Close
جیپور
Nedajrg
نقدها:
گزارش
شهر صورتی
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

جیپور شهر مهاراجه ها است. شهری در ایالت راجستان. شهری تاریخی و صورتی. از دهلی به سمت جیپور که بروید خارج شهر پر است از هتلهای لوکس و دیدنی مثل قصر مهاراجه ها ولی کم کم وارد شهر که می شوید چهره فقیر و ضعیف شهر شاید کمی به ذوقتان بزند. در حومه شهر پر از سگ و گراز است که در خیابان راه می روند. اما وضعیت مرکز شهر کمی بهتر است ولی همچنان توقع شهری تمیز در هند را نداشته باشید. بواسطه منطقه ای که شهر صورتی در آن واقع شده است اکثر در و دیوار شهر را مثلا صورتی کرده اند که البته بیشتر به کهربایی میزند تا صورتی.
برای رفت و آمد در شهر و دیدن آثار تاریخی آن بهتر است تاکسی در بست کنید یا ریکشاها استفاده کنید و البته چانه زدن را نیز فراموش نکنید. راننده های ریکشا بسیار تند و بی دقت رانندگی میکنند و هنگام عبور از خیابان باید مراقب باشید. در شهر امنیت برقرار است و ما حتی در شب موردی آزاردهنده ندیدیم.
در شهر چند باری در رستوران غذا خوردیم که بسیار تند بودند و به نسبت کیفیتشان هزینه بالایی داشتند ولی خوب هند است و غذاهای تندش و باید به نحوی کنار آمد.
سرعت اینترنت در هتل کمی پایین بود ولی در کل نیازی به استفاده از نت هم در سطح شهر ندیدیم. هندی ها مردم مهمان نوازی هستند و تا جای ممکن در جیپور با روی گشاده آنها برخورد داشتیم و با توجه به آشنایی آنها به زبان انگلیسی راحت در ارتباط بودیم.
از دیدنی های این شهر می توانم به مجموع شهر صورتی شامل قصر، هوا محل، جنتر منتر، برج ایزالت اشاره کنم. دیدن موزه آلبرت هال به خصوص نورپردازی شبش و بازدید از معبد میمونها و از آن طرف قلعه های این شهر مثل آمبر و جایگار و نهارگاه ، همه و همه دیدنی هایی است که نباید از دست بدهید.

مناسب برای
 • خرید

 • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • روزبه شهنواز

  جیپور؛ شهر صورتی، مرکز ایالت راجستان، محمِل مهاراجه ها و سلاطین، شهر کاخها و باغهای باشکوه از پر آوازه ترین...

 • Nedajrg

  جیپور شهر مهاراجه ها است. شهری در ایالت راجستان. شهری تاریخی و صورتی. از دهلی به سمت جیپور که بروید...

 • منصوره اسکندری

  جیپور شهری توریستی در ایالت راجستان هند. شهر بزرگی است و در عین حال سرسبز . این شهر به دلیل...

 • Arezou.SB

  شهر جیپور در ایالت راجستان هند به شهر صورتی معروفه، چون نمای ساختمانها در بافت قدیمی شهر به رنگ صورتی...

 • زهرا طوسی

  این شهر مرکز ایالت راجستان هنده و به شهر صورتی معروفه. دلیلش هم اینه که وقتی در قرن ۱۷ قرار...

 • بنیامین حکیمی

  جیپور، شهر صورتی<br /> از شهرهای توریستی مهم در هند که با بناهای تاریخی دیدنی، کوچه های باریک، رنگها و...