Close
جونیه
رامین عبدی
نقدها:
گزارش
جونیه،شهری در کنار آبی مدیترانه و کوههای سبز
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

جونیه شهری ساحلی در 20 کیلومتری شمال شهر بیروت می باشد.این شهر زیبا و خوش آب و هوا از همجواری با دریای مدیترانه و کوههای سرسبز و پوشیده از درخت بهره مند است که این موارد شهر جونیه را جذاب و چشم نواز جلوه می دهد.

نزدیک ترین فرودگاه،فرودگاه رفیق حریری در 27 کیلومتری این شهر و در داخل شهر بیروت می باشد.برای رسیدن به این شهر از فرودگاه،بهترین راه استفاده از تاکسی با کرایه حدودا 25 تا 30 دلار می باشد،راه دیگر،آمدن به میدان الدوره بیروت و سپس سوار شدن به ون های جونیه می باشد.

اما چرا جونیه برای توریست ها شهری جذاب و دوست داشتنی است؟
این شهر در فاصله کم موجود میان کوهپایه کوههای سر سبز تا نوار ساحلی ساخته شده است.پس نه تنها از هوای شرجی خبری نیست بلکه در کنار مناظر زیبای این کوهها می توان از نسیم نسبتا خنک دریا لذت برد.
وجود ساحل های سنگی و صخره ایی در کنار سواحل شنی حفاظت شده و آرام که محل تفریح،آفتاب گرفتن،شنا و انجام ورزش های ساحلی است باعث شده تا این شهر برای گذراندن اوغات فراغت مردم لبنان و همچنین توریست های خارجی مکانی بسیار مناسب باشد.
هتلهای متعدد با درجه کیفی متفاوت و مجموعه های تفریحی-ساحلی بسیاری در بلوار المعاملتین شهر جونیه که همان بلوار ساحلی است،قرار دارند.همچنین رستورانهای بزرگ و معروفی در این بلوار و دقیقا کنار سواحل صخره ایی وجود دارند که تا پاسی از شب همراه با موسیقی زنده و صدای دلنشین امواج دریا آماده پذیرایی از مهمانانشان هستند.
جونیه شهری آرام و به دور از شلوغی های شهر مثل بیروت است و کاملا مناسب گذراندن تعطیلات تابستانی است و تغییرات دما در سال بین 12 تا 30 درجه سانتیگراد می باشد.
از دیگر جاذبه های این شهر می توان به تله کابین جونیه اشاره کرد که مسافرانش را از کنار ساحل و از لا به لای آپارتمانها تا بالای کوههای حریصا می برد.در بالای کوههای حریصا،می توان از مجسمه مادر لبنان "حضرت مریم (س)" که به شهر جونیه نگاه می کند بازدید کرد.در محدوده کنار مجسمه مادر لبنان،چهار کلیسا مهم و معروف کشور لبنان و شهر جونیه قرار دارند که اهمیت این منطقه را پیش ساکنین مسیحی این شهر دو چندان می کند.
بهترین منظره سرتاسری از شهر در کنار دریای مدیترانه را می توان در بالای پلکان زیر پای مجسمه مادر لبنان دید.
یکی از جاذبه های طبیعی و حیرت انگیز این شهر غار دو گانه جعیتا می باشد،این غار برای قرار گرفتن در لیست عجایب دنیا نیز کاندید شده است.غار جعیتا از دو غار مجزا که یکی از آنها را می توان پیاده مشاهده کرد و دیگری با قایق قابل مشاهده است تشکیل شده است.مناظر زیبا و سر سبز اطراف این غار در کنار گلهای کاغذی صورتی رنگ،بر زیبایی این منطقه می افزاید.

پرواز با پاراگلایدر از بالای تپه های حریصا و گشت زدن بر روی شهر و دریا از تفریحات پر هیجان و پر طرفدار این شهر می باشد.
همچنین بازدید از بازار جونیه که بافتی به ظاهر سنتی دارد اما پر است از مغازه های فروش کالاهای برند،خالی از لطف نیست.
در ماه های مختلف سال در جونیه فستیوالها و جشنها و کنسرت های مختلفی برپا می شود.
حمل نقل در شهر عمدتا با تاکسی که به وفور است و ون ها که در مسیر ساحلی تردد دارند انجام می شود.خبری از مترو و خطوط اتوبوسرانی منظم نیست.
آب منطقه تقریبا قابل شرب نیست و بهترین راه استفاده از آب معدنی است.
هزینه ها کمی نسبت به شهر بیروت بالاتر است چون جونیه شهری توریستی می باشد.
امنیت منطقه حتی در شب کاملا مناسب است،گرچه پلیس به ندرت دیده می شود.بیشتر افراد به زبانهای فرانسه،انگلیسی و عربی تسلط دارند.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: