Close

غار یخی انگول، پدیده مهم زمین شناسی قزوین!

4.8
از 19 رای
غار یخی انگول، جاذبه عجیب قزوین! +تصاویر
  • 9 دی 1398 08:00
  • 4
  • 28.4K

در فاصله 40 کیلومتری از شمال غربی شهر قزوین و در استان قزوین پدیده ای طبیعی قرار گرفته است که از لحاظ زمین شناسی بسیار حائز اهمیت است، پیشنهاد امروز ما در بخش ایرانگردی بازدید از غار انگول قزوین است اما، بسیار دقت کنید.

غار انگول قزوین

در کوهین، سه کیلومتری روستای دینک، غار یخی انگول واقع شده است که در اثر لغزش سنگ‌های دولومیتی قله کوه آن ایجاد شده که جزء غارهای انحلالی استان قزوین نمی باشد. روستای دینک را می‌توان نزدیک‌ترین روستا به این غار دانست.

غار انگول قزوین

غار انگول، از سطح دریا 1972 متر ارتفاع دارد. از ویژگی‌های مهمی که این غار دارد به سرما و برودت شدید هوای درون غار برمی‌گردد که به سبب وجود یخ‌های فراوان در دیواره‌ها و کف ایجاد می‌شود. قدمت غار باستانی انگول به دوره بعد از تریاس یعنی دوران دوم زمین‌شناسی برمی‌گردد که فعالیت‌ها و حرکات تکتونیکی (زمین ساختی) منظم صفحات زمین آن را خلق کرده است.

غار انگول قزوین

ورودی غار به سمت جنوب غربی با ارتفاع 1.5 متر و پهنای 0.5 متر می باشد، مهمترین چیزی که در مورد غار وجود دارد این است که ورود به غار به خاطر شیب تند و طبقات مختلف آن به هیچ وجه آسان نیست. پیرامون غار نیز با درختچه‌های کوچک کاج احاطه شده است. بنابراین ورود به این غار نیازمند همراهی افرادی است که قبلا به اینجا صعود داشته اند.

غار انگول قزوین

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

A...R 9 دی 1398 ساعت 16:29

مسیرش (جاده اصلی) نرسیده به کوهین
ازروستای آقابابا باید رفت

A...R 9 دی 1398 ساعت 15:50

آدرس دقیق ندادی
30کیلومترازکوهین فاصله داره

ترابعلی رخ فیروز 9 دی 1398 ساعت 14:36

ورودبه غاریخی انگل حتما بایدهمراه یخ نوردان حرفه ای باشد