شیطنت‌های پلنگ سیاه مالزی

5
از 7 رای

در این ویدئو بازیگوشی و شیطنت‌های پلنگ سیاه مالزی را می‌بینیم. جگوار یا پلنگ سیاه، حاصل یک اختلال ژنتیکی در پلنگ‌ها است که باعث سیاه شدن رنگ حیوان می‌شود و البته این اختلال خیلی نادر است و پلنگ سیاه در جهان، موجود کم‌نظیری محسوب می‌شود. پلنگ سیاه در خطر انقراض است و توصیه می‌کنیم اگر با تور مالزی به این کشور سفر کردید، حتما سری به باغ وحش‌های مالزی بزنید و این گونه عجیب و نادر پلنگ را از نزدیک ببینید.

پلنگ سیاه مالزی، گونه‌ای عجیب و رو به انقراض

پلنگ سیاه، حاصل یک اختلال ژنتیکی نادر است که این اختلال، باعث تغییر رنگ طبیعی حیوان به رنگ سیاه می‌شود. پلنگ سیاه، شکارچی قهاری است و در دل تاریکی شب به راحتی استتار می‌شود و به شبح شکارچی معروف است. این گونه خاص را در نقاط محدودی از جهان مثل، آسیا و آفریقا می‌توان دید و مالزی یکی از این معدود نقاط جهان است که پلنگ سیاه در آنجا زندگی می‌کند.

حیات وحش مالزی از نظر گونه‌‌های جانوری و گیاهی بسیار غنی است. آب و هوای گرمسیری و جنگل‌های تابستانی، تنوع کم‌نظیری را در این کشور ایجاد کرده تا جایی که گفته می‌شود در حدود 20 درصد از گونه‌های گیاهی و جانوری جهان در مالزی یافت می‌شود. پلنگ سیاه مالزی را در باغ وحش سان ویلا گون کوالالامپور، می‌توانید ملاقات کنید و اگر خوش‌شانس باشید زمان بازیگوشی و غذا خوردن تماشایش کنید. در راهنمای سفر به کوالالامپور، پایتخت مالزی، به جاذبه‌های این شهر و چند و چون بازدید از آنها به طور مفصل پرداخته‌ایم.