Close

زیباترین پارک ها و فضای سبز در بلگراد

4.2
از 6 رای
بلگراد، شهری که 44 بار سوخته و ویران شده + تصاویر
  • 29 خرداد 1397 08:00
  • 0
  • 23.5K

به دلایل مختلفی ، بلگراد را شهر خاکستری می خوانند. شهری که پر از آپارتمان های بزرگ و گاهی قدیمی است. اگر قصد دارید همین روزها تور صربستان را در برنامه تعطیلاتتان بگنجانید، بد نیست ادامه این مطلب را بخوانید تا دید بهتری نسبت به بلگراد پیدا کنید. برخی از افراد شاید فکر کنند در این شهر نمی توانند فضای سبز زیبا و پارک های وسیع و تماشایی بیابند اما در این شهر نقاط سرسبزی وجود دارد که لیاقت دیده شدن دارند. اگر به فضای سبز و قدم زدن در پارک های زیبا علاقه مند هستید می توانید به پارک های بلگراد سر بزنید.

این شهر در طول زمان همانند اکنون زیبا نبوده است. بلگراد تابحال درگیر ۱۱۵ جنگ بوده و ۴۴ بار نیز سوخته و ویران شده است، اما امروزه این شهر در صلح به سر برده و میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری فراوانی از جمله نمایشگاه‌های کتاب، فستیوال‌های موسیقی، فیلم و … است.

قلعه کالمگدان ( Kalemegdan Fortress )

قلعه کالمگدان با فضای سرسبز و زیبایی که دارد بدون شک یکی از مهم ترین نقاط نه تنها در بلگراد بلکه در صربستان به شمار می رود. کالمگدان به دو پارک تقسیم می شود که معمولا آن را پارک بزرگ و کوچک می خوانند ، و چشم انداز شهر از بالای دیوارهای این قلعه بسیار تماشایی است. برخورد رودخانه های ساوا و دانوب به جزیره گریت وار منظره ای ایجاد کرده است که برخی آن را شاعرانه می خوانند. کالمگدان هنگام غروب به رومانتیک ترین پارک این شهر تبدیل می شود.

تور صربستان

قلعه کالمگدان ( Kalemegdan Fortress )

تور صربستان بلگراد

تاشماجدان (Tašmajdan)

پارک تاشماجدان شاید به زیبایی و ابهت کالمگدان نباشد اما گاهی اوقات یک فضای ساده و زیبا نیز برای گذراندن اوقات کافیست. این پارک را با نام تاش نیز می شناسند ، پارکی که در مرکز شهر واقع شده است و در دهه اخیر دستخوش تغییرات بسیاری شده است. یکی از محبوب ترین کلیساهای شهر بلگراد ، به نام کلیسای سنت مارک ،  نیز در این پارک واقع شده است.

تور صربستان

تاشماجدان (Tašmajdan)

تور صربستان بلگراد

پارک کاراجورج ( Karadjordje )

این پارک یکی دیگر از پارک هاییست که در مرکز شهر در کنار کلیسایی معروف قرار گرفته است. این بار کلیسای زیبای سنت ساوا را در کنار این پارک خواهید یافت. این کلیسا در سال 1806 یک کمپ نظامی سربازان صرب بوده است و سربازانی که در جنگ جان خود را از دست داده اند نیز در این کلیسا دفن شده اند. این پارک زیبا محل مناسبی برای ریلکس کردن و آرامش داشتن است.

پارک کاراجورج ( Karadjordje )

تور صربستان بلگراد

تور صربستان بلگراد

تاپچیدر (Topcider)

برای بازدید از این پارک دیدنی باید از شهر خارج شوید ، اما مطمئن باشید 100% ارزشش را دارد. پارک جنگلی تاپچیدر یکی از سرزنده ترین نقاط در یک قرن اخیر بوده است که اولین بار در نوشته های یک گردشگر عثمانی در قرن 17 به آن اشاره شده است. تاپچیدر همچنین اولین پارک خارج از مرکز شهر بلگراد است. فضای آرام و رویایی این پارک کاری می کند در آن گذر زمان را گم کنید.

تور صربستان

پارک تاپچیدر (Topcider)

تور صربستان

کوشوتنژاک (Košutnjak)

پارک کوشوتنژاک را کارخانه تولید اکسیژن شهر بلگراد می نامند ، پارکی سر سبز پر از درختان زیبا و بلند قامت که یکی از رازهای نهفته شهر به شمار می رود. این پارک نیز همانند تاپچیدار خارج از مرکز شهر بلگراد و کمی دورتر از هتل های بلگراد قرار دارد. این پارک در فصل پاییز بسیار زیبا و چشم نواز می شود ، زمانی که برگ های زرد و نارنجی جای فضای سبز این پارک را می گیرند منظره ای زیباتر و تماشایی ایجاد می کنند.

تور صربستان

کوشوتنژاک (Košutnjak)

باغ گیاهشناسی ژورموواک ( Jevremovac Botanical Garden )

باغ گیاهشناسی بلگراد در کنار یک جاده بسیار شلوغ قرار گرفته است اما وقتی وارد این باغ می شوید اصلا متوجه شلوغی اطراف آن نخواهید شد. این باغ در اواخر قرن 19 توسط یک گیاهشناس صربی تاسیس شد هرچند مدت کوتاهی پس از مرگش سیلی قسمت های زیادی از این باغ را نابود کرد اما خیلی زود این باغ به حالت اولش بازگشت. باغ گیاهشناسی بلگراد امروزه یکی از محبوب ترین نقاط شهر به شمار می رود بخصوص برای افرادی که به بناهای طبیعی علاقه مند هستند.

تور بلگراد

تور صربستان

باغ گیاهشناسی ژورموواک ( Jevremovac Botanical Garden )

پارک زمون ( Zemun Park )

هر گوشه از بلگراد پر از تاریخ است اما پارک زمون گذشته ای خارق العاده دارد. این پارک در گذشته یک شهر کوچک بود که جدا از شهر اصلی بلگراد قرار داشت. هرچند شاید هنگام بازدید از این پارک متوجه قدمت آن نشوید ولی پارک زمون برای 130 سال است که همچنان سبز باقی مانده.

تور صربستان

پارک زمون ( Zemun Park )

تور صربستان

پارک دوستی (Park of Friendship)

پارک دوستی همانطور که از نامش پیداست محلیست برای صلح و دوستی ، جایی که مردم برای آرامش و دور بودن از فضای پرهیاهو به آن پناه می برند. پارک دوستی جدیدترین پارک موجود در این لیست است که در سال 1961 تکمیل شده است و قرار گرفتن آن کنار رودخانه دلیل دیگری برای شهرت آن به شمار می رود.

پارک دوستی بلگراد

تور صربستان

تور بلگراد

جزیره جنگ بزرگ (The Great War Island)

شاید برای شما هم جالب باشد چرا چنین نامی برای این پارک در نظر گرفته شده است. از آنجایی که این پارک در گذشته در موقعیت استراتژیکی قرار گرفته بود و بلگراد از این نقطه از سرزمین خود در برابر حملات و هجوم های اطرافیان دفاع می کرد ، این پارک امروز به نام جزیره جنگ بزرگ خوانده می شود. طبیعت بکر این پارک زیبا بسیار تماشایی است و بازدید از آن تجربه ای متفاوت در پایتخت صربستان خواهد بود.

جزیره جنگ بزرگ (The Great War Island)

تور صربستان

تور بلگراد

منبع : theculturetrip

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید