دبی سرزمین عجایب ( سفرنامه)

4.4
از 42 رای
تورهای ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
دبی سرزمین عجایب ( سفرنامه)

 

هزینه :

هزینه تور برای هر نفر (4 شب و 5 روز) + هزینه ویزا + بیمه =1500000 تومان

هزینه کارت مترو نقره ای رنگ برای هر نفر = 25 درهم همراه با 19 درهم اعتبار اولیه

هزینه توریست برای هرشب اقامت در هتل 4 ستاره برای هر اتاق =15 درهم

هزینه تور گشت شهری برای هر نفر = 300000 تومان

هزینه ورودی باغ معجزه برای هر نفر=30 درهم

(هزینه های غذا و رفت و آمد داخل شهری و خرید در این سفرنامه احتساب نشده است)

اقدامات قبل از سفر

به همراه خواهران و مادر عزیزم برنامه سفر به استانبول و دیدن فستیوال لاله ها را داشتیم که بخاطر ناامن بودن استانبول در آن برهه زمانی برنامه سفر را به دبی تغییر دادیم.یکی از دوستان بنده هم تمایل خودش را برای همسفر شدن برای دبی اعلام کرد و تصمیم ما برای دبی جدی تر شد.قبل از تهیه تور با کمی جستجو در اینترنت طریقه دسترسی به مقاصدی که مدنظرمون بود را تهیه کردیم و سپس به جستجوی هتل از سایت های www.booking.com و tripadvisor.com پرداختیم.

نظرات و عکسهای هتل و امتیازات هتل و موقعیت مکانی آن را بررسی کرده در نهایت دو هتل رز ریحان و حیات پالاس را بعنوان گزینه های پیشنهادی انتخاب کردیم. همیشه ترجیح میدم هتل را خودم تعیین کنم.با قیمت های پیشنهادی آژانس مربوطه تور 4 شب و 5 روز هتل حیات پالاس انتخاب نهایی ما شد.در مرحله بعدی با استفاده از گوگل مپ تمامی مسیرهای موردنظرمون ازهتل به آن مقصدها (رفت و برگشت) را براحتی تهیه کردیم.

روز اول :

پرواز ما با قشم ایر ساعت 10.30 صبح بودساعت 2 صبح از ساری با سواری حرکت کردیم تا بموقع فرودگاه باشیم. همه چیز طبق برنامه انجام شد و بدون تاخیر سوار هواپیما شدیم. عملکرد کادر پرواز و خدمه رضایتبخش بود .دیدن جزیره های ایرانی لذتبخش بود و مشتاق بودیم که زودتر به مقصد برسیم.

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

بعد از رسیدن به فرودگاه دنبال لیدر گشتیم اما خبری ازش نبود و مسافرا همه سرگردان بودن تا اینکه بعد 15 دقیقه فرد موردنظر آمد و ترنسفر انجام شد هتل حیات خیلی به فرودگاه نزدیک هست(10 دقیقه با ماشین) به محض رسیدن به هتل اتاق ها تحویل داده شد یک اتاق سه تخته برای خواهران و مادرم و یک اتاق دو تخته برای من و دوستم. اتاق هایمان در یک طبقه و کنار هم قرار داشت. اتاق های هتل بسیار دلباز و روشن و تمیز بودن و البته به اندازه کافی هم بزرگ. باید بگم عکس هایی که از هتل دیدیم دقیقا مثل خود هتل بود.

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

البته باید بگم متاسفانه تنها یک اتاق در سیستم رزرو هتل ثبت شده بود.همونجا با مسیول فروش تور در ساری تماس گرفتم و موضوع رو گفتم و ایشون هم با تهران تماس گرفتن و مشکل را بعد نیم ساعت حل کردن.در لابی هتل یک خانم لیدر ایرانی حضور داشتن که تورهای خودشون رو معرفی کردن ... از انجا که فرصت ما خیلی کم بود و ممکن بود مادرمون نتونن پا بپای ما پیاده روی کنن تصمیم گرفتیم برخلاف همیشه اینبار از تور گشت شهری استفاده کنیم. البته چون هیچ کدوم از ما تمایلی به پارک آبی و تور صحرا و .. نداشتیم تور گشت شهری رو انتخاب کردیم .سفر ما بیشتر از همه بخاطر مادرم و بازدید از باغ گل بود و بقیه تفریحات و حتی خرید اصلا در اولویت قرار نداشتن. پس با مبلغ 300 هزار تومن برای هر نفر تور را برای روز بعد خریداری کردیم که حداقل چند جای دیدنی دبی را دیده باشیم.گرچه میدونم قیمت تور گشت شهری بالا بوده و خودمون هم میتونستیم اون مسیرهارو بریم اما شرایط بصورتی بود که اینبار برخلاف همیشه عمل کردیم البته درآخر راضی هم بودیم.

چون شب قبل پرواز 5 ساعتی در راه بوده و نخوابیده بودیم ترجیح دادیم روز اول ورودمون کمی استراحت کنیم و به پیشنهاد خانم لیدر با سرویس رایگان به انصار مال بریم.سر ساعت تعیین شده حرکت کردیم. چشمتان روز بد نبینه.... جنس های این مال خیلی بیکیفیت بود. مردم اون منطقه هم اکثریت هندی بودن .هی با خودم میگفتم این همه ملت تو نظراتشون تعریف میکردن این بود!!از سرویس بهداشتی چیزی نگم بهتره اصلا قابل استفاده نبود فاجعه بود. در عرض دو دقیقه پیش ماشین هتل وایسادیم که برگردیم هتل اما تا همه همراهان گرامی تشریف نمی اوردن بازگشت میسر نبود و با توجه به 5 نفر بودنمان گزینه تاکسی هم عملی نمیشد پس مجبور شدیم صبر کنیم.تصمیم گرفتیم بریم چیزی بخوریم تا وقت بگذره نزدیک انصار مال ی شعبه مک دونالد بود رفتیم و سفارش دادیم کیفیت غذا اصلا خوب نبود همه چی آتشین بود و فلفلی .تقریبا موقع اذان مغرب شد و با کلی تلاش بقیه همراهان رو پیدا کردیم که زودتر برگردیم حالا این بار راننده برای نماز رفت و یک نیم ساعتی طول کشید.

در نهایت اون مسیر طولانی رو برگشتیم و ازینکه وقتمون رو صرف این مال کردیم حسابی حالمون گرفته شده بود(انصار مال اصلا تو لیست دیدن ما قرار نداشت).هوا تاریک شده بود برای تغییر روحیه با کمی پیاده روی به ایستگاه مترو رقه و از انجا به یک ایستگاه بعد یعنی سیتی سنتر رفتیم. حسابی داخل مال گشت زدیم و کمی خرید کردیم و دوباره به استگاه مترو رقه برگشتیم. مترو رقه جای خیلی خوبی واقع شده بود خیابون پشت هتل یک خیابون مثل خیابون استقلال استانبول...کلی رستوران و فست فود و کافه. حس خیلی خوبی داشت.تو پیاده روهای پهنی که داشت صندلی چیده بودن و همیشه شلوغ بود.قدم زدن در این مسیر خیلی لذت بخش بود.

سفرنامه دبی

محوطه بیرونی سیتی سنتر دیره

 

سر راهمون چشممون به یک آب میوه فروشی افتاد که خیلی شلوغ بود تصمیم گرفتیم بریم و از آبمیوه های اونجا تست کنیم نوشیدنی آووکادو با توت فرنگی سفارش دادیم که مزه فوق العاده ای داشت و قیمت مناسب لیوان متوسط 8 درهم و لیوان بزرگ 12 درهم. این juice world شد پاتوق هر شب ما. تازه فهمیدیم آب میوه طبیعی یعنی چی.

سفرنامه دبی

عکس ازنت

 

سفرنامه دبی

روز دوم :

بعد از صبحانه دلچسب هتل در لابی هتل منتظر شاتل تور شدیم که بدون تاخیر اومد و همه سوار شدیم بیشتر اعضا از هتل رز ریحان بودن.لیدر اطلاعات خوبی در اختیار همه قرار داد و خیلی هم خوش اخلاق بودن ایشون.اولین جایی که قرار بود ببینیم مدینه الجمیرا یا ونیز دبی بود . جایی بسیار زیبا و دیدنی.

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

پس از توضیحات لیدر و عکس گرفتن ها و دیدن مغازه های صنایع دستی به سمت آتلانتیس و پالم رفتیم سوار مونوریل پالم شدیم تا کل جزیره را از بالا تماشا کنیم.

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

سفرنامه دبی

به انتهای مسیر که رسیدیم مجدد سوار شاتل شده اینبار به منطقه مارینای دبی رفتیم خیلی زیبا بود... سوار ی کشتی کوچکی شدیم تا یه سمت ساحل جمیرا برویم ... این بخش از تور برای ما که خیلی لذت بخش بود هوا عالی بود اصلا شرجی نبود که اذیت بشیم.توی مسیر کلی عکس گرفتیم و از تماشای مناظر و آسمون خراش های زیبا لذت بردیم. کاپیتان کشتی خیلی خوش برخورد بود پیشنهاد کرد پشت سکان بشینیم و عکس بگیریم ماهم قبول کردیم و سپس در ساحل زیبای جمیرا منتظر لیدر و بقیه همراهان شدیم. هوا کم کم داشت تاریک میشد .ساحل خیلی خلوت بود و برج العرب هم با فاصله کمی دیده میشد.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

در مسیر قبلی از کنار برج العرب هم گذشتیم

 

دبی سرزمین عجایب

بعد گروه را به ابن بطوطه مال بردن جایی که بیشتر شبیه موزه هست،

آدم جذب معماری ها میشه تا مغازه ها. همانطور که میدونید ابن بطوطه جهانگردی بوده که در قدیم از کشورهای ایران، تونس، مصر، هند، چین، اندلس دیدن کرده و این مرکز خرید بر اساس معماری این چند کشور ساخته شده قیمت ها اینجا بالا بود و فرصت گشتن توی مغازه ها رو نداشتیم لیدر از ما خواسته بود سر یک تایم مشخص کنار خروجی بایستیم.

ما هم فقط تماشا کردیم و عکس گرفتیم ولی خب چه کنیم تا چشممون به شعبه LC Waikiki افتاد نتونستیم خودمون رو کنترل کنیم با خوشحالی بسیار پریدیم تو فروشگاه و با سرعت نور خرید مناسبی انجام دادیم و خوشحال خندان و پرانرژی تر از قبل اومدیم بیرون.حسابی شارژ شدیم .البته قیمت ها دو برابر قیمت ترکیه و دقیقا مشابه قیمت شعبه رسمی ال سی در بابلسر بود. خیلی دوست داشتیم با حوصله و وقت بیشتری این مال رو بگردیم حیف که وقت کافی نداشتیم.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

پیش بسوی دبی مال و رقص فواره ها. دبی مال خیلی بزرگ و دیدنی است. از قسمتی از صفحه بزرگ اکواریوم که از داخل مال دیدنش برای عموم رایگان بود دیدن کردیم. داخل هرمال بروشورهایی جهت راهنمایی و نقشه هر طبقه و.. وجود دارد.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

در همان نزدیکی یک فروشگاه شکلات و آبنبات فروشی Candylicious بود که دل مارو برد. یک عروسک شکلاتی هم اونجا بود تا دوربینو دستم دید اشاره زد که بریم پیشش و باهاش عکس بگیریم ..کودک درونمان شاد شد.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

از اونجا به همراه گروه به سمت فضای بیرونی برای تماشای فواره ها رفتیم. هنوز برنامه شروع نشده بود و جمعیت خیلی زیادی منتظر اجرا بودن. با شروع نورپردازی های برج خلیفه موزیک شروع شد و ... احساس میکردم تو بهشتم. اجرای آهنگ مورد علاقم و خواننده های مورد علاقم در اون فضا بی نظیر بود

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

پس از اجرا اصلا دلمون نمیخواست که از اونجا بریم ولی چاره نبود باید برای شام با گروه به رستوران ایرانی دانیال میرفتیم.ازونجا دل کندیم و بسمت رستوران حرکت کردیم. این رستوران در خیابان شیخ زاید، در مرکز خرید مزایا قرار داشت. از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ نیمه شب هم باز است و انواع خورشت های ایرانی، کباب ها، غذاهای دریایی ، سالاد، دسر، ترشی های مختلف و انواع نوشیدنی ها در آن سرو می شود. این رستوران سلف سرویس هست و به راحتی می تونید غذایی دلخواه انتخاب کنید. از نظر من فیله ماهی و میگو برخلاف مرغ خیلی تازه و خوشمزه بود.اما خب رستوران تنوع زیادی داشت و درکل راضی بودیم.

دبی سرزمین عجایب

سپس به هتل برگشتیم تا استراحت کنیم. برنامه روز دوم خیلی رضایتبخش بود. و مهمتر از همه مادرمون بسیار راضی بود. فقط کلی افسوس خوردم که ای کاش پدرم هم با ما میومد.

روز سوم :

روز سوم بعد از خوردن صبحانه تصمیم گرفتیم از ساحل الممزر که تنها 15 دقیقه از هتل فاصله داشت با استفاده از سرویس رایگان هتل دیدن کنیم روزهای دوشنبه و چهارشنبه این پارک ساحلی مخصوص خانم هاست. هزینه ورودی برای هر نفر 5 درهم است. هزینه استفاده از استخر برای بزرگسالان ۱۰ درهم و برای کودکان ۵ درهم می باشد.بعد از اون تصمیم گرفتیم خیابون های اطراف هتل را بگردیم کنار ایستگاه مترو رقه فروشگاهی به اسم بالیوود قرار داشت که برای خرید سوغاتی بسیار مناسب بود همه اجناس یک تا ده درهم (و کمی بیشتر).شکلات های خوبی میشه از اینجا گرفت .

بعد از همان خیابان با کمی پیاده روی به مرکز خرید الغریر رسیدیم .دوستم کمی خرید کرد و بعد از اون دوباره به هتل برگشتیم.با کمی استراحت در هتل و برنامه ریزی برای مقصد بعدی بعدازظهر برای رفتن به پارک میراکل گاردن (مقصد اصلی ما برای سفر به دبی) از هتل به سمت ایستگاه مترو رقه حرکت کردیم. قبل از رسیدن به مترو تصمیم گرفتیم ناهار رو در یکی از رستوران ها بخوریم. قیمت ها مناسب بود ولی... بازهم همه چی اسپایسی بود . برامون تجربه شد که سری بعد حتما هتل رو با ناهار وشام رزرو کنیم.صبحانه هتل عالی بود حتی برنج مفصلی هم داشت بگذریم توضیحات کامل تر درمورد هتل رو در انتها خواهم گفت. ناهار رو خوردیم و به سمت مترو رفتیم. از مترو رقه به سمت ایستگاه 2امارات مال میریم و سپس با یک دقیقه پیاده روی به سمت اتوبوس های امارات مال رفته سوار اتوبوس های 105 میشویم و ایستگاه نهایی میراکل گاردن پیاده میشویم و با کمی پیاده روی به قسمت ورودی باغ میرسیم.

البته اتوبوس کنار ورودی باغ پروانه نگه میداره.این دو باغ کنار هم قرار گرفتن و ورودی های جداگانه دارن. هزینه از هتل تا باغ تقریبا برای هر نفر 6.40 درهم هزینه اتوبوس رو با همون کارت مترو که داشتیم پرداخت کردیم . ورودی باغ 30 درهم بود.هوا تو دبی زود تاریک میشد و متاسفانه وقتی رسیدیم کم کم داشت غروب میشد و من بسیار ناراحت که نمیتونم عکسای خوبی بگیرم. صدای موزیک تو کل فضا پخش شده بود و عطر گل های اطلسی آدم رو مست میکرد. هوا کاملا تاریک شده و ما تصمیم گرفتیم فردا دوباره به این مکان برگردیم. شب زیبایی خودش را داشت اما خب روز چیز دیگریست.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

وقتی به اندازه کافی گشتیم به جایگاه اتوبوس برگشتیم تا اخرین سرویس رو سوار شیم بعد از 10 دقیقه اتوبوس آمد و امارات مال پیاده شدیم. تصمیم گرفتیم دوباره برای دیدن فواره ها به دبی مال برویم .پس سوار مترو امارات مال شده بسمت دبی مال میرویم. مسیر پیشنهادی از امارات مال به دبی مال :

دبی سرزمین عجایب

از طریق تابلوهای راهنما بسمت فواره ها رفته و جای مناسبی برای دیدن پیدا میکنیم. فکر میکنم روی پل دقیقا روبروی برج خلیفه بهترین ویو رو برای تماشا داشته باشه.تقریبا سه اجرا دیدیم و راضی شدیم که برگردیم هر یک ربع موسیقی اجرا میشد. سپس به سمت هتل برگشتیم. در راه برگشت دوباره سری به دنیای آبمیوه زدیم و ترجیح دادیم شام را با مواد غذایی که باخودمون اورده بودیم تدارک ببینیم.

دبی سرزمین عجایب

روز چهارم :

ازونجا که قرار بود دوباره به میراکل گاردن بریم و بایستی با اولین ساعت حرکت اتوبوس میرفتیم تا دوباره با تاریکی مواجه نشیم تصمیم گرفتیم صب تا ظهر جای دوری نرویم و خودمان را خسته نکنیم.بنابراین با کمی پیاده روی به reef mall که در نزدیکی هتل قرار داشت رفتیم خریدی انجام ندادیم گشتی زدیم و برگشتیم هتل.ساعت حرکت اولین اتوبوس ساعت دو بعد از ظهر بود(5درهم) پس تا اون ساعت باید صبر میکردیم.

کمی بعد مدیریت هتل با اتاق ما تماس گرفت و خیلی مودبانه و با عذرخواهی بسیار گفت که اگر راضی باشیم ما را به بهترین سوییتشون انتقال میدن بدون هیچ هزینه اضافه ای چون یکی از اتاق های مارا نیاز داشتن و ازونجا که میدونستن ما 5 نفریم بجای اتاق یک سوییت مجهز برامون در نظر گرفتن و قرار شد به پیشنهاد مدیر هتل به همراه یکی از خدمه سوییت را ببینیم و اگر پسند کردیم چمدان هایمان را ببندیم تا خدمه بار را به سوییتمان ببرند. و ما البته که راضی بودیم چی بهتر از این :) هماهنگی ها انجام شد و به سوییت خوشگلمون نقل مکان کردیم.

یک سوییت کاملا مجهز دو خوابه با هال و یک اشپزخانه (با تمامی وسایل موردنیاز مثل ماشین لباس شویی و اتو و..).هر اتاق سرویس بهداشتی و حمام جداگانه ای داشت به همراه تلویزیون جداگانه و بقیه موارد و ویوی رو به استخر.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

بعد از جمع و جور کردن وسایل بسمت میراکل گاردن حرکت کردیم. باغ بسیار زیبا بود گذر زمان رو اصلا حس نکردیم میلیون ها گل در این باغ هست هیچ زنبوری هم خداروشکر رویت نشد با این که تنوع نوع گلها کم هست اما اصلا از دیدن این همه رنگ و این همه گل خسته نمیشید.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

با اخرین سرویس ساعت 8 دوباره بسمت امارات مال رفتیم .اتوبوس کنار امارات مال نگه میداره از داخل امارات مال ورودی برای مترو هم داره. گشتی داخل امارات مال زدیم پاهامون حسابی خسته شده بود بسمت کارفور Carrefour امارات مال رفتیم که تعریفشو خیلی شنیده بودم.دنیایی بود برای خودش قیمت ها هم از نظر ما مناسب بود.مواد غذایی خوبی برای شام گرفتیم و کمی خرید کردیم و از مترو به سمت رقه رفتیم .

دوباره به دنیای آبمیوه رفتیم بنزینی زدیم و به هتل رسیدیم.میز شام را چیدیم و جای شما خالی همه چی اینبار اوکی بود طعم و مزه غذاها باب میل بود.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

روز پنجم:

پرواز ما ساعت 13 بود غیر از سیتی سنتر جای دیگه ای نرفتیم .فقط دوباره سری به فروشگاه بالیوود زدیم تا پول خردهایمان را خرید کنیم. شاتل برگشت به فرودگاه سر ساعت دنبالمون اومد و در فرودگاه هم متوجه شدیم بلیط برای مادرم صادر نشده بعد از کلی معطلی که گویا چندین نفر این مشکل را داشتند سوار هواپیما شدیم(این بارهم گویا مشکل از کادر اداری تهران بود).نبودن شماره صندلی هایمان کنار هم برایمان رضایتبخش نبود.بهرحال گذشت و به تهران رسیدیم و سعی کردیم فقط یاد لحظات خوب سفرمون بیافتیم. در سفرهای گروهی برنامه ریزی خیلی سخت هست خیلی جاها تو لیستمون بود ولی عملی نشد.انشاالله در سفرهای آینده تجربه های متفاوت تر و هیجان انگیزتری داشته باشیم.

دبی سرزمین عجایب

کاستی های سفرنامه را به بزرگواری خودتان ببخشید انشاالله در سفرنامه بعدی جبران خواهم کرد. با آرزوی سفرهای بیاد ماندنی برای تمامی دوستداران سفر برقرار باشید

توضیحات اضافه:

باغ معجزه

اطلاعات مربوط به زمان باز بودن میراکل گاردن را از وبسایت بررسی کنید (چند ماه درسال بعلت گرمای زیاد این باغ بسته است)

میراکل گاردن

نرخ جدید قیمت ها در سایت:

Adults: 40 AED
Children 2-12 years old: 30 AED
below 2 Years of Age: Free
Guests with disabilities: Free
مسیر: از طریق اتوبوس های شماره 105 ایستگاه Mall of Emirates میتوانید به این باغ بروید با هزینه 5 درهم این باغ شنبه و جمعه از 9 صبح الی 23 و بقیه روزها از 9 الی 21 باز است.زمان سفر ما حرکت اتوبوس ها یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 14الی 20و جمعه و شنبه 12 الی22 بود (ممکن است زمان حرکت اولین و آخرین اتوبوس کمی تغییر کرده باشد ).

دبی سرزمین عجایب

مدینه الجمیرا(شهر زیبا)

 

دبی سرزمین عجایب

ابن بطوطه مال

 

دبی سرزمین عجایب

قیمت کارت های مترو

 

دبی سرزمین عجایب

نقشه مترو

 

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

نقشه دبی

 

برای تهیه انواع مختلف تور میتوانید از سایت زیر دیدن کنید .

www.raynatours.com

نقد و بررسی هتل حیات پالاس

www.hyatt.com

وقتی از فرودگاه به هتل میرسید تمام خستگی راه را فراموش میکنید. حیات پالاس یک هتل چهار ستاره تاپ است. در منطقه دیره قرار دارد. فاصله تا فرودگاه 10 دقیقه- فاصله تا ساحل الممزر 15 دقیقه فاصله تا نزدیک ترین ایستگاه مترو 2 الی 4دقیقه پیاده روی و مرکز خرید سیتی سنتر دیره تنها یک ایستگاه از ایستگاه مترو رقه فاصله دارد. هتل سرویس شاتل رایگان برای ساحل الممزر- سیتی سنتر دیره و همچنین اوت لت مال دارا می باشد. لابی هتل شیک و دلباز و بسیار تمیز و بزرگ و خوشبو است.

در همه جای هتل همه وسایل از تمیزی برق میزنن.کارکنان هتل خیلی خوش برخورد و مودب و صمیمی هستن و نهایت سعیشان را می کنند تا شمارا راهنمایی و کمک کنند. اتاق ها دمپایی ندارن ولی به محض درخواست برای شما میارن. اتاق ها هر روز تمیز میشدن و وسایل موردنیاز شارژ میشد.

در طبقات بالای هتل استخر روباز نه چندان بزرگی قرار دارد که در بیشتر مواقع خلوت است وآب آن بسیار تمیز.در فضایی دیگری از هتل آلاچیقی در فضای باز قرار دارد . نمازخانه ای هم داشت که بسیار تمیز و خوشبو بود (با عطر مطبوع رز). فضای درنظر گرفته شده برای صبحانه در نگاه اول تعداد صندلی ها کم بنظر میرسد اما در 5 روزی که دراین هتل بودم و با توجه به تعداد بالای توریست ها در هتل هیچ وقت ندیدم کسی مشکلی در پیدا کردن صندلی خالی داشته باشد. انواع غذای گرم و سرد سرو میشود شیرینی ها و نان ها داخل آشپزخانه هتل پخته میشد برای همین داغ و خیلی تازه بودند. طعم شیرینی ها و کاپ کیک ها عالی بود.

کیفیت غذا خیلی خوب بود. اینترنت هم در کل هتل و حتی در بیرون از هتل سرعت بالایی داشت و رایگان بود. یقینا در سفر مجدد به دبی همین هتل را برای اقامت انتخاب خواهم کرد. تمامی کارکنان و مدیریت آن احترام زیادی برای مهمانان خود و همچنین رضایت آنها قایل هستند.

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

دبی سرزمین عجایب

نویسنده : سیمین ابراهیمی کرمانی