Close

سرولات، روستای مرتفع، زیبا و دیدنی چابکسر

4.4
از 47 رای
در این نقطه از ایران زندگی توقیف است، لطفا سفر نکنید! +تصاویر
  • 2 مرداد 1398 08:00
  • 0
  • 81.8K

در 37 کیلومتری رودسر روستایی قرار گرفته است که از نعمت‌های الهی همه را دارا می‌باشد! از جنگل و کوه گرفته تا رودخانه و آبشار. این روستا در نزدیکترین فاصله به  بخش چابکسر در حدود 3 کیلومتری آن قرار دارد. بیشترین پدیده‌ی طبیعی که در این روستا نقش پررنگی ایفا می‌کند، رودخانه‌ی آچی رود است که در کنار آب و هوای خاص این روستا، بسیار حائز اهمیت است. روستای سرولات درواقع دره‌ای است که بر اثر فعل و انفعالات رودخانه و برش کوه توسط آن به وجود آمده است.

سرولات

اینجا همه چیز شما را مشتاق می‌کند که در کوچه پس کوچه‌هایش قدم بزنید، چشمانتان حتی از دیدن دیوارهای خانه‌های سرولات سیر نخواهدشد و شما را به سمت جاده جنگلی سوق می‌دهد. پیاده‌روی در این منطقه به شما این فرصت را می‌دهد که با مردم محلی آشنا شوید، از مناظر اطراف لذت بیشتری ببرید و هوای پاک سرولات را استشمام کنید. شما می توانید از سرولات به سمت روستاهای کوهستانی، لیکام، لیمه سرا، منه سئه و پشتاسران و چند روستای دیگر جنگل نوردی و کوه نوردی کنید. در اینجا به دلیل کوهستانی بودن فضا، خبری از رطوبت آزاردهنده‌ی ساحل نیست و از طرفی دیگر، نسیمی خنک و دایمی روح تان را تازه می‌کند. در این نقطه از ایران، سفر با دغدغه‌های زندگی روزمره، توقیف است! اگر قصد دارید کوله‌بار دغدغه‌هایتان را هم همراهتان داشته باشید، پس به این نقطه‌ی بهشتی سفر نکنید!

سرولات

در فصل تابستان سفر به شمال بخاطر آب و هوای آن بسیار پر رونق است پس حواستان باشد روزهایی را برای سفر انتخاب کنید که دمای هوا پایین باشد. بهار، اواخر تابستان و پاییز بهترین وقت سفر نه تنها به اینجا که همه ایران است.

سرولات

سرولات

سرولات

سرولات

سرولات

سرولات 

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

پویان علی نژاد 19 خرداد 1399 ساعت 09:43

بسیار منطقه زیبایی است و من بارها به آنجا سفر کرده ام. بدلیل دوری از تهران تا کنون نسبتا دست نخورده بود ولی متاسفانه بار آخری که رفتم، پر شده بود از ویلا و مغازه. مسلما دیگر پایم را نخواهم گذاشت.باید جایی بکر تر و دست نخورده تر و دورتر از تهران پیدا کرد.

مسافر 14 مرداد 1398 ساعت 13:15

حتما به رستوران خاور خانم هم سر یزنید و از غذاهای لذیذ گیلانی سفارش بدید .

بهنام 5 مرداد 1398 ساعت 09:38

سئوالی دارم آیا مهمان پذیر دارد و یا تور هم آنجا می آید و یا اتوبوس دارد امکانات توریستی دارد

نیکنام 3 مرداد 1398 ساعت 23:29

یکی از جاذبه های گردشگری سرولات ، آتلیه عکاسی خاطره است که در آن مسافران و گردشگران را با معماری قدیمی گیلان و موسیقی فولکوریک و لباسهای محلی آشنا میکنند .

حسن اسدی 3 مرداد 1398 ساعت 22:56

سلام هر مکانی که از تهران فاصله اش بیشتر. دیدنی تر.

بهنام 3 مرداد 1398 ساعت 14:31

جالب بود

محمد مروتی 2 مرداد 1398 ساعت 11:52

سرولات بهشت سرسبز گیلان است. سپاس از شما بابت انتخاب این مطلب.