با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

4.5
از 13 رای
تورهای ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید، بلکه از آن لذت می‌برید!
27 تیر 1398 09:00
0

نمی‌دانم که شما از طرفداران سفر کردن به صورت انفرادی هستید یا ترجیح می‌دهید که همیشه در طول سفر اطرافتان شلوغ باشد اما در این میان کسانی هستند که برای سفرشان به همسفر نیاز دارند و از مسافرت رفتن بدون همسفر می‌ترسند. امروز در این مطلب نظرات کیت میلر را با هم در رابطه با روشهای مقابله با ترس در سفرهای انفرادی می‌خوانیم. کیت یک معلم یوگاست که عاشق سفر است و حالا سفر بخشی جدانشدنی از زندگی او به شمار می‌رود. او زمانی که تنها 20 سال داشت برای نخستین بار به اروپا سفر کرد و با چالشهای زیادی روبه‌رو شد که ترسهایی را برایش به همراه داشت برای مثال در فرودگاه او را به اشتباه دستگیر کردند و یا این که همواره می‌ترسید که شی مهمی را فراموش کرده باشد. این تجربه باعث شد تا کیت سعی کند که چالش‌هایش را با دیگران به اشتراک بگذارد و راه حل‌هایی را پیشنهاد بدهد که دیگر کسی از سفر انفرادی واهمه نداشته باشد. به نظر کیت آن سفر انفرادی تا 10 سال، بهترین سفری بود که او تجربه کرد. در ادامه به راه‌های او می‌پردازیم.

 

1- به گروه های آنلاین بپیوندید

اگر در فکر سفر انفرادی هستید اما هنوز شک دارید، برای اولین قدم به گروه‌های سفر آنلاین بپیوندید. گروه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی تشکیل می‌شوند پیشنهاد خوبی هستند. با این کار شما با نگرانی‌های سایر افراد آشنا می‌شوید و بهترین راه حل‌ها را پیدا می‌کنید. در انجمن‌های آنلاین با خواندن نظرات و پرسش سوالاتتان می‌توانید بسیاری از نگرانی‌های خود را برطرف کنید. به نوعی می‌توان گفت که وقتی به این گروه‌ها بپویندید در حقیقت دیگر تنها نیستید و در زمان بروز مشکل امکان کمک گرفتن از اعضای آن گروه وجود خواهد داشت.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

2- از نزدیک شروع کنید

سفر به صورت انفرادی بسیار جذاب و در عین حال برای غیرحرفه‌ای‌ها بسیار ترسناک است. برای این که از سفر انفرادیتان لذت ببرید، توصیه می‌شود که برای نخستین‌بار به یک کشور خارجی سفر نکنید و از مقاصد نزدیک شروع کنید. اتومبیلتان را سوار شوید و به اطراف شهر یا سایر شهرهایی که دورتر از محل زندگی شما هستند، سفر کنید تا در صورت مواجه شدن با مشکل از افرادی که هم‌زبان شما هستند، کمک بگیرید. برای اولین تجربه‌ی سفر انفرادی همیشه سفرهای داخلی بهترین گزینه هستند.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

3- ترس را بپذیرید

ترس برای افراد مختلف مصادیق گوناگونی دارد و به تعداد هر انسانی می‌توان آن را تفسیر کرد. در سفر انفرادی ترس می‌تواند از مسائلی چون تمام شدن پول، ندانستن زبان مقصد، تنها ماندن یا عدم آشنایی با زبان اشاره و... معنا شود. در ابتدا باید بدانید که ترس یک امر کاملا عادی‌ست و همه ترس را تجربه می‌کنند سپس باید قبول کنید که شما هم می‌ترسید اما برای کسب احساس امنیت بیشتر باید ترستان را کنترل کنید. برای این کار ابتدا ترس خود را شناسایی نمایید، برای مثال اگر از ندانستن زبان کشور مقصد می‌ترسید، تنها کافی‌ست قبل از سفرتان یک کلاس آموزشی بروید یا اگر از فرودگاه و هواپیما می‌ترسید، یکبار پیش از موعد به فرودگاه رفته و با محیط آشنا شوید و در نهایت وقتی سوار هواپیما می‌شوید، نفس عمیق کشیده و خود را غرق در افکار مثبت کنید.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

4- در تورهای محل ثبت نام کنید

یکی از مزایای سفر انفرادی این است که شما فرصت دارید تا با انسانهای جدید ملاقات کرده و آشنا شوید. در این بین یکی از عالی‌ترین روشها برای آشنایی با افراد دیگر در سفر، ثبت نام در گروه‌های محلی یا گشت شهری است. اگر می‌دانید که دوست دارید چه مکان‌هایی در مقصدتان را ببینید، در اینترنت جستجو کنید و تورهایی که برای آن مقاصد برنامه‌ریزی شده‌اند را یافته و در آنها ثبت نام کنید. کسی نمی‌داند شاید در همین تورها دوستانی پیدا کنید که تا آخر عمر برایتان باقی‌ بمانند. اگر علاقه‌ای به ثبت نام در تورها ندارید، خود را به صرف یک وعده ناهار یا شام در رستوران دعوت کنید و بهتر است رستوران‌هایی در اولویت شما باشند که تورهای گردشگری در آنها غذا می‌خورند.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

5- قوانین مشخصی تعیین کنید

همه مسافران چه آنهایی که گروهی سفر می‌کنند و چه کسانی که تنها هستند، باید پیش از حرکت برای خود قوانینی مشخص کنند. برای مثال قوانینی چون" شبها هرگز در خانه بومیان اقامت نمی‌کنم، همیشه از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنم، غذاهای جدید امتحان می‌کنم یا..." این قوانین به شما در تصمیم‌گیری‌های آینده کمک می‌کنند و در طی سفر می‌دانید که سوار اتومبیل افراد غریبه نخواهید شد یا همیشه پاسپورت خود را در کجا نگهداری می‌کنید و این مسائل تا میزان زیادی از استرس و ترسهای شما کم خواهند کرد.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

6- برنامه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

با پیشرفت تکنولوژی حالا روشهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن برنامه سفر وجود دارد و حتی گوگل هم این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید اطلاعات سفر خود را به صورت کامل در برنامه‌ی سفرتان درج کرده و آن را در اختیار یکی از افراد مورد اعتماد خود قرار بدهید تا بدانید که در صورت بروز مشکل شما را خواهند یافت.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

 

7- زیاد به تنهایی فکر نکنید

فراموش نکنید که سفر انفرادی موضوعی است که افراد بسیاری برای دست‌یابی به آن تلاش زیادی می‌کنند و شاید انجام چنین سفری روزی برای شما هم یک رویا بود، پس اجازه ندهید که ترس بر شما غلبه کند. مطمئن باشید که سفر تجارب مثبت زیادی به همراه دارد و با برنامه‌ریزی درست مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد بنابراین زیاد به نکات منفی فکر نکنید و لذت ببرید.

با این روش ها دیگر از تنهایی سفر کردن نمی ترسید

نظر شما درباره‌ی سفرهای انفرادی چیست؟

آیا تا به حال تنهایی سفر کرده‌اید؟

منبع: matadornetwork.com

زهرا میرزایی