Close

قزقان دره، ابریشم سبزی که در درگز پنهان شده است!

4.6
از 23 رای
به اینجا عادت نکنید! اینجا ایران نیست! +تصاویر
  • 3 مهر 1398 08:00
  • 0
  • 60K

 در استان خراسان رضوی و توابع بخش لطف‌آباد، روستایی قرار دارد که هم مرز با کشور ترکمنستان است و حدود ۵۷ خانوار در آن ساکن هستند. این روستا در دهستان دیباج واقع شده است و یکی از جاذبه‌های بی نظیر ایران محسوب می‌شود که شاید کمتر در زندگیتان با آن مواجه شده‌اید. در ایرانگردی امروز، قصد داریم به معرفی این ابریشم سبز بپردازیم، پس همراهمان باشید.

قزقان دره

کشور عزیزمان ایران پر از زیبایی‌هایی است که حتی گاهی خود ما از دیدن آن محروم هستیم. ایران، کشوری که با تپه‌های سرسبز و دلفریب خود هر انسانی را شیفته خود می‌کند! و اما همانطور که بالاتر اشاره شد، امروز سری به روستاهای استان خراسان رضوی زده‌ایم. یکی از این روستاها، روستایی است که در منتهی الیه شمال شرقی کشور واقع شده است. قزقان دره‌ی درگز زیبا و چشم‌نواز که دارای دشت‌هایی همانند ابریشم است که زیبایی‌های بهار را با لطافت تمام به تصویر می‌کشند.

قزقان دره درگز

 زندگی عشایری نیز در این منطقه هنوز در جریان است و عشایر به تولید محصولات لبنی و صنایع دستی می‌پردازند. این محصولات، خود به تنهایی یکی از عوامل جذب گردشگر به این منطقه بشمار می‌رود. قزقان در ترکی به معنی داغ و گداخته می‌باشد و چون در این منطقه ترکمن‌ها و ترک‌ها سکونت داشته‌اند، این اسم توسط آنها انتخاب شده است. به دلیل اینکه در تابستان بادهای گرم از صحرای قره قوم ترکمنستان در این دره می‌وزد، این اسم را به خود گرفته است. بدون شک این منطقه در پاییز هم زیبایی‌های مخصوص به خودش را دارد. آیا تا به حال این منطقه را در فصل پاییز دیده‌اید؟ در ادامه، تصاویر زیبای دیگری را از قزقان دره خواهیم دید.

قزقان دره

قزقان دره درگز

قزقان دره

قزقان دره درگز

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

جواد 4 مهر 1398 ساعت 19:35

عجب منظره قشنگیه روحم ارامش پیدا میکنه حیف ک خیلی دوره اگ تور گردشگری داشته باشه حتما میرفتم