Close
سن پترزبورگ
Nedajrg
نقدها:
گزارش
شهر-موزه سن پترزبورگ
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

هنوز آن زمان که خرج هزینه های سفر سر به فلک نگذاشته بود در دو سفر مجزا به روسیه یکبار از مسکو و بار دیگر از سن پترزبورگ به مدت هفت روز بازدید کردیم و توانستیم از بخش زیادی از جاذبه های این شهر دو شهر دیدن کنیم. سن پترزبورگ شهری دیدنی است و خودش یک موزه تمام عیار است.
از فرودگاه که خارج می شوید به راحتی می توانید توسط اتوبوس خود را به نزدیکترین ایستگاه مترو برسانید و به هر نقطه از شهر که خواستید بروید. تاکسی هم هست که البته هزینه گرانتری نسبت به سایر خطوط حمل و نقلی دارد. برای دیدن آثار دیدنی داخل شهر نیز می توانید به راحتی از مترو یا اتوبوس استفاده کنید. امکان استفاده از اتوبوسهای هاپ آن هاپ آف و کشتی های گشت رودخانه برای دیدن آثار دیدنی داخل شهر هم هست.
در شهر میتوانید از انواع رستورانهای فروش غذای روسی، مک دونالد و کی اف سی و برگرکینگ تا استارباکس استفاده کنید. رستورانهای فروش غذای ترکی و عربی نیز در شهر وجود دارند. به هر حال با توجه به کاهش ارزش ریالی ما نرخ این غذاها بیشتر خواهد افتاد ولی آنقدر هم گران نیستند که قابل چشم پوشی باشند. هاستل ما آشپزخانه داشت و ما با خرید مواد اولیه خودمان آشپزی هم میکردیم. شهر به نظرم بسیار تمیز آمد و حتی با وجود تعداد کم سطل زباله در سطح شهر باهمراهی مردم و توریستها زباله ای در خیابان دیده نمیشد.
ما در زمان شبهای سفید به سن پترزبورگ رفتیم. این شهر زنده تا صبح بیدار بود و توریستهای زیادی در خیابان و مکانهای توریستی و کنار رودخانه در رفت و آمد بودند و امنیت در شهر برقرار بود.
ما سیمکارت نداشتیم و اینترنت را در هاستل استفاده می کردیم که سرعت بسیار خوبی داشت.
روسها را معمولا به چهره و اخلاق سرد می شناسند. راستش رابخواهید با توجه به اینکه تعداد کمی از مردم قادر به تکلم زبان انگلیسی هستند به راحتی با توریسها ارتباط نمیگیرند. این امر به خصوص در افراد مسن مشهودتر بود. ولی جوانان تا آنجایی که ما سوالی داشتیم و در توانشان بود به خوبی و با محبت ما را راهنمایی می کردند.
روسها در خیابانها با سرعت زیادی رانندگی می کنند ولی از آنجایی که قوانین رانندگی برای عابرین نیز مراعات می شود نگرانی نیست چرا که همگی در خیابانهای فرعی که خط کشی عابر پیاده وجود دارد حتی باداشتن سرعت زیاد در چند متری خط توقف می کنند و سر چهارراهها و خیابان اصلی هم که مقررات به خوبی رعایت میشود و مثل ما نیستند که روی خط کشی عابر پیاده صبر کنیم ده ماشین رد شود تا بلاخره بتوانیم از خیابان رد شویم.
به نظر من که اگر امکان بازدید از کشورهای اروپاییی را ندارید حتما از این شهر دیدن کنید. این شهر پر است از کاخها و قصرها و موزه ها و کلیساهای بسیار زیبا. می توانید در این شهر به دیدن تئاتر باله و اپرا بروید و از تورهای شهری و گشت رودخانه استفاده کنید. تفریحات شبانه هم که جزیی از شبهای روشن و زنده این شهر محسوب می شود.

مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: