Close
آگرا
Nedajrg
نقدها:
گزارش
آگرا
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

یکی از سه شهر معروف مثلث طلایی که توریستهای زیادی را به سمت خود جلب می کند آگرا است. آگرا شهر بسیار ضعیفی است. با وجود داشتن اثر بسیار زیبا و هنری مثل تاج محل دقیقا مانند قرار گرفتن قصری در کنار زاغه ها است. شهر خیلی بزرگ نیست و زمانی که ما آنجا بودیم جشن دیوالی برگزار شد که مردم به دلیل جشن خیابانها را آذین بندی کرده بودند و همه جای شهر گلباران بود. ولی کنار همه زیبایی ها و حتی لوکیشن خوب هاستلمان در شهر که مشخص بود محله اعیان نشینی است بازهم آثار زیادی از فقر و عدم رعایت بهداشت را میشد در جای جای شهر دید. برای دیدن آثار دیدنی و تاریخی شهر میتوانید تاکسی دربست کنید یا از ریکشاها استفاده کنید. به نظر من دو روز برای دیدن همه آثار دیدنی و تاریخی شهر کفایت میکند و بیشتر از آن ارزشی ندارد.
هاستل ما چون آشپزخانه داشت خودمان کمی آشپزی کردیم و از غذاها و رستورانهای این شهر استفاده ای نکردیم.
در طی گشت و گذارمان در کوچه پس کوچه های همان محله اعیانی در شب ما حس عدم امنیت نداشتیم ولی خوب طر طی روز گاهی از سر شیطنت متلکی حواله مان میشد. اینترنت در هاستل خوب و پر سرعت بود و به دلیل دانلود نقشه های آفلاین ما نیازی به داشتن نت در سطح شهر احساس نکردیم.
هندی ها مردم مهمان نوازی هستند و با توریستها نیز برخورد خوبی داردند. حتی در آگرا یک شب به خانه یکی از همین دوستان هندی که در خیابان آشنا شده بودیم رفتیم. هندی ها علاقه زیادی به عکاسی با توریستها رادند که بهتر است کمی در این مورد حوصله به خرج دهید.
هزینه ورودی ها برای توریستها در آگرا بالا است و صرافی ها نیز با قیمت مناسبیپول چنج نمیکنند. به نظر من بهترین نرخ چنج را در همان دهلی داشتیم. اکثر هندی ها به خوبی انگلیسی صحبت میکنند و شما مشکلی در زمینه ارتباط نخواهید داشت.
در این شهر فروشگاه های صنایع دستی زیاد هستند. فروشگاه های که صنایعی مثل ظروف حجاری شده سنگی، دیسها و تابلوهای مرمری، مجسمه های برنزی از خدایان و کلی محصول دیگر را می فروشند و زمان خرید هم تا جای ممکن باید چانه بزنید.
متاسفانه در هند راننده ها کمی در خیابانها با سرعت و بی احتیاط رانندگی میکنند که این مساله در آگرا هم دیده میشد.
در بهترین نقطه شهر هم در گوشه و کنار شهر ملو از زباله بود و بافت شهری در منطقه روبروی تاج محل و نزدیک باغ مهتاب به شدت فقیر بودند. در خیابانها هم شاهد رفت و آمد تعداد زیادی گاو و گاو میش و سگ خواهید بود. شبها نیز باید مراقب گله میمونهایی که روی لبه دیوارها و تراسها می آیند باشید.
همانطور که اول نقد گفتم از بین سه شهر مثلث طلایی آگرا از همه ضعیف تر است ولی مطمئن باشید خاطره دیدار تاج محل همه کاستی های این شهر را خواهد شست.

مناسب برای
 • خرید

 • فرهنگی و تاریخی

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • روزبه شهنواز

  آگره؛ سرزمین باغ های ایرانی، شهر عشقِ شاه جهان به ممتاز بانو، شهر تاج محل، نگین بی قید و شرط...

 • Nedajrg

  یکی از سه شهر معروف مثلث طلایی که توریستهای زیادی را به سمت خود جلب می کند آگرا است. آگرا...

 • منصوره اسکندری

  آگرا شهر تاج محل شهری که بنای یادبود عشق پادشاه شاه جهان به همسرش ممتاز بانو را در خود جای...

 • Arezou.SB

  شهر آگرا در ایالت اوتارپِرداش هندوستان، یکی از سه شهر تور مثلث طلایی هندوستانه که بعد از دهلی به دیدن...

 • محمد علیمحمدی

  یکی از کثیفترین شهرهایی که من تابحال دیدم و گشتم شهر آگراست<br /> بجز رستوران و فست فودهای برند (...