Close

مناطق ممنوعه ای که هیچ گردشگری اجازه‌ی ورود به آنها را ندارد

4.5
از 63 رای
مناطق ممنوعه‌ای که هیچوقت اجازه‌ی ورود به آنها را نخواهید داشت +تصاویر
  • 26 مرداد 1397 09:00
  • 0
  • 76K

دنیا پر از مناطق دیدنی جالب و حیرت‌انگیز است، بی‌تردید کمتر کسی پیدا می‌شود که همه نقاط دنیا را دیده باشد اما از این میان بعضی از جاذبه‌های گردشگری به قدری جذاب هستند که هر کسی با هر سلیقه‌ای را مجذوب خود می‌کنند. در مقابل برخی مناطق نیز تنها برای ماجراجویان جالب هستند، افرادی که حاضرند با چالش‌های گوناگون دست‌وپنجه نرم کنند تا تجارب جدیدی به دست بیاورند.

چند سالی‌ست که گردشگری سیاه طرفداران زیادی پیدا کرده است. ماجراجوها گردهم جمع شده و به مناطق خطرناک و کمتر دیده شده می‌روند تا هیجان را به نوعی خاص و فراموش نشدنی ثبت کنند. در این مطلب چند مکان ممنوعه را معرفی خواهیم کرد، جاهایی که کمتر کسی تا به امروز به آن‌ها وارد شده و اطلاعات کمی درباره آنها وجود دارد. هر یک از مقاصدی که معرفی خواهیم کرد رموز خاص خودشان را دارند و به نحوی سحرآمیز و خطرناک محسوب می‌شوند.

1-واله دو جاواری Vale do Javari، برزیل

واله دو جاواری نام منطقه بزرگی در برزیل است، این‌جا یکی از بزرگترین مکان‌های تروریستی کشور به شمار می‌آید. اسم این منطقه برگرفته از رود جاواری است، این رود برای برزیلی‌‌ها اهمیت زیادی دارد و در واقع مهمترین رود منطقه است.  اگر به تصاویری که ماهواره‌ها از این منطقه گرفته‌اند دقت کنید متوجه خواهید شد که محدوده واله دو جاواری به خوبی مشخص است. مساحت این منطقه 8.5 هکتار برآورد شده اما هیچ گردشگری اجازه‌ی ورود به آن را ندارد. گذشته از تروریست‌ها مشکلات دیگری نظیر عدم وجود راه مناسب، امکان گم شدن و نبود وسایل نقلیه نیز سبب شدند که هیچ فرد غیر بومی به واله دو جاواری وارد نشود. جالب است بدانید که این منطقه در انزوای کامل به‌سر می‌برد و توسط محلیان اداره می‌شود و می‌توان گفت که از هیچ قدرت خارجی پیروی نمی‌کنند و بومیان قوانین خاص خودشان را دارند.

واله دو جاواری Vale do Javari، برزیل

واله دو جاواری Vale do Javari، برزیل

‏2-جزیره اس ودرا ‏Es Vedrà، اسپانیا

اس ودرا جزیره‌ای کوچک و سنگی است که در شمال غربی جزیره ایبیزا در اسپانیا قرار دارد. در برخی افسانه‌ها آمده که ‏این جزیره قدرت خاصی دارد به همین دلیل از ابتدا به عنوان جزیره‌ای خطرناک شناخته می‌شد. پژوهش‌ها نشان داده‌اند ‏که این جزیره قدرتی مغناطیسی دارد که باعث تجمع فلزات می‌شود؛ اما با این حال اطلاعات دقیقی درباره‌ی ویژگی‌های ‏این جزیره‌ی مرموز در دست نیست. اسناد تاریخی نشان می‌دهند که در گذر زمان نام این جزیره در داستان‌های اسطوره‌ای ‏گوناگونی آورده شده است. افسانه‌هایی چون هومر که شهرتی جهانی دارند. در برخی از داستان‌ها نیز از اس ودرا به عنوان مکانی ‏مقدس یاد کرده‌اند.‏

‏ جزیره اس ودرا ‏Es Vedrà، اسپانیا

‏ جزیره اس ودرا ‏Es Vedrà، اسپانیا

3-کلاب شماره؛ 33/ Club 33، نیواورلئان

کلاب شماره 33 در قلب شهر نیواورلئان در ایالت لوئیزیانای امریکا واقع شده است. این باشگاه در بین سال‌های 1964–1965 ساخته شد و مالکیت آن به دیزنی‌لند برمی‌گردد. این کلاب تنها مخصوص اعضای ویژه است و برای عضو شدن در آن باید سال‌ها منتظر ماند. در سال 2012 امکان عضویت و ثبت‌نام در فهرست اعضا به وجود آمد و پنج سال دوباره بسته شد. این مکان یکی از جذابترین مکان‌های نیواورلئان است که گردشگران نمی‌توانند از آن دیدن کنند.

کلاب شماره؛ 33/ Club 33، نیواورلئان

کلاب شماره؛ 33/ Club 33، نیواورلئان

4-مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی، ویرجینیا

مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی (Emergency Operations Center) ویرجینیا مکانی برای مدیریت عملیات اضطراری فدرال (FEMA) است. اینجا را در سال 1991 ساختند تا زمانی که فجایع ملی رخ می‌دهد از آن استفاده کنند. این مکان نقش مهمی در امنیت امریکا ایفا می‌کند برای مثال در زمان فاجعه یازده سپتابر از همین جا هلیکوپترهای امداد و نجات فرستاده شدند. بی تردید گردشگران اجازه ورود به این مرکز را ندارند.

مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی، ویرجینیا

مرکز عملیات اضطراری غیر نظامی، ویرجینیا

5-خزانه جهانی بذر، سوالبارد

در سولبارد و در قطب شمال خزانه‌ای وجود دارد که آن را با لقب خزانه‌ی روز قیامت یا خزانه‌ی جهانی بذر یاد می‌کنند. در این مکان حدود 100 میلیون بذر کشاورزی از سراسر دنیا جمع‌آوری شده است.  این انبار بزرگ را ساختند تا تضمینی برای زندگی روی زمین باشد و در صورت رخداد فجایع جهانی ادامه زندگی روی این کره خاکی امکان پذیر شود. این خزانه در سال 2008 افتتاح شد و هنوز هم موجود است. بذرها در این خزانه در بسته بندی‌های مخصوصی قرار گرفته‌اند که از گزند رطوبت، هوا و حرارت در امان باشند. گردشگران اجازه ورود به این خزانه جهانی را ندارند.

خزانه جهانی بذر، سوالبارد

خزانه جهانی بذر، سوالبارد

منبع: travelordietrying.com

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

فرشاد 7 خرداد 1398 ساعت 17:42

عالی بود

نغمه 22 فروردین 1398 ساعت 12:19

خیلی عالی و مفید بود

شیوا 1 اسفند 1397 ساعت 09:55

عالی خوندن این مطالب .حس خوبی میده

میلاد زندی 26 مرداد 1397 ساعت 14:10

عالی بود