Close
سن پترزبورگ
ادریس بهرام پور
نقدها:
گزارش
پایتخت فرهنگی روسیه
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

سن پترزبورگ شمالی ترین کلانشهر دنیاست. شهری که روی حدود 40 جزیره رو در دلتای رود نیوا توسط پترکبیر بنا شده است و امپراطوری جدید روسیه میشه گفت از این شهر شروع شده است.
آب و هوای شهر سرد قطبی است که بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ برای اهداف شهرگردی را میتوان از اواخر خرداد ماه تا اواسط مهر ماه بیان کرد.
در سن پترزبورگ بخش بزرگی از تاریخ دوران حکومت تزاری را خواهید دید. موزه ها و گالری های بسیار دیدنی, شهری زیبا و مملو از کانال های آبی و البته قصر های باشکوه در اطراف شهر منتظر شما خواهند بود.
دسترسی به سن پترزبورگ از طریق فرودگاه این شهر و البته قطار بسیار راحت و میسر است و روزانه تعداد زیادی پرواز و قطار از مسکو به سن پترزبورگ موجود است و تقریبا در همه ساعات شبانه روز.
رود نیوا شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. برای گردش در شهر و دسترسی بهتر بخش جنوبی مناسب تر است.
خیابان اصلی و خیلی خوب و مناسب برای انتخاب محل اقامت در سن پترزبورگ خیابان نوسکی است.
هزینه اقامت در سن پترزبورگ از مسکو ارزان تر است.
دیدنی هایی که حتما باید ببینید به نظر من کلیساهای کازان و سنت آیزاک, قلعه و کلیسای مقدس پتروپاول, موزه هرمیتاژ و مجموعه پترهوف در غرب حومه سن پترزبورگ و مجموعه پارک و کاخ کاترین در جنوب حومه شهر است.
حمل و نقل در شهر راحت است و مترو و اتوبوس و تراموا در دسترس است. گستردگی و راحتی و کارامدی مترو در سن پترزبورگ به اندازه مسکو نیست و اتوبوس های شهری معمولا شلوغ اند. اما کماکان براحتی قابل استفاده اند.
سفر به روسیه بدون دیدن سن پترزبورگ نیمه کاره و ناتمام است. حتما در سفر به روسیه از این شهر دیدن کنید.

مناسب برای
  • تفریح

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: