Close

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

4.4
از 17 رای
زیباترین نقطه‌ی ایران کجاست؟ +تصاویر
  • 28 فروردین 1398 08:00
  • 0
  • 60.3K

شاید به تصور شما بزرگ‌نمایی باشد که ایران را بزرگترین کشور زیبا بدانیم، ولی به خاطر تمام زیبایی‌هایش که در تمام نقاط کشور گسترده شده است این ادعا دور از واقعیت به نظر نمی‌رسد. کشور عزیزمان ایران پر از زیبایی‌ها و شگفتی‌هایی است که هنوز شناخته نشده و دیدن آنها متحیرتان می‌کند. در این مطلب قرار است با مکان ناشناخته‌ی دیگری آشنا شویم که این همه زیبایی‌اش در ذهنتان نمی‌گنجد، پس همراهمان بمانید.

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

روستای گلمرز یکی از روستاهای نام آشنای توابع شهر ارومیه است، که در نزدیکی آن و در دهستان باش قلعه قرار گرفته است. این روستا داری تالاب بسیار زیبا و دیدنی است که به تالاب گلمرز یا آبگیر گلمرز مشهور است.

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

تالاب گلمرز یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت ارومیه است که دیدن مناظر زیبای آن خالی از لطف نیست. تالاب گلمرز به ویژه در روز های بهاری و تابستانی، بسیار زیبا و دیدنی است. این تالاب دارای دریاچه‌های کوچکی است که بزرگترین آنها ۱۴ مترعمق دارد و در آن ماهی‌هایی مثل کپور و قزل آلا پیدا می‌شود.

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

گلمرز، تالاب رویایی ارومیه

 این تالاب، به عنوان یکی از زیباترین مناطق ایران شناخته شده است که البته، تاکنون گردشگران کمتری را نسبت به سایر جاذبه‌های طبیعی ایران به سمت خودش جذب کرده که شاید جای شکر دارد، چراکه اکثر بازدید کنندگان، بی‌توجه به طبیعت تالاب، ممکن است به آن آسیب برسانند. نظر شما چیست؟

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اکبر عزیزی 31 فروردین 1398 ساعت 02:25

من نرفتم اما از تصاویر مشخصه جای خوب و زیباییه امیدوارم بتونم بزودی به این تالاب دلنشین سربزنم

رويا 30 فروردین 1398 ساعت 10:47

با سپاس از شما كه مكان هاى ديدنى كشور عزيزمون رو معرفى مى كنيد ، دقيقاً همينطوره با معرفى بيشتر جاهاى ديدنى و يا به ثبت رسيدن اونا در يونسكو يا آثار ملى بلافاصله نابودى اونا رقم مى خوره و يا اطرافش ساخت و ساز مى شه و يا محيط آلوده مى شه لذا بزارين بكر بمونه و آدرس دقيقشو نگين تا فرهنگ گردشگرى رو عوض كنيم و در حفظ محيط زيست و مكان هاى ديدنى كوشا باشيم. با تشكر