Close

نقد و بررسی ویتنام (شهر ها)


میانگین امتیاز:
 • هوئه
  هوئه
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  هوئه، شهر باستانی ویتنام
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  هوئه شهر تاریخی و زیبایی است که 150 سال محل حکومت پادشاهان ویتنام بوده است و به همین خاطر معابد زیادی و شهر تاریخی بزرگی در ان قرار دارد. هوئه به نسبت به سایر شهرها مانند هانوی تمیزتر و شیک تر بود، رانندگی بهتر و خانه های بزرگتر و به نظر میومد سطح رفاه مردم بالاتر است. در هوئه برخلاف سایر شهرها بناهای تاریخی و دیدنی از یکدیگر فاصله دارند و بایستی موتور و یا دوچرخه کرایه کنید. متاسفانه اپلیکیشن گرب در هوئه تنها موتور را پوشش میدهد و امکان گرفتن تاکسی اینترنتی نیست اما در سطح شهر تاکسیها به وفور یافت میشوند. ما برای گردش یک موتور کرایه کردیم . هزینه اقامت در هوئه مناسب و پایین تر از سایر شهرهاست از وسط شهر رودخانه بزرگ و زیبایی عبور میکند و شبها در مجاور ان بازار شبانه برپاست. امکان قایق سواری در رود نیز وجود دارد. مهمترین دیدنیهای هوئه، شهر باستانی هوئه، معبد خای دین، معبد مین مانگ و پاگودای تین مو هستند که میتوانید با یک بلیت ترکیبی این اماکن را ببینید. همچنین کارخانه کلاه سازی و بازار دانگ با از دیگر دیدنیهای این شهر هستند.
  در مجموع هوئه شهر جذاب و تمیز و کمتر توریستی بود و اگر به بناهای تاریخی علاقه مند هستید بازدید از ان و اقامت یک یا دو شب را در برنامه خود قرار دهید. برای رسیدن به هوئه میتوانید از اتوبوس استفاده کنید.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • هانوی
  هانوی
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  هانوی، پایتخت زیبای ویتنام
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  هانوی پایتخت ویتنام است که در شمال ان قرار دارد. بخش توریستی شهر اولدکوارتر نام دارد که مملو از هتلها، رستورانها، کافه ها، دفاتر توریستی و ... است. یک دریاچه زیبا نیز در این بخش قرار دارد که مرکز توریستی شهر است.
  سعی کنید حتما اخر هفته ها (از جمعه تا یکشنبه) در هانوی باشید چون در این شبها بازارچه خیابانی برقرار است که بسیار جذاب است و برای خرید سوغاتی و همچنین امتحان کردن انواع غذاهای خیابانی محل بسیار مناسبی است. همچنین در اخر هفته خیابانهای اطراف دریاچه بسته میشوند و امکان عبور اتومبیلها وجود ندارد و این محل به محل فوق العاده ای برای پیاده روی تبدیل میشود که فضای بسیار شاد و پرانرژی دارد. توریستها و خود ویتنامیها شبهای اخر هفته را در اطراف دریاچه میگذرانند. در هر طرف انواع گروه های موسیقی، نمایش، رقص، ورزشی و ... قرار دارند و واقعا محیط بسیار جذابی است اما در روزهای عادی خبری از این مراسم نیست.
  هانوی دارای جاذبه هایی مانند مجموعه ریاست جمهوری، موزه های متعدد، زندان تاریخی، خیابان قطاری و مهمتر از همه جسد مومیایی هوشی مین است. علاوه بر این میتوان با گرفتن تورهای یکروزه محلی از خلیج هالونگ و منطقه نین بین (تام کوک) دیدن کرد که قطعا جز زیباترین مکانهایی هستند که من تا کنون دیده ام.
  غذا در ویتنام ارزان است و طعم غذاها در هانوی بسیار خوب و بهتر از جنوب ویتنام است. انواع رستورانهای کولس و خیابانی برای هر نوع سلیقه ای وجود دارد.
  منطقه اولد کوارتر را میتوان پیاده دید اما برای مسیرهای دورتر بایستی تاکسی یا موتور کرایه کنید. اپلیکیشن گرپ نیز بسیار کارامد است.
  هانوی شهر عجیب و جذابی است یکی از عجایب هانوی و کل ویتنام موتورسیکلتها هستند که تعداد انها بسیار زیاد است و خیلی هم باید مراقب انها باشید و امار تصادف بالایی دارند.
  برای دیدن هانوی و اطراف ان حداقل 4 روز زمان نیاز دارید.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • دانانگ
  دانانگ
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  شهری ساحلی
  (جدی و بی احساس)

  دانانگ شهر ساحلی در مرکز ویتنام است. مرکز شهر جاذبه دیدنی خاصی ندارد اما چون نسبت به سایر شهرها خیلی توریستی نیست قیمت اجناس ارزانتر است و برای خرید مناسبتر میباشد. اکثر هتل ها در خط ساحلی قرار دارند که با فرودگاه و پایانه اتوبوس رانی فاصله دارد. سیستم حمل و نقل عمومی چندان قوی نیست و احتمالا مجبور به گرفتن تاکسی میشوید. البته نرم افزار گرپ در ویتنام بسیار کارامد است و ارزانتر از تاکسی معمولی خواهد بود. دانانگ به غذاهای دریایی ش معروف است و اکثر رستورانهای کنار ساحل غذای دریایی تازه ارائه میدهند البته قیمت غذاها بالاست و رستورانها نیز خیلی شلوغ نیستند. دانانگ ساحل طولانی، زیبا و تمیزی دارد و در برخی قسمتها تخت و سایبان نیز کرایه داده میشود. عصرها در کنار ساحل همه مشغول بازیهایی مانند والیبال و .. هستند. یکی دیگر از جذابیتهای این ساحل ماهیگیری با تور است که در واقع توسط کارگران رستورانها انجام میشود و کاری زمانبر و جالب است. دیدنیهای شهر دانانگ در خارج شهر قرار دارند. لیدی بودا در شمال شهر و در بالای تپه ای قرار دارد که منظره زیبایی از شهر قابل دیدن است و مجموعه کوه مرمر که در جنوب شهر قرار دارد و پارکی است که شامل چندین غار و معبد زیبا میباشد. در مجموع ویتنام شهرهای دیدنی زیادی دارد که دانانگ در مقابل انها حرفی برای گفتن ندارد مگر اینکه زمان سفر شما بسیار طولانی باشد وگرنه این شهر جذابیت چندانی ندارد.

  مناسب برای
  • خرید

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شهر هوشی مین
  شهر هوشی مین
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش

  قطعا اگر ورود شما به ویتنام از هوشی مین باشد توی ذوقتان خواهد خورد! هوشی مین که بیشتر به اسم قدیمی ان سایگون نامیده میشود، قطب اقتصادی ویتنام است و در جنوب این کشور قرار دارد. هوشی مین شهری کاملا مدرن و مملو از اسمان خراش است چون تقریبا تمام شهر در جنگ نابود شده است و کل شهر بازسازی شده است. سایگون با سایر شهرهای ویتنام کاملا متفاوت است و چهره ای مدرن و جدید دارد. خود شهر جذابیت زیادی دارد و مهمترین جاذبه ان موزه جنگ است که به نظر من واقعا دیدنی و البته تاثربرانگیز بود و ما چند ساعتی در طبقات مختلف ان قدم زدیم. در نزدیکی هوشی مین جنگلی قرار دارد که تونلهای زیرزمینی دوران جنگ در این محدوده است و در واقع ما برای دیدن تونلهای کوچی به این شهر سفر کردیم. برای دیدن این تونلها بایستی از تورهای محلی استفاده کنید. یکی دیگر از جاذبه های سایگون رود مکونگ است که در نهایت در دلتای مکونگ به دریا میریزد. بازدید این رود نیز برای من خیلی جذاب نبود، شاید بعد از دیدن طبیعت زیبای شهرهای شمالی جذابیت ان کم شده بود. در سایگون یک خیابان واکینگ استریت نیز وجود دارد که خیابان پرسروصدایی است و شبها کافه ها با صدای بلند موسیقی پذیرای توریستها هستند. اب و هوای سایگون در بهار بسیار گرم و سوزان بود و چندباری نیز اسیر بارانهای فصلی شدیم. ویتنام کلا کشور ارزانی است اما قیمت غذا در سایگون نسبت به سایر شهرها بالاتر بودو در مقایسه با شهرهای شمالی ویتنام این شهر جذابیت چندانی ندارد اما دیدن موزه جنگ و تونلهای کوچی قطعا ارزش سفر به این بخش از کشور را دارد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • هوی آن
  هوی آن
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  هوی آن، شهر رنگی ویتنام
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  هوی آن یک شهر توریستی کوچک در شمال ویتنام است. این شهر شامل چند خیابان توریستی در مجاور رودخانه است که ورود خودرو در این محدوده ممنوع است. شهر بسیار کوچک است و میتوان کل آنرا پیاده دید.
  هوی آن به فانوسهای رنگی و رودخانه زیبای آن معروف است. شهر حال و هوای خوبی دارد اما بیش از حد توریستی و شلوغ است.
  در هوی آن قیمتها کمی از بقیه شهرهای ویتنام بالاتر است پس بهتر است از رستورانها و فروشگاههایی که در خیابانهای کمتر توریستی قرار دارند خرید کنید.
  اگر شهر کمی خلوتتر بود واقعا میشد گفت قدم زدن در این شهر مثل قدم زدن در کتابهاست! رنگی، زیبا و دلفریب!
  دیدنیهای هوی آن شامل بخش قدیمی و خانه های تاریخی آن، پل ژاپنی و رودخانه زیبای شهر و قایق سواری در آن است. آخر هفته ها بازارچه شبانه ای نیز برپا میشود که بسیار دیدنی است.
  دوچرخه سواری در میان شالیزارها تا رسیدن به ساحل زیبای هوی آن نیز میتواند خاطره خوبی برای شما فراهم کند. البته که با توجه به رانندگی وحشتناک ویتنامیها باید مراقب باشید.
  در سفر به ویتنام حتما دیدن این شهر را در برنامه قرار دهید.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • هانوی
  هانوی
  کاربر لست سکند
  نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش
  هانوی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در آسیا کشور ویتنام است و بیشتر افرادی که به این کشور سفر می کنند از شهر هانوی، پایتخت این کشور هم بازدید می‌کنند. محله‌ی قدیمی و تاریخیِ هانوی به نام old quarter محبوبترین منطقه برای اقامت توریست هاست. اکثر هتل ها در این ناحیه قرار دارد. این منطقه پر است از کافه، رستوران، مغازه‌های فروش صنایع دستی و ... یک دریاچه‌ی بسیار زیبا هم درست در مرکز این منطقه قرار دارد که مکان خوبی برای فرار از شلوغی‌های شهر در انتهای روز است. در این شهر امنیت خوبی برقرار است اما حواستان به موتورسیکلت های این شهر و به طور کل ویتنام باشد. بیشترین آمار مرگ و میر در این کشور، مربوط به تصادف با موتورسیکلت است. تعدادشان آنقدر زیاد است گاهی عبور از خیابان ترسناک به نظر می‌رسد. اگر اهل غذاهای آسیای جنوب شرق باشید احتمالا از غذاهای محلیِ این کشور هم لذت می‌برید در غیر اینصورت می‌توانید به فست فودهایی که حوالیِ دریاچه هستند سر بزنید. از شهر هانوی تورهای یک و یا چند روزه‌ی زیادی به اطراف هانوی برگزار می‌شود. همانند هالونگ بی و نین بین. هر دو تور به شدت پیشنهاد می‌شود. برای خرید تورهای یک روزه دقت کنید که رسید از آنها دریافت کنید و بخواهید تمام خدماتی که روی تور ارائه می‌شود به صورت دستی روی رسید نوشته شود. از نکاتِ منفیِ این شهر شاید بتوان به سطح توقع بالای مردمِ بومی از توریست‌ها اشاره کرد. طبق تجربیاتِ من مردمِ بومیِ این کشور، تلاش می‌کنند به هر طریقی از توریست‌ها درآمد کسب کنند. حتی گاهی برای عکس گرفتن.

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر: