Close

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

4.6
از 22 رای
خرافاتی ترین کشورهای دنیا + تصاویر
 • 17 مهر 1396 08:00
 • 52
 • 110.9K

خرافه عقیده ای است که در آن مردم به وجود نیروهای فرازمینی اعتقاد داشته و باور دارند که این نیروها می تواند آنها را به خدا متصل گردانند. خرافه معمولا روش تفکر عقلانی را زیر سوال برده و به عنوان مانعی در رشد هر کشوری مطرح می شود. در ادامه خرافاتی ترین کشورهای دنیا را به شما معرفی می کنیم:

 1. هند

در لیست خرافاتی ترین کشورهای دنیا، هند مقام اول را به خود اختصاص داده است. هندی ها برای هر موقعیتی دلیلی دارند که این موضوع در واقعیت منطقی نیست. عبور گربه از مسیر شما، یا سر رفتن شیر هنگام جوشیدن همگی بدشانسی تلقی می شوند. در هند خرافات زیادی وجود دارد و مردم این کشور باید برای توسعه ی کشور خود از آنها دست بردارند.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا                                   

 1. چین

چین کشور دیگری است که مردم آن بسیار خرافاتی هستند. فنگ شویی که در هند نیز تمرین می شود از این کشور آمده است. تعداد بسیار زیاد دیگری نیز افسانه در همین رابطه وجود دارد. به عنوان مثال، بانوان شناگر برای بالا بردن شانس خود، یک کیسه ی چای در جلوی لباس شنای خود قرار می دهند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در چین نیز نتیجه گیری منطقی بخشی از زندگی روزانه ی مردم نیست.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. یونان

در یونان جمله ای رایج وجود دارد با این عنوان که «چشم بد و شرور همواره مراقب شماست» و این عبارت ریشه در خرافات دارد. علاوه بر این موضوع یونانی ها بر این باورند که شکستن بشقابها  باعث ایجاد اتفاق های ناراحت کننده می گردد. بنابراین وقتی پای این وقایع غیر طبیعی به میان می آید، یونان نیز از قافله عقب نمی افتد.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. آمریکا

در کشوری مانند آمریکا نیز خرافات وجود دارد. مردم در ایالات متحده بر این باورند که بارندگی در روز ازدواج، بدشانسی می آورد. پراکنده شدن نمک نیز از نظر آنها خوب تلقی نمی شود. به همین دلیل است که در بحث اتفاق های غیر واقعی این کشور پیشرفته نیز در لیست خرافاتی ترین ها وجود دارد.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. فیلیپین

لیست خرافات کشور فیلیپین تمامی ندارد. فیلیپینی ها بر این باورند که ریختن نمک روی زمین باعث می شود که مهمان خانه ی میزبان را ترک کند. علاوه بر اینها فیلیپینی ها اولین روز سال جدید تمام پنجره های خانه ی خود را باز می کنند چرا که فکر می کنند با این کار وقایع خوب به سراغ آنها آمده وشانس به آنها رو می کند. با این اوصاف لیست کشورهای خرافاتی همچنان ادامه دارد.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. نیوزیلند

نیوزیلند کشوری بسیار زیباست که خرافات زیادی مرتبط با مراسم ازدواج دارد. مردم بومی نیوزیلند بر این باورند که ماه مراسم ازدواج شما و رنگ لباس عروسی تان می تواند بر زندگی زناشویی شما تاثیر بگذارد. شاید شنیدن این موضوع برای شما عجیب باشد اما برای مردمان نیوزیلند امری بسیار عادی تلقی می شود.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. ژاپن

خرافات ژاپنی ها در فرهنگ و سنت های آنان ریشه دارد. ژاپنی ها لیستی طولانی در مورد وقایعی دارند که می توانند دلایل متفاوت داشته باشند. به عنوان مثال، عدد 4 برای آنها سمبل بدشانسی است. ژاپنی ها همچنین فکر می کنندکه عبور یک گربه ی سیاه از میانه ی راه شما مایه ی خوش شانسی است که این موضوع دقیقا عکس اعتقاد هندی هاست.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. مصر

مصری ها از ابتدای تاریخ خرافاتی بوده اند! آنها موارد بسیار زیادی را بدشانسی تلقی می کنند که از آن جمله می توان بر وارونه شدن کفش ها، نگاه کردن در آیینه ی شکسته و باز کردن چتر در داخل خانه اشاره نمود.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. فرانسه

فرانسوی ها منطق خاص خود را دارند. وارونه شدن نان توسط آنان بدشانسی پنداشته می شود. حتی در مهمانی ها، افراد باید به این موضوع بسیار توجه کنند. ضمن اینکه اگر تعداد مهمانان دور میز غذاخوری نیز 13 باشد این موضوع نیز نشانه ی بدشانسی می باشد. بنابراین مانند سایر کشورها، در فرانسه نیز مردم به این چیزهای عجیب باور دارند.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 1. مکزیک

در لیست خرافاتی ترین کشورها، مکزیک نیز حضور دارد. مکزیکی ها فکر می کنند که لبخند زدن به نوزاد باید در حین لمس کردن آن باشد و در غیر اینصورت نوزاد بیمار می شود.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

 

منبع: hellotravel

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (52 نظر)

× در حال پاسخ به:

پسر طبیعت 12 اسفند 1398 ساعت 14:19

اینو هر کی نوشته اشتباهه ایران تو رده بندی اول تو خرافات بعد چین

حمید 1 اسفند 1398 ساعت 14:57

جالبیش به اینه که هر ملتی که درگیر یکنوع خرافه هست خیال میکنه بقیه ملتها خرافه پرست و خودش کار درسته و اعتقاداتش مو لا درزش نمیره

متین 4 دی 1398 ساعت 14:30

به نظرم ایران یادتون رفته

عباس 28 شهریور 1398 ساعت 17:55

تعداد 13 مهمان در یک میز در فرانسه اشاره به قضیه شام آخر حضرت مسیح شاید داشته باشه. نمی دونم شاید

علی 1 اردیبهشت 1398 ساعت 13:21

ما ملتمون ساده لوحه که هر کس هرچی وصله میزنن به دین رو میپذیرن

علی 6 اسفند 1397 ساعت 17:44

ایران با اختلاف بسیار زیااااد اوله.

ترسو 6 اسفند 1397 ساعت 11:42

اول از همه ایران بعد انگلستان !!!

ایران فردا 29 آبان 1397 ساعت 10:34

ایران خودمون اصصصصصصصصصصصصصصصلا خرافاتی نیست

مریم 21 آبان 1397 ساعت 14:15

افریقا را کلا از قلم انداختین.فرهنگ افریقا با خرافات و جادو عجین شده و متاسفانه هنوز خیلی قوی وجود داره.ولی خوشبخنانه مردم ایران دیگه خیلی خرافاتی نیستن.شیوع خرافات در ایران از صفویه شروع شد و در زمان قاجار به اوج خودش رسید ولی الان با بالا رفتن سطح سواد و بینش مردم خرافال داره کمرنگ و کمرنگ تر میشه.

عروی 12 مهر 1397 ساعت 09:40

فکر می کنم ایران مقام قبل از هند را دارا باشه شما اون رو حذف کردید

وحید 31 شهریور 1397 ساعت 09:05

من به اینچیزا اعتقاد ندارم ولی مشکلات کشورمونو به خرافات ربط ندیم چون بیشتر این کشورهایی که بود کشورهایی پیشرفته و با تکنولوژی بالا هستند مثل ژاپن وآمریکا و..... اینها تبدیل شدن به سنتهای اون کشور که متاسفانه ما داریم همه بدبختیهامونو گردن اینچیزا میندازیم درصورتی که بنظرم خیلی هم قشنگه بعضی چیزها مثلا مادر بزرگم میگفت شبها نباید ناخن گرفت یا اگه نمک بریزی تو کفش کسی دلشوره میگیره ومیره یا مثل فیلیپینی ها که بود مادرم تحویل سال همه درو پنجره هارو باز میزاره یا شنبه اگه یه اتفاقی بیفته تا آخرش هفته همینه.............

حامد 12 اردیبهشت 1397 ساعت 04:48

چشم زخم وجود داره صددرصد تضمینی بدون اشتباه تو شهر دو ر افتاده ما این دیگه خرافات نیست خودم با چشمای خودم دیدم که چطور ادمارو بیچاره میکرد

رضا 1 بهمن 1396 ساعت 15:32

واقعا متوجه اینهمه خود حقیر بینی بعضی ها نمیشم...
دوستان عزیز ، برای تحقیر کشورتون بهتون مدال نمیدن......اگر کسی یه کمی زبان انگلیسی بلد باشه با خرافات عجیب و غریب. در کشورهای لیست شده اشنا میشه....
افسوس که مردمی داریم که با تحقیر و حقیر نشون دادن خودشون ، عشق میکنن .....

vaziri 24 دی 1396 ساعت 21:44

بنظر منم خرافات الان خیلی کمتراز قدیما هست خب هر کجایی یسری خرافات یا اعتقادات هست که شاید درست نباشه این غیرممکنه تو یک کشوری همه چی درست و بی نقص باشه منتها یجا بیشتره یجا کمتر. چرا خودمون مردم کشورمونو تحقیر میکنیم تحقیر کشور تحقیر خودماست.

Mehdi 23 دی 1396 ساعت 01:19

سلام.ایران خودمون یادتون رفته.ما از نظر خرافاتی نمره بیست آوردیم.از وارونه شدن کفش از دندون.از نشستن جغد روی خونه.از رد شدن روباه در جاده حین رانندگی.از ریختن آب جوش بگیر از مراسم مذهبی اجنبی و....................................۱

مشاهده نظرات بیشتر