Close

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

5
از 8 رای
در اینجا از سکوت گوشتان کر می شود + تصاویر
  • 16 آبان 1396 10:00
  • 0
  • 19K

برای افرادی که دائم در میان شلوغی های زندگی روزمره و شهری هستند پیدا کردن سکوت کار دشواری است. اما این جاذبه گردشگری عجیب در مینسوتا ، سکوتی باورنکردنی را برای بازدیدکنندگانش فراهم می کند به طوری که آن را ساکت ترین نقطه جهان می نامند. سکوت در این آزمایشگاه به قدری زیاد است که دسیبل آن منفی اندازه گیری شده است !

در سال 2005 ، " اتاق بیصدا " توانست رکورد ساکت ترین نقطه را با منفی 2.5 دسیبل در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. از آن پس این نقطه با عنوان ساکت ترین نقطه جهان بروی عموم باز شد و هر روز بازدیدکنندگان بیشتری برای تجربه ی سکوت محض به این لابراتور می رفتند. صاحب این لابراتور در این بار می گوید : " در هفته دو تور برای رفتن به داخل این اتاق برگزار می شود که باید در گروههای کوچک و حداکثر 10 نفری صورت بگیرد ، در برخی مواقع نیز تورها به صورت شخصی و تک نفره انجام می گیرند. "

" برای برخی از افراد این سکوت بی پایان می تواند ترسناک باشد ، چرا که وقتی وارد اتاق می شوید همه چیز به طرز دلهره آوری ساکت است به طوری که ممکن است به روی گوشهایتان احساس فشار داشته باشید. بین سی ثانیه تا یک دقیقه بعد از ورود به اتاق ، احساس می کنید صداهایی را میشنوید اما صدایی که گوش خودتان ایجاد می کند ، بعد از بیست دقیقه کم کم صدای استخوان های خود که با یکدیگر برخورد می کنند را می شنوید و اگر تا سی دقیقه دوام بیاورید و در اتاق بمانید احتمالا بتوانید صدای طپش قلبتان را بشنوید. هر چند این مدت زمان از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است. "

تمام این صداهایی که می شنوید می تواند به شما استرس بدهد چرا که تصور ما از سکوت ، سکوت است اما وقتی وارد ساکت ترین نقطه می شوید از شدت ساکت بودنش صداهایی را می شنوید که هیچ کجای دیگر نخواهید شنید و این تجربه بسیار خارق العاده است.

صاحب این لابراتور می گوید بیشتر افرادی که  وارد این اتاق می شوند سریع از آن خارج می شوند چرا که تصور آنها از سکوت واقعی با آنچه با آن روبه رو می شوند متفاوت است و این سکوت برایشان بسیار ترسناک خواهد بود.

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

ساکت ترین نقطه جهان کجاست ؟

 

منبع : Lonelyplanet

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

پدرام م 17 آبان 1396 ساعت 20:11

درسته آدم خیلی وقتها هوس میکنه یک جایی بره که هیچ
کسی اونجا نباشه به اصطلاح میره که ریلکس کنه ولی با این
سکوت عمیق احتمالا دیگه به ریلکس کردن نمیرسه
از ترس سکته میزنه

وی وی 16 آبان 1396 ساعت 23:47

ولی ترسناک به نظر می رسه انقدر سکوت !

مهدی م 16 آبان 1396 ساعت 20:01

اينجا واسه ما تهرانيها خوبه
شنبه تا چهارشنبه كنار هميم
واسه سكوت و راحتي همه با هم، پنج شنبه و جمعه، به شمال ميريم
توي جاده، باز با هميم
شمال كنار دريا، كنار هميم
برگشت، دوباره با هميم
كلا در كنار هميم.
اينجا واسه ما خوبه. آره