Close

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

4.5
از 101 رای
گرانبهاترین انبار دنیا کشف شد!
  • 22 مهر 1397 10:00
  • 0
  • 174.9K

به تازگی انباری کشف شد که در آن 60 اتومبیل بسیار نادر وجود داشت. جالب این که هیچ کسی در مدت 50 سال به این اتومبیل‌ها دست نزده است. این انبار گرانبها در اوایل سال جاری در غرب فرانسه کشف شد. ماجرا از این قرار بود که فردی به نام Novikoff ملکی از پدرش به ارث برده بود که امسال برای نخستین‌بار وارد آن می‌شد؛ او در هنگام گردش در زمین با این ابنار پر از اتومبیل مواجه شد.

این پسر خوش‌شانس حدود یک دهه بود که مالک این ملک محسوب می‌شد و اصلا از وجود چنین انباری در ملکش خبر نداشت. در واقع از حدود 50 سال قبل این زمین با مشکلات وراثتی روبه‌رو بود و در حقیقت 5 مالک داشت، به دلیل وجود همین اختلافات در طی این 50 سال کسی به ملک و انبار باارزشش رسیدگی نکرده بود. حالا مالک این اتومبیل‌ها و انبار در صدد قیمت‌گذاری اتومبیل‌ها است و یکی از ثروتمندان در رده‌ی عتیقه فروشان فرانسه به‌شمار می‌آید.

تعمیرکار اتومبیل‌های قدیمی در رابطه با کشف این انبار بزرگ چنین گفت: "من یک تماس تلفنی دریافت کردم و احتمال دادم که خبر مهمی باشد. من بدون معطلی به سمت انبار رفتم تا ببینم موضوع از چه قرار است. وقتی پشت دروازه‌های انبار بودیم، نمی‌دانستیم چه چیزی انتظارمان را می‌کشد و مجبور شدیم از طریق باغ‌های پشتی خودمان را به داخل انبار برسانیم و آنجا برای اولین‌بار داخل انبار را دیدم" .

کاشفان این انبار مهم، داستان کشفشان را اینگونه تعریف کردند: "با زمینی سه هکتاری روبه‌رو بودیم که قسمت‌های مختلفی در آن دیده می‌شد برای مثال کارگاه‌های ریخته‌گری؛ اما ما می‌دانستیم که داخل انبار چیز بزرگی در انتظار ماست. هرچه پیش می‌رفیتم چیزهای جدید پیدا می‌کردیم که بعضی از آنها کهنه و بعضی دیگر مدرن بودند.

یکی از ساختمان‌ها یک گاراژ بزرگ داشت که گمان می‌کردیم داخلش اشیای دست‌ساز باشد؛ اما هرچه پیش‌ رفتیم با ماشین‌های بیشتری مواجه شدیم که اغلب آنها کمیاب بودند. راهمان را ادامه دادیم و حس کسانی را داشتیم که برای اولین‌بار به اهرام مصر وارد شده‌اند" .

کشف چنین انباری به‌راستی همانند پیدا کردن یک گنج است که برای هر فردی در زندگی یکبار پیش می‌آید و شاید اصلا رخ ندهد. پس از بررسی‌های تخصصی مشخص شد که اتومبیل‌های بسیار گران قیمتی در این انبار وجود دارند که برخی از آنها بوگاتی، مازراتی، فراری و... هستند و حتی مشخص شد که برخی از آنها متعلق به پادشاهان بوده‌اند. شاید باورتان نشود اما یکی از آنها نیز متعلق به هیتلر بوده است.

کسانی که در حراجی‌هایی چون حراجی چنین ماشین‌های نادری شرکت می‌کنند، افراد خاصی هستند و می‌دانند ارزش این اتومبیل‌ها میلیون‌ها دلار است. در ادامه به تماشای تصاویر این ماشین‌ها می‌نشینیم.

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

کشف گرانبهاترین انبار دنیا

منبع: newatlas.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

حمید 4 دی 1397 ساعت 20:07

با سلام میخواستم در رابطه با گرانبهاترین انبار توضیحی بدم من حدودا سی سال پیش فیلم سینمائی دیدم بنام ) برخورد قدرت ها )که فیلم جناهی سیاسی دیپلماتیکی بود که اتفاقا سکانسی از فیلم در چنین پارکینگی لوکیشنش قرار داشت که اون فیلم مربوط که دوران جنگ سرد بعداز جنگ جهانی بود و من وقتی به این عکسها نگاه کردم دقیقا همون صحنه توی ذهنم بازسازی شد

نادر 21 آذر 1397 ساعت 12:59

این خبر برای سال ۲۰۱۴ هستش نه "به تازگی" !!

علوی 11 آبان 1397 ساعت 08:54

اگر واقعاً اهل مطالعه هستید، " کانال 2025 " رو در شبکه های مجازی سرچ کنید تا حقایقی درباره اروپا ببینید...
موفق باشید

غلامرضا معین 10 آبان 1397 ساعت 04:02

چه امنیتی وچه مردمی چشم ودل پاک

نیلوفر ورزش نژاد 23 مهر 1397 ساعت 09:32

خدا شانس بده !!

عبدالرضا 23 مهر 1397 ساعت 09:04

منهم تعجب کردم از این اتومبیلهای کلاسیک و گرانبها و قیمتی . اما در ایران خودمون هستند آدمهایی که دارای ژن خوب !!!!!!!! هستند و از این اتومبیلها دارند واگه هم نداشته باشند با ی چشم بهم زدن میتوانند صدها ازین انبارهای مملو از اتومبیلهای کلاسیک و قیمتی رو بخرند .

علی 22 مهر 1397 ساعت 17:02

دروغ ممنوع
انبار های محتکران ایرانی اجناسی عتیقه تر بیشتر و گران قیمت تر دارند مانند انبار سمند در شمال غرب کشور