Close

بیدارترین شهرهای دنیا از دید مردم

4.9
از 14 رای
بیدارترین شهرهای دنیا از دید مردم!
  • 5 بهمن 1397 08:00
  • 4
  • 9.3K

شهرهای زیادی را می‌توان نام برد که شب و روزشان از نظر شلوغی خیابان‌ها تفاوت چندانی باهم ندارد و به اصطلاح به آن‌ها شهر همیشه بیدار می‌گویند. در هر صورت، در همین شهرها هم بسیاری از کسب و کارها در ساعات مشخصی تعطیل می‌شوند، پس نمی‌توان گفت شب تا صبح، همه‌چیز در دسترس است. طبق اطلاعات به دست آمده از وب‌سایت معروف و محبوب TripAdvisor رتبه‌بندی جالبی از شهرهای بیدار به دست آمده ‌ است. رتبه اول این فهرست که بیدارترین شهر دنیا از دید کاربران Tripadvisor است، به این معنی است که در این شهر می‌توان تا ساعات طولانی پس از نیمه‌های شب هم به خدماتی مثل رستوران‌ها، کافه‌ها و... دسترسی داشت. باهم نگاهی می‌اندازیم به بیدارترین شهرهای دنیا تا اگر شما هم اهل شب زنده‌داری هستید، بدانید که در سفر بعدی‌تان، بهتر است کدام شهر را انتخاب کنید! با لست سکند همراه باشید.

بیدارترین شهرهای دنیا از دید مردم

پیش از اینکه به لیست بیدارترین شهرهای دنیا برسیم، جالب است بدانید نیویورک که بیش از بقیه با لقب شهر همیشه بیدار شناخته می‌شود در این رتبه‌بندی، رتبه‌ی چهارم را دارد. ساعت‌های نوشته شده در این فهرست بر مبنای میانگین زمان تعطیلی کسب و کارها و خدمات درون شهری هستند و در بعضی موارد اختلاف بسیار اندکی وجود دارد.

۱. آتن؛ یونان – ۲:۵۶

۲. استانبول؛  ترکیه – ۲:۵۲

۳. کوالالامپور؛ مالزی – ۲:۲۳

۴. نیویورک؛ آمریکا – ۲:۲۰

۵. مسکو؛ روسیه – ۲:۱۷

۶. ریودوژانیرو؛ برزیل – ۲:۱۰

۷. دبی؛ امارات متحده عربی – ۲:۰۹

۸. وین؛ اتریش – ۲:۰۹

۹. برلین؛ آلمان – ۲:۰۱

۱۰. بوینس آیرس؛ آرژانتین – ۱:۵۶

نظر شما چیست؟ ایا شما هم با کاربران این سایت موافق هستید؟ آیا تجربه‌ی شب زنده‌داری در یکی از شهرهای گفته شده را دارید؟ به نظرتان زندگی شبانه در شهرهای زنده، چه تاثیری بر روی رونق گردشگری آن‌ها دارد؟

منبع: mtv.co.uk

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

حسن واحد 21 آبان 1398 ساعت 10:41

سلام
من یادم هست در سایت لست سکند قسمتی بود که نام شهر را وارد میکردیم و بصورت گراف و درصد به ما نشان میداد که چه مواردی و با چه درصدی در آن شهر بیشتر بوده است. مثلا زندگی شبانه در استانبول 20 درصد. ولی الان نمیدانم از کدام مسیر در سایت باید بروم. لطفا راهنمایی کنید.

محمد مروتی 13 بهمن 1397 ساعت 12:40

جالب بود.

Reza 6 بهمن 1397 ساعت 10:52

خیلی خوب بود. پس اروپا هم شهر زنده داره

روژین 5 بهمن 1397 ساعت 18:56

مشهدم هست.مشهدیا خیلی بیدار میمونن