Close
تهران
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#تهران
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

#تهران مرکز استان تهران و پایتخت کشور ایران میباشد که از کلانشهرهای دنیا نیز محسوب میشود که بالغ بر 12 میلیون جمعیت دارد ، همینطور هم پر جمعیت ترین شهر ایان نیز میباشد.
از تمامی قومیت های ایران نظیر ( کرد، لر، لک، گیلک، بختیاری، مازنی، ترک، عرب، بلوچ و ...) در این کلانشهر دور هم گرد آمده اند و مشغول به کار و زندگی میباشند.
آب و هوایی تقریبا نیمه خشک با بارش باران کم در طول سال دارد که آن را به شهری نیمه خشک تبدیل نموده است البته در فصل زمستان بارش برف جبران بارش باران را خواهد کرد.
تهران شهری بسیار مدرن و زیبا است که اختلاف طبقاتی در آن بیداد میکند شمال و جنوب این شهر از نظر بافت شهری و ساخت و سازها و سطح طبقاتی افراد اصلا با هم قابل مقایسه نیستند.
جاذبه های زیادی را در این شهر نظیر ( برج آزادی، برج میلاد، پل طبیعت، کاخ موزه های نیاوران و سعد آباد و گلستان، موزه جواهرات ملی، موزه ملی ،موزه فرش، موزه رضا عباسی،موزه آبگینه،موزه مقدم،عمارت مسعودیه،باغ ملی،موزه سینمایی،موزه زمان، دریاچه چیتگر، پارک ارم، دربند، درکه، اوشون فشم، توچال، دیزین، شمشک و ...) میباشد .
تهران شهری توریستی و گردشگر پذیر که سالانه پذیرای خیلی از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی میباشد که برای دیدن این شهر پرجمعیت و زیبا از اقصی نقاط جهان می آیند.
خیابان های این شهر بسیار بزرگ و دارای بزرگراه های زیادی میباشد که شما باید کاملا به این خیابان ها آشنا باشید تا بتوانید مسیرتان را به درستی بروید و یا اینکه باید از طریق نقشه های اینترنتی مسیرتان را انتخاب کرده تا راهی را به اشتباه نروید که مشکل بسیار بزرگی در غیر اینصورت خواهید داشت.
برای حمل و نقل در این شهر بهتر است از مترو و بی آر تی و یا اتوبوس و تاکسی های اینترنتی و تاکسی های شهری استفاده شود که مترو و بی آر تی از همه مقرون به صرفه تر هستند.
رستوران ها و هتل ها و مراکز اقامتی زیادی را در جای جای شهر با کیفیت های متفاوت و با هر سلیقه ای میتوانید پیدا کنید و از آنها استفاده بفرمایید.
بنده تجربه اقامت در زنجیره هتل های پارسیان رو داشتم همینطور هم صرف غذا در رستوران های ( نایب ساعی، اردک آبی، فست فود پدر خوب، نوفل لوشاتو، انواع کبابی ها در نقاط مختلف شهر ، و همچنین فست فودهای متنوع و زیاد ) که همگی با کیفیت و خوب بودند.
شما از هر نقطه از ایران میتوانید هم با اتوبوس و هم با هواپیما و هم قطار و علاوه بر این ها نیز با ماشین شخصی خودتان نیز میتوانید به این شهر سفر کنید.

مناسب برای
 • خرید

 • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • روزبه شهنواز

  برخلاف تصور، تهران شهری فوق العاده زیبا با چهار فصل رویایی میباشد.<br /> از بحث ترافیک و آلودگی هوا که...

 • Ehsantrips

  در مورد پایتخت و شهری که بیش از نصف عمرم را در آن زندگی می کنم، چه می توان نوشت؟...

 • ادریس بهرام پور

  تهران، پایتخت ایران. شهر تهران به اندازه کافی شناخته شده و در دسترس است که بجای اشاره به مطالبی چون...

 • S.khezri

  تهران پایتخت به عنوان بزرگترین شهر ایران‌ در شمال کشور و جنوب رشته کوه البرز قرار دارد. آب و هوایی...

 • سیمین ابراهیمی کرمانی

  با وجود تمام ترافیک ها و آلودگی هوا و...این شهر جاذبه هایی دارد که نمیتوان از آن چشم پوشید. برج...

 • Parisa Eskandari

  تهران پایتخت کشور ایران است دو برج مهم در تهران وجود دارد یکی برج آزادی که نماد این شهر است...

 • ندا

  تهران بزرگترین و شلوغ ترین شهر و پایتخت ایران است . تهران شهری مدرن با ساختمان‌های بلند و اتوبان های...