دانستن آنچه در یک هواپیما می‌پوشید - و مهم‌تر از همه، چیزی که نباید پوشید - بسیار مهم است. لیدی گاگا (Lady Gaga) ستاره‌ی پاپ در سال 2010، لباسی از الکساندر مک کوئین(Alexander McQueen) و "کفش‌های آرمادیو(armadillo)" را در یک پرواز آتلانتیک پوشید. در طول سفر، Gaga شروع به نشان دادن علائم ترومبوز وریدی عمیق کرد که زندگی‌اش را تهدید می‌کرد. این وضعیت معمولاً به‌وسیله ترکیبی از عوامل خطرزا در پرواز مانند فشار کم کابین، تشنگی، بی‌حرکتی در طول سفر طولانی و صندلی‌های تنگ ایجاد می‌شود. اما این مشکل دقیقا چیست؟ ترومبوز ورید عمقی زمانی اتفاق می‌افتد که لخته‌های خون در وریدها ایجاد می‌شود و احتمال آمبولی ریه را افزایش می‌دهد. علائم شامل اندام های متورم یا قرمز هستند، اما جالب اینجاست که افراد مبتلا به ترومبوز وریدی عمقی اغلب هیچ نشانه‌ای ندارند. خوشبختانه گاگا (Gaga)، می‌دانست که مشکلی وجود دارد. هنگامی‌که او از ورم پاهای خود در طول پرواز احساس نارضایتی کرد، خدمه کابین به او کمک کردند.

Vein-thrombosis.jpg

احتمالاً شما لباسی عین لباس این خواننده را در هواپیما نخواهید پوشید، اما اگر چیزهای مشابهی در کمد لباس‌های شما وجود داشته باشد، امیدوارم که چنین پوشاکی را برای جشن‌ها و مراسم استفاده کرده و قطعاً برای سفر هوایی آن‌ها را به تن نکنید. حتی اگر شلوار جین می‌پوشید هم باید مراقب باشید که برایتان زیاد تنگ نباشد تا دچار این مشکل نشوید.

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

 

لباس‌های تنگ نپوشید. از اجناس طبیعی استفاده کنید.

از این ستاره پاپ آموختیم که پوشیدن لباس تنگ می‌تواند جریان خون را طی یک پرواز طولانی‌مدت بر روی صندلی‌های تنگ هواپیما تحت تأثیر قرار دهد. جین‌های تنگ نپوشید و به‌جای آن از جین‌های گشاد استفاده کنید (پارچه‌هایی از جنس پنبه یا کتان گزینه مناسب‌تری هستند) تا پوستتان نفس بکشد.

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

 

کفش‌های پاشنه‌بلند نپوشید. از کفش‌های راحت استفاده کنید.

پاشنه‌ها محدودکننده هستند و گفته‌شده باعث ابتلا به بیماری‌های زیادی می‌شوند. امکان خروج اضطراری با آن‌ها ممکن نیست. کفش‌های پیاده‌روی گزینه مناسب‌تری هستند،عدم استفاده از این کفش‌های ناراحت و حجیم فضای زیادی را در چمدان شما آزاد می‌کند و همچنین می‌توانید تا کیلومترها را با استفاده از کفش‌های راحت طی کنید. همچنین کفش‌های کالج را نیز در نظر داشته باشید که آن‌ها هم گزینه‌ی مناسبی هستند.

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

 

ادکلن استفاده نکنید. از لباس‌های تازه شسته شده استفاده کنید.

هم‌سفر فوق‌العاده کسی است که بوی نامطبوعی نمی‌دهد.لباس تمیزی برای پرواز خود از قبل در نظر بگیرید و هیچ‌وقت از ادکلن استفاده نکنید. افراد مبتلابه آلرژی یا آسم به‌طور خاص،  می‌توانند واکنش به عطر قوی داشته باشند.

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

 

لباس ناهنجار نپوشید. از لباسی استفاده کنید که مطابق عرف است.

 در سال ۲۰۰۵، خدمه خطوط هوایی جنوب غربی Lorrie Heasley را از پرواز منع کردند، زیرا یک تی‌شرت ناهنجار به تن داشت. پس مراقب لباس‌هایی که می‌پوشید باشید.

۵ چیز که نباید در هواپیما بپوشید

 

 

آیا از این موارد اطلاع داشتید؟ بر اساس تجربه‌ی شما، چه لباس‌های دیگری را بهتر است در طول پرواز به تن نکنید؟ تجربیاتتان را با دیگر همراهان لست سکند به اشتراک بگذارید.

منتظر دریافت نظراتتان هستیم. 

 منبع: smartertravel