سفر دسته جمعی به دنیایی از سرسبزی و طراوت (سفرنامه شمال)

4
از 24 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
سفر دسته جمعی به دنیایی از سرسبزی و طراوت + تصاویر
آموزش سفرنامه‌ نویسی
08 بهمن 1399 09:00
24
13.5K

با سلام خدمت همه دوستان عزیز، امیدوارم هر کجا هستین در صحت و سلامت به سر ببرید و با خوندن سفرنامه های من، حس و حال خوب سفر به این نقاط را تجربه کنید.


سفرنامه های من شامل این موارد هستند:
کوش آداسی، از دریای فیروزه ای تا شهر افسون اِفسوس و استانبول، شهر زیبای امپراطوریهای کهن در محل تلاقی دو دریا و اورامان، تکه ای از بهشت زمینی و تفلیس، دروازه ای کهن به اروپا.
مدت زیادی بود که آرزوی سفر دسته جمعی به همراه پدر و مادر و خواهر و برادرم رو داشتیم و نهایتا در ۸ شهریور ۹۸ استارت سفر رو زدیم.


روز اول

ما از شهر زیبای مَهاباد ساعت ۸ صبح به طرف خلخال و ماسال حرکت کردیم. در شهر بُناب صبحانه خوشمزه‌ای شامل تخم مرغ و سیب زمینی کبابی خوردیم و به راهمون ادامه دادیم.

 

۲۰۱۹۰۸۳۰_۰۹۴۸۵۹.jpg

 

در حوالی شهرستان میانه، به کوه های رنگی آلاداغلار رسیدیم که قدمتی ۱۵ میلیون ساله داشته و اثری بینظیر از خلقت خداوند است.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۳۹۲۴.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۳۹۳۱.jpg
کوه های رنگی اهر (آلاداغلار)


برای نهار در شهر خلخال، در کنار پارکی توقف کردیم. مادر عزیزم برای نهار کتلت و مخلفات تهیه کرده بود و با لذت تمام و خنده و صحبت نهار و نوش جان کردیم. بعد از استراحتی کوتاه حرکت کردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۰۴۷.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۰۲۰.jpg


جاده سرسبز و پر از مه نوید رسیدن به مقصد و به ما میداد.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۳۹۵۵.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۱۰۲.jpg

 

چند روز قبل از سفر با رجوع به سایت شب ویلایی تمیز و خوش منظره برای ۲ شب رزرو کردیم. ویلا ۲ خوابه بود و قیمت شبی ۴۴۰ تومن بود.

 

SmartSelect_۲۰۲۱۰۱۲۴-۱۲۰۶۴۲_Samsung Internet.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۲۴۶.jpg 

جا داره بسیار تشکر کنم از عوامل این سایت به خاطر اینکه در کارشون بسیار حرفه ای بودند.
بعد از ساعت ها رانندگی، حوالی ساعت ۶ عصر به شهر زیبای ماسال رسیدیم و با کمک map تونستیم خیلی راحت ویلا رو پیدا کنیم. با میزبان تماس گرفتیم و به محض ورود، تشریف آوردن و کلید و تقدیم کردند و خاطر نشان کردند در صورت نیاز به هر چیزی همچون نان و پنیر و غذاهای محلی حتما باهاشون تماس بگیریم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۱۰۰.jpg


ما از دیدن ویلایی به این زیبایی، در همچین منطقه بکری، که تمام مشخصات درج شده در سایت و داشت، تمام خستگی هایمان به در شد.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۱۰۹.jpg


ویلا از شهر حدود ۱۵ دقیقه دور بود و در مسیر اولاسبلانگاه قرار داشت، جای زیاد شلوغی نبود و واقعا می تونستیم از هوا و طبیعت لذت ببریم، منظره بسیار زیبا و رویایی داشت که تا به حال چنین سرسبزی را در هیچ یک از سفر هایمان ندیده بودیم.

 

VideoCapture_۲۰۲۱۰۱۲۴-۱۰۴۳۰۱.jpg


ویلا دو خوابه بود و برای ۴ نفر هم رختخواب داشت، کولر گازی و پکیج داشت، بسیار تمیز و مرتب بود و آشپزخانه هم چیزی کم نداشت و از همه مهمتر، تراس بزرگی در جلوی ویلا بود که آدم از بودن در آنجا سیر نمی شد.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۱۳۰.jpg

۲۰۱۹۰۸۳۰_۲۲۳۸۱۹ - Copy.jpg
چشم انداز ویلا

 

خلاصه بعد از بردن وسایل داخل ویلا مشغول درست کردن شام شدیم که برادر عزیزم، نوید جان املت خوشمزه ای درست کرد و بعد از شام چای و تنقلات و بردیم تراس و تا پاسی از شب مشغول صحبت و لذت از نم نم بارون شدیم.


روز دوم

همراه همسر عزیزم، حوالی ساعت ۶ و نیم صبح با صدای باران و گاوهای بزرگ و بامزه بیدار شدیم. رفتیم تراس و از این همه زیبایی که خداوند بزرگ به ما بخشیده، شکر گزار شدیم و لذت بردیم. قبل از بیدار شدن بقیه، وسایل صبحانه رو در تراس آماده کردیم و همچنین نان گرم و تازه تهیه کردیم، بعد از صبحانه خوردن، تصمیم گرفتیم به اولاسبلانگاه بریم.
اولاسبلانگاه روستای ییلاقی که در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. این روستا نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی‌ست که روی آن درخت ممرز می‌روید.

 

VideoCapture_۲۰۲۱۰۱۲۴-۱۰۴۴۲۵.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۵۱۹.jpg

 

درختان درهم تنیده که در جای‌جای مختلف جاده، تونلی سبز را پیش روی‌تان می‌گذارند و مه گاه و بیگاه،  تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های مسیر منتهی به اولسبلانگاه است. مسیر شلوغ بود و به دلیل بارندگی، بعضی جاها ترافیک به وجود آمده بود و بارندگی و مه زیاد، قبل از رسیدن به بالای کوه و دیدن پدیده مشهور ابر اقیانوس، ما رو مجبور به برگشتن کرد ولی همین مسیر هم بسیار فرح بخش و زیبا بود و واقعا اسم ماسال، که به بهشت دست نخورده مشهوره، درست و بجا انتخاب شده است.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۳۳۴.jpg
مسیر روستای اولسبلنگاه

 

امیدوارم عکس ها بتونه گوشه کوچکی از این زیبایی رو نشون بده.
در مسیر برای عکس گرفتن پیاده می شدیم و شور و شوق اون همه زیبایی، همه مارو به وجد می آورد. می تونم بگم ماسال و اولسبلانگاه جزو زیباترین مناطق شمال هستند.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۵۵۶.jpg

VideoCapture_۲۰۲۱۰۱۲۴-۱۰۴۵۰۲.jpg

برای نهار به ویلا برگشتیم و اقایون جوجه کباب خوشمزه ای مهیا کردند.
بعد از استراحتی کوتاه، به دورو بر ویلا و اون منطقه رفتیم و خیلی لذت بردیم از هوای پاک و سرسبزی زیاد اونجا، و سری هم به شهر ماسال زدیم و وسایل مورد نیاز برای شام و صبحانه رو تهیه کردیم. دوست داشتیم هر چه زودتر به ویلا و تراس برگردیم و از اونجا برای آخرین شب اقامتمون لذت ببریم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۷۱۲.jpg


روز سوم

صبح زود بیدار شدیم و بعد از صرف صبحانه، وسایلمون و جمع و میزبان و خبر کردیم و کلید و تحویل دادیم و به طرف نمک آبرود حرکت کردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۴۱۱۵.jpg
منظره زیبا به سمت نمک آبرود


از کنار شهرهای فومن، رشت، لاهیجان و رامسر عبور کردیم. برای نهار در شهر شلمان، بین لاهیجان و رامسر، در رستوران چِرچِران توقف کردیم. رستوران هم آلاچیق و هم میز و صندلی در فضای باز داشت. برای نهار اکبر جوجه و میرزا قاسمی خوشمزه ای خوردیم و بعد از استراحتی دوباره حرکت کردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۳۱۷.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۳۳۶.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۴۵۲.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۴۲۳.jpg

با گذشتن از مناظر زیبا و سرسبز و همچنین دریای خزر زیبا، طولانی بودن راه مارو زیاد خسته نمی کرد.
از سایت شب، ویلایی در نزدیکی نمک آبرود رزرو کردیم، در این سایت انواع ویلا و هتل آپارتمان با قیمت ها و امکانات متنوع، همراه عکس وجود دارد که بسته به شرایط موجود می توان انتخاب کرد. ولی تا زمان پرداخت، آدرس کامل ویلا در دسترس نیست و فقط آدرس تقریبی را ارائه می دهد که بعضی وقتها موجب غافلگیری کاربران می شود و این نقطه ضعف بزرگی است چون سایت های رزرو و بوک کردن مکان در خارج از کشور همانند www.Airbnb.com  مکان دقیق با تمام جزئیات را در اختیار کاربر قرار می دهد که بعدا غافلگیر نشود. به همین خاطر انتخاب گزینه ایده آل تا حدودی مشکل است البه سایت jajiga.com (جاجیگا) هم مانند شب عمل می کند.


به محض دریافت آدرس و رفتن به ویلا، متوجه شدیم که امکان ورود ماشین ها به دلیل کوچه بسیار تنگ و درب کوچک حیاط غیر ممکن است و مجبور به کنسل کردن ویلا شدیم و سایت شب مرجوع کردن هزینه رو به میزبان سپرد و میزبان محترم هم با کمال میل هزینه رو مرجوع کرد که سایت آن را به عنوان اعتبار برای رزرو اقامتگاه بعدی لحاظ کرد.
مجبور شدیم دوباره دنبال ویلا بگردیم و این وقت زیادی از ما گرفت، چون گرفتن ویلا در دقیقه نود که از تنوع ویلا و قیمتها زیاد خبری نیست، خیلی سخت بود.
با چند نفر که دکه های اجاره ویلا داشتن، صحبت کردیم و قیمت های بالایی رو در مناطق دور پیشنهاد می دادن. دوباره در سایت شب گشتیم و ویلایی نزدیک تله کابین، ولی کمی دور پیدا و تایید کردیم و به طرف ویلا رفتیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۵۳۳.jpg
چشم انداز ویلا

ویلا  دو طبقه بود و دو خوابه که خیلی زیبا و تمیز و مرتب بود، چسبیده به کوه نمک آبرود و در وسط جنگل بود و باز تراس بزرگی رو به کوه و دریا داشت. قیمت ویلا  شبی ۳۵۰ تومن بود که همه امکاناتی داشت و ما هم که خسته بودیم، سریع وسایل و پیاده کردیم و مشغول تمیز کاری و شام شدیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۰۵۷.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۰۲۰.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۹۲۰.jpg

IMG-20210124-WA0000.jpg
ویلا

موبایل همسرم زنگ خورد و میزبان ویلای قبلی که کنسل کرده بودیم، پشت خط بود و گفت که کیفی از مدارک روی میز ویلا جا مونده، پدرم کیف مدارکش و به خاطر خستگی جا گذاشته بود و میزبان محترم تماس به سایت شب و پیدا کردن شماره تماس ما، از دردسر بزرگی مارو نجات داد. رفتن و کیف و آوردن و بعد از شام، همگی برای چای به تراس رفتیم و نا نیمی از شب از اونجا بودن لذت بردیم.


روز چهارم

صبح زود بیدار شدیم و بعد از صرف صبحانه دوباره وسایلمون رو جمع کردیم. چون ویلا رو برای ۱ شب گرفته بودیم و تصمیم داشتیم که بعد از تفریح در نمک آبرود، به طرف رامسر حرکت کنیم و شب اونجا باشیم. همسرم به خاطر دیشب که ویلا گرفتن اذیتمون کرده بود، صبح ویلای خوبی رو در رامسر رزرو کرد و با خیال راحت به طرف شهرک توریستی و تفریحی نمک آبرود رفتیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۶۲۳.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۹۱۸.jpg
شهرک توریستی نمک آبرود

این شهرک از شمال به دریای خزر، بزرگ ترین دریاچه جهان و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز محدود می شود.
نمک آبرود شهرک توریستی و تفریحی بسیار بزرگیه، که تفریحات زیادی از جمله: تلکابین، سورتمه، زیپ لاین بالای کوه، پل معلق، کارتینگ، پینتبال و مجتمع پروازی به همراه هتل پارسيان و هتل ونوس پالاس و سویت های اجاره ای و چند مرکز خرید دارد. شهرک بسیار زیبایی هست که از بدو ورود کوه بلند سرسبزی خودنمایی می کنه و درون محوطه خیلی زیبا و تمییز و مرتب است.


برای ورودی هر ماشین ۵۰۰۰ تومان پرداخت کردیم و وارد شدیم و در نزدیک ترین پارکینگ به تله کابین پارک کردیم. نمک آبرود دارای ۲ نوع تله کابین جدید و قدیم است. جدید سریع تر و مسیر کوتاه تری را طی می کند و قدیم طولانی تر و آرام تر مسیر و طی می کند، بلیط تله کابین جدید به قیمت نفری ۳۰۰۰۰ تومان را خریدیم و در صف منتظر رسیدن نوبت شدیم. محوطه شلوغ بود و پر بود از بازدید کنندگان داخلی و خارجی.
نوبت رسید و دو کابین ۴ نفره به ما اختصاص یافت و از دیدن جنگل سرسبز و ارتفاع و دریای زیبا از رو به رو به وجد اومده بودیم و لذت می بردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۷۴۱.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۸۰۳.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۱۲۴.jpg
تله کابین نمک آبرود

بر فراز کوه، منظره های زیبایی از درختان بلند و دریا رو می شد دید. شهرک دارای تفریحاتی چون زیپ لاین، پل معلق و موزه حیوانات خشک شده بود که مختص این منطقه و در محفظه های شیشه ای نگه داری می شدند. 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۰۵۹۳۵.jpg
موزه حیوانات خشک شده

مغازه ای که فقط آش و سیب زمینی سرخ شده سرو می کرد که کیفیت خیلی پایینی داشت.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۱۰۶.jpg

بعد از گشت و گذار و نشستن در آلاچیقی باصفا، تصمیم به برگشت گرفتیم و به سمت رامسر حرکت کردیم.
برای نهار رستوران آیلار، در مسیر رو انتخاب کردیم که خیلی باصفا بود و شبیه باغ بزرگی بود، کیفیت غذا خوب بود و هزینه نسبتا بالا بود.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۱۴۱.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۱۵۸.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۴۰۵.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۲۰۷.jpg
رستوران آیلار

بعد از نهار به طرف یکی از سواحل رفتیم و کمی اونجا کنار دریا استراحت کردیم، من و همسرم که عاشق خرید و پاساژ گردی هستیم، پیشنهاد رفتن به مرکز خریدهای نزدیک اونجا، مثل ایران کتان و ال سی و چندتای دیگه رو دادیم. ولی غیر از خودمون کسی حاضر نشد استراحت لب دریا رو از دست بده.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۶۳۵.jpg

خلاصه من و همسرم رفتیم و سری به پاساژها زدیم و به نسبت سال های قبل، جنس های بی کیفیت زیادی وجود داشت و کلا خرید زیادی نکردیم و بیشتر چرخ زدن و دید زدن بود.
بعد از برگشتن پیش خانواده، به حرکت ادامه دادیم و از شهر زیبای متل قو یا سلمان شهر عبور کردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۶۵۷.jpg
شهر متل قو

حوالی عصر به ویلای رزرو شده رامسر رسیدیم و میزبان بلافاصله رسید و کلید و تحویل داد و خیلی مهمان نواز بود. ویلا حیاط خیلی بزرگ با درختان نارنج و پرتقال داشت که آدم رو به وجد می آورد و پر بود از گلهای زیبا که لذت بخش‌تر می کرد نشستن و صحبت کردن و وقت گذروندن با عزیزانت رو.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۱۵۱.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۷۱۲.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۸۰۴.jpg
ویلا رامسر

وسایل رو پیاده کردیم و مشغول شام شدیم و شب رو در حیاط با خوشی و آرامش گذروندیم.


روز پنجم

صبح بچه ها بعد از صبحانه، پیشنهاد ویلایی نزدیک دریا رو دادند و از این رو دوباره جمع کردیم و ویلا رو تحویل دادیم و به طرف دکه های اجاره ویلا حرکت کردیم، چند ویلا رفتیم که همگی مخالفت کردیم و در آخر دوباره خواستن که از سایت شب ویلایی رزرو کنیم، ویلایی با توجه به نزدیکی دریا و همچنین انتخاب سایرین، رزرو کردم و رهسپار شدیم. به محض رسیدن با ویلایی ۳ طبقه ای که شبیه آپارتمان بود مواجه شدیم و که طبقه ما سوم بود و آسانسور هم نداشت.

واقعا این همه وسایل رو ۳ طبقه بالا ببری و زیاد نزدیک دریا هم نباشه جالب نیست. مجبور به کنسل کردن ویلا شدیم و میزبان به هیچ وجه هزینه ۲ شب رزرو را به ما عودت نداد و اما سایت شب هم نصف مبلغ رو به عنوان اعتبار و فقط منوط به استفاده از سایت شب، به حساب کاربری همسرم بازگرداند.
دوباره به سمت ساحل حرکت کردیم و این پروسه وقت و زمان زیادی از ما می گرفت، خوشبختانه ویلای خوبی رو به دریا پیدا کردیم برای ۲ شب که شبی ۵۵۰ تومن بود و دوخوابه با کلیه امکانات لوکس و مجهز و همچنین تراس کوچکی که مشرف به دریا بود.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۸۳۴.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۴۴۷.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۵۰۹.jpg
ویلا

بعد از پیاده کردن وسایل، آقایون نهار خوشمزه ای از رستوران محلی، برامون آوردن و دلی از عزا در آوردیم. بعد از استراحت گشتی درون شهر و اطراف رامسر زدیم و عصر به مرکز خرید آرامش، رو به روی پارک ملی رامسر رفتیم و کلی خوش گذروندیم. مرکز خرید تنوع زیادی داشت و جنس های خوبی پیدا می شد.
بعد از گشتن شام گرفتیم و به ویلا برگشتیم و شب رو کنار دریا با صدای موج های آرامش بخش سپری کردیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۰۵۰۴.jpg


روز ششم

صبح بعد از صرف صبحانه، به طرف جواهرده زیبا حرکت کردیم. بارون می بارید و مسیر رو دلنشین تر می کرد. جواهر ده، این روستای زیبا که به دالان بهشتی معروف است. در حقیقت یک مسیر افسونگر است که می تواند هوش از سفر هر بازدیدکننده ای ببرد.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۱۵۸.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۱۳۵.jpg
مسیر جواهرده

با قاطعیت می‌توان گفت جاده جواهرده یکی از زیباترین جاده‌های ایران است که تا به‌ حال دیده‌اید. درختان انبوه و سر به فلک کشیده موجود در سراسر این جاده حس نشاط و طراوت را در دل شما زنده می‌کند و تنفس در یک هوای پاک و تمیز را به شما هدیه می‌دهد. بد نیست بدانید که در برخی قسمت‌های این جاده از درون یک تونل سبز‌رنگ عبور خواهید کرد و شیوه قرارگیری درختان به ‌گونه‌ای است که گویی در بهشت زمینی در حال حرکت هستید. مسیر آن با پیچ های جالبی که دارد، سبب می شود شما تا پایان مسیر به هیچ وجه خسته نشوید.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۲۰۸.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۶۳۷.jpg

به بالای کوه رسیدیم و با وجود بارش باران، از همه دیدنی های آنجا لذت بردیم. کلا این سفر ۱ هفته ای، ما آسمون آبی و خورشید و ندیدیم و از بدو ورود بارندگی بود تا روز آخر.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۱۴۷.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۶۵۶.jpg

برای نهار به یکی از شعب اکبر جوجه رامسر رفتیم که خیلی شلوغ بود و کیفیت زیاد خوبی نداشت.

 

۲۰۱۹۰۹۰۴_۱۵۴۰۰۳.jpg

۲۰۱۹۰۹۰۴_۱۵۲۰۴۱.jpg
رستوران اکبر جوجه

بعد از نهار به ویلا برگشتیم و استراحتی کردیم و دوباره به مرکز خرید برگشتیم، شام و در کافه ای همان نزدیکی به اسم کافه ساعت بیسترو ۲۵ میل کردیم که واقعا کیفیت فوق العاده ای داشت.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۹۴۳.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۹۲۶.jpg

بعد از شام به یکی از پلاژهای ساحلی رفتیم و آخرین شب رو تا دیر وقت کنار دریای آروم سپری کردیم.


روز آخر: برگشت

صبح زود بیدار شدیم و همراه مادر و همسرم کنار ساحل رفتیم و واقعا طلوع زیبایی رو دیدیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۴۰۲.jpg

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۱۸۴۸.jpg

بعد از صبحانه و جمع کردن وسایل و تحویل ویلا به سمت خونه حرکت کردیم. از مسیر لاهیجان و رشت به سمت رودبار رفتیم و بعد از خریدهای زیتونی، از مسیر خیلی سخت و پر پیچی به زنجان رسیدیم.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۰۱۳.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۰۰۵.jpg

در بدو ورود به رستورانی بزرگ به اسم تالار صدف رفتیم که کیفیت غذاها و میزبانی عالی بود.

 

۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۰۲۵.jpg۲۰۲۱۰۱۲۴_۱۱۲۱۰۴.jpg

بعد ار صرف نهار به حرکت ادامه دادیم و حوالی ۱۱ شب به شهرمان مَهاباد رسیدیم.
این سفر برای هممون خیلی خاطره انگیز و تکرار نشدنی بود، چون با اینکه همه چند باری به شمال سفر کرده بودیم ولی این سفر دسته جمعی لذتی صد چندان به مسافرتمان داده بود.
هزینه های تقریبی برای هر خانواده ۲ نفره، برای ۱ هفته مسافرت به شمال، ۲ میلیون تومان بود.
به امید روزهای خوب برای همه....

نویسنده: Limo

این سفرنامه برداشت و تجربیات نویسنده است و لست‌سکند، فقط منتشر کننده متن است. برای اطمینان از درستی محتوا، حتما پرس‌وجو کنید.

اطلاعات بیشتر