Close

بی بی سیدان، قصه الماس زلال سمیرم!

4.4
از 19 رای
در این نقطه از ایران، زندگی در کنار الماس ها در جریان دارد! +تصاویر
  • 25 شهریور 1398 08:00
  • 1
  • 49.8K

در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر سمیرم در استان اصفهان روستایی قرار گرفته است که مقصد پیشنهادی امروز ما برای شما است: روستای بی بی سیدان! این روستا دارای رودخانه‌ای با آب زلال است، مناظر دیدنی و چشم نوازی هم در اطراف چشمه‌ها و رودخانه وجود دارد که شما را غرق در لذت می کند.

بی بی سیدان سمیرم

و اما در همجواری تنگ نازی، در کنار رودخانه، آبشار بی ‌بی سیدان قرار دارد و در انتهای شهرستان سمیرم که در نزدیکی جاده یاسوج است، می‌توان آن را دید. در تابستان این آبشار گردشگران بیشتری را به خود جذب می‌‌کند. آب ولرم آن محل مناسبی برای شنا است، اما حواستان باشد که فقط در قسمت‌‌های کم ‌عمق رودخانه آب ‌تنی کنید.

بی بی سیدان سمیرم

در کنار آبشار بی بی سیدان، رودخانه کاسگان قرار گرفته است که با آب بسیار زلال و نیلگون خود، از دل صخره‌ای بلند و تنگ عبور می‌کند و به این ترتیب، منظره‌ای چشم نواز را برایتان خلق می‌کند. در بخش جنوبی این تنگه در دو طرف رودخانه، روستاهای بی‌بی سیدان و تنگ خشک قرار دارند که زیبائی شالیزارهای آنها غیر قابل توصیف است. مناظر طبیعی، کشتزارهای برنج، باغ‌های سیب و سپیدار، چشم اندازهای عجیبی را شکل داده است و هر ساله در فصل گرما گروه‌های بسیار زیادی مهمان این طبیعت زیبا هستند. تا به حال این الماس زلال را از نزدیک دیده‌اید؟

بی بی سیدان سمیرم

بی بی سیدان سمیرم

بی بی سیدان سمیرم

بی بی سیدان سمیرم

بی بی سیدان سمیرم

نظرات کاربران (1 نظر)

× در حال پاسخ به:

وفا 25 شهریور 1398 ساعت 17:17

خیلی قشنگ و با صفاست پیشنهاد میکنم حتما به این منطقه زیبا بروید. واز مناظر قشنگش دیدن کنید