سایت اسکای ترکس (Skytrax) هر سال ایرلاین‌های مختلف جهان را بر اساس تعداد پروازها و میزان رضایت مسافران بررسی کرده و بهترین های سال را معرفی می کند. در سال 2018 پس از 10 سال ، ایرلاین سنگاپور توانست خودش را به رتبه اول این لیست برساند. رتبه ای که پیش از این دست خطوط هوایی قطرایرویز بود. اما حالا سنگاپور، این ایرلاین 45 ساله که آخرین بار در سال 2008 در این جایگاه قرار گرفته بود ، بازگشته و عنوان برترین ایرلاین سال 2018 را به خود اختصاص داده است. این بدین معناست که قطرایرویز حالا در رتبه دوم قرار گرفته است.

بهترین خطوط هوایی سال 2018

جایزه برترین ایرلاین 2018 تنها یکی از چهار جوایزی بود که سنگاپور با خود به خانه برد. سایر جوایزی که به این خط هوایی اختصاص یافت شامل بهترین ایرلاین در آسیا ، بهترین کلاس درجه یک و بهترین صندلی کلاس درجه یک می شود.

بهترین خطوط هوایی سال 2018

خطوط هوایی قطر نیز در سالهای 2011،2012،2015 و 2017 همیشه در بالاترین جایگاه قرار داشته و هیچگاه دست خالی از این مراسم خارج نشده است. حالا این ایرلاین قطری جوایز بهترین کلاس تجاری ، بهترین ایرلاین در خاورمیانه و بهترین صندلی های کلاس تجاری را به خود اختصاص داد.

سایر خطوط هوایی قرار گرفته در لیست ده تایی برترین خطوط هوایی 2018 نیز بیشتر خطوط هوایی آسیایی و خاورمیانه هستند. سومین جایگاه به آنا آل نیپون ایرویز (ANA All Nippon Airways) ، چهارمی خطوط هوایی امارات ، پنجمی تایوان ایوا ایر و ششمی کاتای پسیفیک هنگ کنگ اختصاص یافت.

بهترین خطوط هوایی سال 2018

در این میان لوفتانزا تنها ایرلاین اروپایی بود که با قرار گرفتن در جایگاه هفتم در لیست ده ایرلاین برتر سال 2018 قرار گرفت.

ایرلاین های هاینان ( Hainan )، گارودا اندونزی ( Garuda Indonesia ) و تای ایرویز ( Thai Airways) به ترتیب در رده های هشتم، نهم و دهم قرار گرفتند.

 

بهترین غذاها در کدام ایرلاین ها سرو شده است ؟

بهترین خطوط هوایی سال 2018

درجه اقتصادی – تای ایرویز

درجه پیشرفته اقتصادی – ایروفلوت روسیه

تجاری – آسترین ایرلاین

فرست کلاس – ایرفرانس

 

بهترین صندلی ها در کدام ایرلاین ها قرار گرفته ؟

بهترین خطوط هوایی سال 2018

اقتصادی – ایرلاین ژاپن

پیشرفته اقتصادی – ایرنیوزیلند

تجاری- قطر ایرویز

 

بهترین خطوط هوایی سال 2018

فرست کلاس – سنگاپور ایرلاینز

 

منبع : cnn