Close

مسجد مکی، بزرگ ترین مسجد اهل سنت در زاهدان!

4.5
از 24 رای
مسجد سلطان احمد در دل ایران چه می کند؟ +تصاویر
  • 18 دی 1398 08:00
  • 11
  • 13K

مسجد جامع مکی با قدمتی بیش از 50 سال، توسط مولانا عبدالعزیز ملازاده بنا شد. این مسجد دارای چهار مناره و ۵۲ گنبد است، ارتفاع گنبد مرکزی آن به ۴۶ متر می‌رسد. این مسجد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مساجد جهان اسلام  و همچنین مشهورترین مسجد اهل سنت نام برده می شود. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به بازدید از این مسجد زیبا و بزرگ ترین مسجد اهل سنت در ایران ببریم.

مسجد مکی

نمای بیرونی مسجد مکی  بسیار به مسجد سلطان احمد ترکیه نزدیک است و فضای داخلی آن نیز به مسجد النبی در مدینه شباهت دارد. در سال 70 مرحله اول توسعه مسجد در سه طبقه زیرزمین، همکف و طبقه اول شروع شد و نزدیک به ۲۰ سال طول کشید. در سال ۱۳۹۰ با نقشه و معماری متفاوت مرحله بعدی توسعه شروع شد و هم اکنون نمای بیرونی و داخلی در حال انجام است.

مسجد مکی

مسجد جامع مکی توسط مولانا عبدالعزیز بنیان‌گذاری شد که پس از رحلت ایشان مدیریت آن به دست شیخ مولانا عبدالحمید سپرده شد. مردم زاهدان با این باور که مسجد باید توسط نمازگزار ساخته شود، هزینه آن را خود تامین می‌کنند و تاکنون هیچ هزینه‌ای از سازمانهای دولتی دریافت نکرده‌اند. بزودی مطالب بیشتری در مورد این مسجد را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

مسجد مکی
عکس از: حامد

مسجد مکی
عکس از: حامد

 

مسجد مکی

عکس از: هادی انصاری

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (11 نظر)

× در حال پاسخ به:

زانیار 5 اردیبهشت 1399 ساعت 17:43

چقدر هزینه
چقدر اصراف
با هزینه ای که برای این مسجد شده میتونستند زیر بنای اقتصادی برای مردم بلوچ درست کنن
ای کاش ای کاش

مهدی 18 دی 1398 ساعت 13:45

خیلی زیباست.واقعا شاهکاره.درود به هموطنان زاهدانی.عجب افتخاریه برای ایران زمین

رویا 18 دی 1398 ساعت 09:03

سلام چه زیباست . جزو برنامه های سفرم شد. ممنون از مردم زاهدان عزیز