوط)

جاپچائه معمولا در کنار غذای اصلی در وعده ناهار یا شام سرو می‌شود. جاپچائه یک بشقاب نودل سنتی از غذاهای کره ای است که از سیب زمینی شیرین سرخ شده، سبزیجات و گوشت گاو نازک خرد شده و ذره‌ای سس سویا و شکر تشکیل می‌شود. برخی اوقات بسته به نظر سرآشپز، مواد دیگری مانند قارچ نیز به مخلوط اضافه می‌‎شوند. این غذا را به خاطر طعم شیرین و خاص گوشت، سبزیجات، سس و همچنین بافت نرم و اندکی جویدنی رشته‌هایش می‌شناسند.

 

نودل
جاپچائه از معروف ترین غذاهای کره ای
نودل کره ای
جاپچائه از غذاهای محبوب کره ای
جاپچائه
بشقاب جاپچائه 

 

‏ 5- هوئه دوک Hoeddeok (پنکیک های شیرین)

هوئه دوک یا هوتوک (Hotteok) به عنوان ورژن شیرین‌تر پنکیک‌های غربی شناخته می‌شود و یک غذای خیابانی محبوب کره ای خصوصا در فصل زمستان است. هوتوک خمیری دایره‌ای شکل و مسطح است که با ترکیبی از دارچین، عسل، شکر قهوه‌ای و تکه‌های کوچک بادام زمینی پر شده و در تابه پخته می‌شود. تنها با یک گاز از هوئه دوک تجربیات متفاوتی از سطح بیرونی ترد، بخش داخلی نرم و طعم‌های بی‌نظیر شیرین به سراغ شما می‌آید.

 

هوئه دوک
هوئه دوک کره ای 
پنکیک کره ای
پنکیک کره ای

 

‏ 6- دوکبوکی Ddukbokkie (کیک برنج تند)

دوکبوکی یا توکبوکی Tteokbokki یکی از غذاهای معروف کره ای است که از کیک‌های استوانه‌ای برنج، کیک‌های ماهی مثلثی، سبزیجات و سس چیلی قرمز شیرین تشکیل شده است. این غذا را می‎‌توانید به راحتی از فروشنده‌های خیابانی به نام پوجانگ ماچا Pojangmacha تهیه کنید. کسانی که دوکبوکی را مزه می‌کنند، از طعم خاص تند و شیرین آن لذت می‌برند.

 

دوکبوکی
دوکبوکی یک غذا کره ای معروف
بشقاب دوکبوکی
بشقاب دوکبوکی
دوکبوکی
دوکبوکی

 

7- سئولئونگ تانگ Seolleongtang (سوپ استخوان گاو)

«سئولئونگ تانگ» یکی از سوپ‌های سنتی کره است که از استخوان و گوشت سینه گاو تهیه می‌شود. این سوپ یکی از غذاهای محلی سئول است که اغلب با نمک، فلفل سیاه، پیازچه و سیر خرد شده مطابق میل مشتری سرو می‌شود. آب این سوپ به رنگ سفید شیری بوده و اغلب با مخلوط کردن برنج در آن خورده می‌شود. این سوپ به خاطر گوشت نرم و آب مزه‌دار خود شناخته شده و آن را می‌توان در بیشتر رستوران‌های کره‌ای سئول چشید. ‏

 

سوپ استخوان گاو
سوپ استخوان گاو یک پیش غذا کره ای 
سوپ کره ای
سوپ کره ای
سوپ استخوان
سوپ استخوان کره ای

 

‏ 8- سون دوبو جیگائه Soondubu Jjigae (خورشت توفو نرم)

«سون دوبو جیگائه» یک خورشت داغ و تند ‌کره ای است که از توفو، قارچ، غذاهای دریایی، گوشت گاو یا خوک و گوچوجانگ (سس چیلی) تشکیل شده و معمولا در کاسه‌های بزرگ سنگی سرو می‌شود. بسته به منطقه و سرآشپز، بعضی از مواد اولیه حذف، جایگزین یا به مخلوط اضافه می‌شوند. جالب است بدانید که در دستور آماده سازی سنتی این خورشت، پیش از سرو غذا به منظور اضافه کردن بافت و طعم، یک تخم مرغ خام را نیز روی خورشت شکسته و با آن مخلوط می‌شود.

 

سون دوبو جیگائه
خورشت توفو نرم کره ای
خورشت توفو
خورشت توفو یک غذا کره ای
خورشت توفو
خورشت توفو

 

‏ 9- سمگیوپسال Samgyeopsal (برش‌های گوشت خوک)

سمگیوپسال یکی از غذاهای پرطرفدار کره جنوبی است. این غذا از برش‌های گریل شده گوشت شکم خوک تهیه می‌شود. معمولا پس از گریل شدن، گوشت را به نمک، فلفل و روغن دانه کنجد آغشته کرده و به همراه سیر و پیاز گریل شده، پیازچه خرد شده و حتی کیمچی در کاهو می‌پیچند. سمگیوپسال یکی از رایج‌ترین غذاهایی است که در هر رستوران کره ای در سراسر دنیا پیدا می‌شود.

 

سمگیوپسال
سمگیوپسال از غذاهای کره ای محبوب
سمگیوپسال
کباب کره ای
کباب کره جنوبی
سمگیوپاسال از بهترین غذاهای کره ای

 

‏‏‎‎ 10- هائمول پجون Haemul Pajeon ( پنکیک سبزیجات دریایی)‎

«پجون» یک نوع غذای کره ای است که عمدتا با پیازچه، خمیر تخم مرغ، آرد گندم و آرد برنج تهیه می‌شود. در «هائمول پجون» غذاهای دریایی نیز به این ترکیب اضافه می‌شود که از آن جمله می‌توان به صدف، میگو و اختاپوس اشاره کرد. «هائمول پجون» معمولا به عنوان غذای اصلی خورده شده و به خاطر بافت نرم و جویدنی و همچنین طعم‌های متنوع غذاهای دریایی‌اش شناخته می‌شود.

 

پنکیک سبزیجات دریایی
پنکیک سبزیجات کره ای
پنکیک سبزیجات
پنکیک سبزیجات دریایی یک غذای کره ای لذیذ
پنکیک کره ای
هائمول بچون یا پنکیک سبزیجات کره ای

 

11- هوباکجوک Hobakjuk (فرنی کدو حلوایی)

هوباکجوک نوعی فرنی سنتی کره‌ ای است که از کدو حلوایی بخار پز شده و گلوله‌های برنجی کوچک که در آب خیس خورده‌اند تهیه می‌شود. این فرنی به خاطر وجود گلوله‌های برنجی بافت جالبی دارد که زیر دندان می‌آید. با وجود اینکه ظاهر آن ساده به نظر می‌رسد، امّا به خاطر وجود کدو حلوایی بسیار شیرین و خوش طعم است. هوباکجوک غذایی متداول برای صبحانه به حساب می‌آید و از طرفی مخصوص بیمارانی است که قادر به خوردن و هضم غذاهای سنگین نیستند. این فرنی هم به صورت داغ و هم سرد سرو می‌شود، اما داغ آن خوشمزه‌تر است. ‏در آخر برای آشنایی با جذاب ترین و بهترین دسرهای کره‌ای، می‌توانید به مطلب 10 دسر خوشمزه کشور کره جنوبی مراجعه کنید.

 

فرنی کدو حلوایی
فرنی کدو حلوایی از دسرهای کره ای
فرنی کدو حلوایی
فرنی کدو حلوایی
هوباکجوک
هوباکجوک یا فرنی کدو حلوایی

 

‏ 12- نائنگ میون Naengmyeon (نودل سیاه سرد)

«نائنگ میون» نوعی غذای متداول از نودل سرد کره‌ ای است که از رشته‌های باریک و بلند نودل، خیار، برش های گلابی کره ای و گوشت گاو و همچنین تخم مرغ سفت آب پز تشکیل می‌شود. نودل‌ها معمولا از گندم سیاه، سیب زمینی معمولی و شیرین درست می‌شوند، اما بسته به نوع و مدل «نائنگ میون» می‌توان آن‌ها را از ریشه گیاهان و کودزو kudzu نیز تهیه کرد. این غذای محبوب، به طور خاص در تابستان‌ها برای خنک شدن زیر آفتاب سوزان و هوای به شدت مرطوب کره سرو می‌شود.

 

نائنگ میون
نودل سیاه سرد از غذاهای پرطرفدار کره ای
نودل سیاه سرد کره ای
نودل سیاه سرد کره ای
نودل سیاه سرد
نائنگ میون یا نودل سیاه سرد 

 

‏ 13- سون دائه Soondae (سوسیس خونی)

سون دائه یا سان دائه یک غذای خاص کره ای است که از روده پر شده خوک با مواد مختلفی چون رشته فرنگی، خون خوک و جو درست می‌شود. ورژن‌های مختلف سون دائه بسته به محتویات و بسته بندی در استان‌ها و شهرهای مختلف کره جنوبی وجود دارند. با وجود دستور تهیه های متفاوت، تمام سون دائه ها بافتی سفت و جویدنی در بیرون و نرم و خوش طعم در داخل خود دارند به غیر از سوسیس خونی، اگر دوست دارید با 10 غذایی که با خون تهیه می‌شوند آشنایی پیدا کنید روی عبارت لینک شده کلیک کنید. 

  

سون دائه
سون دوئه کره ای
سوسیس خونی
سوسیس خونی یک غذا کره ای
سون دوئه
سون دوئه یک غذا کره ای متفاوت

 

‎ 14- سمگیه تانگ Samgyetang ( سوپ مرغ و جنسینگ)‎

«سمگیه تانگ» یک سوپ سنتی است که معمولا در فصل تابستان سرو می‌شود و از مرغ، سیر، برنج، موسیر، عناب کره‌ای jujube، جنسینگ کره‌ای و ادویه‌های مختلف تهیه می‌شود. این سوپ به دلیل داشتن مواد مغذی، می‌تواند انرژی لازم برای تحمل گرمای تابستان را فراهم کند. این سوپ نه تنها به خاطر سالم و مفید بودن مواد اولیه، بلکه به خاطر بافت خامه‌ای و گوشت لذیذ خود بسیار خوشمزه است و طعم آن تا مدت‌ها در دهان باقی می‌ماند.

 

 

سمگیه تانگ
سوپ مرغ و جنسینگ یک غذا کره ای
سوپ مرغ و جنسینگ
سوپ مرغ و جنسینگ
سوپ مرغ و جنسینگ
سوپ مرغ و جنسینگ کره ای 

 

 15. جاجانگمیون Jajangmyeon (نودل با سس جاجانگ)

نودل جزء جدانشدنی غذاهای کره‌ای است و در آخرین مورد از مطلب خوشمزه ترین غذاهای کره جنوبی شما را با جاجانگمیون آشنا می‌کنیم. این غذای چینی - کره‌ای که قدمتش به سال 1905 میلادی می‌رسد، از نودل دست ساز و سس جاجانگ تهیه می‌شود. سس جاجانگ برگرفته از واژه‌ای چینی است که به معنای سس سرخ شده ترجمه می‌شود. جاجانگ متشکل از رب لوبیای سیاه، قطعات مکعبی شده گوشت خوک، ادویه‌جات و سبزیجات مختلف است که به صورت دیپ روی نودل‌های پخته شده ریخته می‌شود. 

 

جاجانگمیون
جاجانگمیون از بهترین غذاهای کره 
جاجانگمیون غذای کره‌ای
نودل جاجانگ از غذاهای کره ای پرطرفدار

 

کلام آخر 

 همانطور که مشاهده کردید، در این مطلب به معرفی 15 تا از غذاهای معروف کره ای پرداختیم. طرز تهیه غذاهای کره ای غالبا آسان است و زمان زیادی را برای آماده سازی نمی‌گیرد. البته غذاهای کره ای به همین موارد محدود نمی‌شود و همچنان می‌توان به آنها افزود، امّا به نوعی غذاهایی که در اینجا نام برده شدند، محبوبیت بیشتر بین خود کره ای ها و حتّی غیر کره ای ها دارند. اگر شما هم تجربه امتحان کردن غذاهای کره ای را داشته‌اید خوش حال می‌شویم نظر خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

منابع : theculturetrip و in.hotels

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (149 نظر)

× در حال پاسخ به:

فردی مرکوری 28 آبان 1400 ساعت 13:57

من فقط رامیون امتحان کردم که خیلی خوشم میاد ولی اینجا تو اردبیل رستورانی نیست که بتونم برم و چند تاشونو امتحان کنم.. خودمم تنبل تر از این حرفام که بخوام درست کنم

11 آبان 1400 ساعت 16:26

سلام . فقط با این فرهنگ و تمدن ای کاش پول نفتمونم میدادن. اینا که سر کوه نمک با جومونگ جنگ را میندازن موندم اگه جای ما بودن چیکار میکردن. درود

lina 19 شهریور 1400 ساعت 23:15

غذای شماره 14 انقدر خامه مرغه داره سلام میکنه قشنگ تو صورت آدم. بوش رو حس کردم.

کامران 5 تیر 1400 ساعت 01:49

باید جالب باشن ولی ۱کلیپ دیدم که گوشت خوک پر از کرم بود و نوشابه ریخت رو گوشت خام خوک ۱عالمه کرم از اومد بیرون

ملیکا 14 فروردین 1400 ساعت 19:52

تقریبا همشو خوردم کیمچی واقعا تنده جوری که اشک در میاره و کمی ترشه که به نظره من واقعا خوشمزه نیست دوکبوکی خیلی خوشمزس عاشقشم
گلبوگیو که نگم دربارش حرف میزنم گشنم میشه واقعا خوشمزس چابجه ام بد نیس ولی به نظرم کاملا مزه ی ماکارونی آب کش نشده میده که با سس باربیکیو مخلوط شده من زیاد خوشم‌نمیاد ولی گوشتاش خوشمزس اینجا اسمی از مندو نبرده ولی حتما امتحانش کنید فوقالعادس....

ناشناس 7 فروردین 1400 ساعت 07:52

همشون به نظر خوشمزه میان به جز سون دائه
آخه مگه با روده و خون خوک میشه غذا درست کرد؟😕🤢

Mbr 6 فروردین 1400 ساعت 22:10

اگه تو شرایطی باشم که هیچ غذایی به جز سون دائه رو نمیتونم بخورم ترجیح میدم بمیرم ولی بهش لب نزنم😑در عوض دوس دارم کیمچی و اون سوپ استخوان گاو (اسم کره ایش سخت بود😅) رو امتحان کنم.

min joon 9 اسفند 1399 ساعت 12:33

تنها چیزی که واقعا ازش بدم اومد سون دائه بود بقیش همه خوب بود

Choi minki 7 اسفند 1399 ساعت 22:01

من که دل درد گرفتم🤢🤮
خدایا اگه برم کره گشنه میمونم😪😭

you can call me MONSTER?? 21 بهمن 1399 ساعت 10:31

همه چیز داشت خیلی خوب پیش میرفت😋...تا اینکه سون دائه وارد میدون شد😒.

Bangtan forever 7 بهمن 1399 ساعت 10:57

دهنم آب افتاد 🤤🤤🤤

wooseok 28 دی 1399 ساعت 16:26

🤩🤩

تمنا 7 دی 1399 ساعت 05:31

چطور میشه یه کشور انقد فوق العاده باشه 👌
از هر جی ک فکرشو بکنی کره جنوبی عالیه❤
خدایا چی میشه من یه روز برم کره ☹️خدااا..

نادیا 28 آذر 1399 ساعت 20:09

واقعا به نظر من کره ی جنوبی همه چیزش عالیه😍
واقعا یکی از ارزوهام اینه که یه روز بتونم برم کره😍
هم موسیقی هم سریال هم غذا هم...
عالین به خدا😍❤

دنومن 20 مهر 1399 ساعت 09:10

عالی

مشاهده نظرات بیشتر