Close
آگرا
روزبه شهنواز
نقدها:
گزارش
شهر باغهای ایرانی
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

آگره؛ سرزمین باغ های ایرانی، شهر عشقِ شاه جهان به ممتاز بانو، شهر تاج محل، نگین بی قید و شرط هندوستان و تنها دلیل سفر من به هند.
معنای نام آگره را بهشت ترجمه کرده اند که واقعیتیست انکار ناشدنی و قطعا وجود رودخانه ی جمنا در شهر و فضای آباد و سرسبزی که برای آگره ایجاد کرده موکد این نکته است که اگر این رود نبود خبری هم از باغهای مشجر نبود.
از دیدنیهای آگره که دیدنش را حتما توصیه می کنم کارگاه صنایع دستیِ معرق سنگ است که با ظرافت و پیچیدگی خاصی سنگها را تراش می دهند و بنابر رنگشان کنار هم می چینند و مجسمه ها و صنایع دستی بس زیبا و گرانقدر تولید میکنند از جمله بنای تاج محل را در ابعاد مختلف، و نکته ی جالب اینکه اگر اثری را پسند کرده باشید به هر کجای دنیا که بخواهید برایتان ارسال میکنند.
هتل محل اقامت من در آگره هتل 5 ستاره ی "کلارکز شیراز" بود که هتلی خوب و تمیز با باغی بزرگ و سرسبز بود که اقامت در این هتل را پیشنهاد میکنم.
وجود میمونهای بازیگوش در این شهر، مخصوصا نزدیکی ورودی تاج محل نظرم را جلب کرد که با دادن خوراکی با من دوست شدند و بدونِ ترس مقابل دوربین عکاسی نشستند !
فاصله ی دهلی نو تا آگره را با اتوبوس چیزی به مدت 5 ساعت در راه بودیم که برای مسافت تقریبا 200 کیلومتری زمان زیادیست اما با توجه به حوادث جاده ای هند اوتوبوسهای بین شهری و توریستی را ملزم به رعایت قوانین رعایت سرعت مطمئنه کرده اند که همین باعث افزایش زمان رسیدن می کند هر چند با همین قوانین هم در راه چندین تصادفِ مرگبار دیدیم .

مناسب برای
 • طبیعت گردی

 • فرهنگی و تاریخی

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • روزبه شهنواز

  آگره؛ سرزمین باغ های ایرانی، شهر عشقِ شاه جهان به ممتاز بانو، شهر تاج محل، نگین بی قید و شرط...

 • Nedajrg

  یکی از سه شهر معروف مثلث طلایی که توریستهای زیادی را به سمت خود جلب می کند آگرا است. آگرا...

 • منصوره اسکندری

  آگرا شهر تاج محل شهری که بنای یادبود عشق پادشاه شاه جهان به همسرش ممتاز بانو را در خود جای...

 • Arezou.SB

  شهر آگرا در ایالت اوتارپِرداش هندوستان، یکی از سه شهر تور مثلث طلایی هندوستانه که بعد از دهلی به دیدن...

 • محمد علیمحمدی

  یکی از کثیفترین شهرهایی که من تابحال دیدم و گشتم شهر آگراست<br /> بجز رستوران و فست فودهای برند (...