Close

دوزویل، دره زیبا و پر خطر که در لالی کمین کرده است!

4.3
از 20 رای
دره مرگی که راه آن از بهشت می گذرد! +تصاویر
  • 18 آبان 1398 08:00
  • 8
  • 21.9K

در نزدیکی شهر لالی در استان خوزستان دره ای عمیق و ترسناک قرار دارد که به یکی از جاذبه های این استان تبدیل شده است. دره ای عمیق که همواره نگاه به آن  همراه ترس و وحشت است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم شما را به دوزویل ببریم!
دوزویل

این پل مخوف به اسم دوزویل معروف است! پیدایش این دره به دو میلیون سال پیش برمی‌گردد. برخی دانشمندان باتوجه به سنگهای آن، قدمتی بین دو تا شصت میلیون سال قبل نیز برای آن تخمین زده‌اند. دوزویل دارای صخره‌های بزرگ سنگی است و از سالیان دراز تا کنون مسیر عبور رودخانه‌ای است که در مواقع سیل و طغیان و بالا آمدن آب، منظره ای ترسناک تر از همیشه به خود می گیرد. در این دره، رودخانه سور و منطقه دیدنی چم سور جریان دارد.

دوزویل

این دره تنگ و تاریک که رودخانه آن نیز به سختی دیده می شود، محل عبور مردم و عشایر بختیاری بوده که قصد کوچ به ییلاق را داشته‌اند. عبور از پایین ترین نقاط این دره به دلیل تنگ و بسته بودن مسیر در برخی از نقاط مقدور نیست. به گزارش خبرگزای فارس در سال گذشته به خاطر بی احتیاطی، یک گردشگر که برای دیدن رودخانه به جلو خم شده بود با لغزیدن پای خود به درون دره سقوط کرده و جان خود را از دست می دهد، پس اگر قصد بازدید از این زیبایی خطرناک را دارید، حتما جانب احتیاط را رعایت کنید.

دوزویل

دوزویل

دوزویل

دوزویل

دوزویل

 

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

سایه معصومی 19 آبان 1398 ساعت 15:06

واقعا ترسناکه

حسین مهاجر 18 آبان 1398 ساعت 20:51

با سلام و عرض ادب
به نظر می رسد بعضی از مطالب موجود در این سایت در زمینه زمین گردشگری قابل ارایه است لذا پیشنهاد می گردد بخشی به نام ژئوتوریسم در این سایت زیبا لحاظ گردد و مطالب مرتبط در آن قسمت طبقه بندی شود. ضمنا برگزاری تورهای ژئوتوریسم در کشورهای مختلف می تواند به عنوان الگویی مناسب برای اضافه نمودن فعالیت های نوین و جدید در این سایت برنامه ریزی گردد.
شایان ذکر اینکه ایران به دلیل دارا بودن پدیده های مختلف زمین شناسی به عنوان بهشت زمین شناسی در جهان معروفیت دارد و لذا پتانسیل بالایی در زمینه جذب ژئوتوریسم خواهد داشت. ضمن تشکر از مطلب زیبایی که در این سایت ارائه شد به اطلاع می رساند این مطلب به عنوان نمونه ای از صنعت زمین گردشگری محسوب می گردد.

محمد مروتی 18 آبان 1398 ساعت 16:42

این برخی دانشمندان چقدر قدمت این دره را دقیق تخمین زده اند!! قدمت، دو تا شصت میلیون سال قبل!!!!این همه تفاوت فاصله عددی میلیون سالی برای ذکر قدمت این دره؟؟!!! در حیرتم، تخمین با ۵۸ میلیون سال فاصله بین دو عدد از سوی دانشمندان و نه عامه!!!