Close

نقد و بررسی دهلی (شهر - رستوران ها - هتل ها - جاذبه ها)


 • قطب منار
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  مجموعه تاریخی قطب منار دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه قطب منار در شهر دهلی به قول هندیها تخت جمشیدشان است، البته نه به وسعت تخت جمشید بلکه از نظر تاریخی نشانه های فراوانی از تاریخ و معماری کشورشان در اختیار دارد.بنای شاخص و مهم مجموعه مناری به همین نام است. قطب منار یک بنای مدور مرتفع که در پنج طبقه ساخته شده و سه طبقه اولش از آجرهای ماسه ای قرمز و دو طبقه آخر بیشتر از مرمر ساخته شده، ولی به عنوان بلندترین بنای آجری جهان معروف است. الگوی ساختش از مناری آجری در افغانستان گرفته شده. ارتفاع تقریبی منار هفتاد و پنج متر است و طبقه اولش بلندترین قسمت بناست. تزیینات و حکاکی های روی جداره ها بسیار ظریف و زیباست علاوه بر نقوش اسلیمی و سمبلیک آیات قرآنی هم دورتادور منار حک شده و قاب شده، برای رسیدن به بالای بنا پلکانی ساخته شده که متاسفانه قابل بازدید نیست و فقط باید به بازدید از خارج اکتفا کنید. این مجموعه فقط این منار نیست. بقایای مسجدی به نام قوت الاسلام و پایه مناری که در ابتدای ساخت ناقص مانده، دروازه ای به نام آلای ومقبره ای به نام یک امام در مجموعه دیده میشود. برای‌ ورود بازرسی میشوید. روزهای تعطیل خیلی شلوغ است. فضای باغی مجموعه زیباست. بقایای بناهای تاریخی مجموعه به قرون وسطا برمیگردد و ستونهای سنگی تزیینات متفاوتی دارند. دیوارهای مسجد با کتیبه های سنگی که نقوشی با الگوی گیاهان و آیات قرآنی حکاکی شده روی آن از جذابیتهای مجموعه به حشاب می آید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هتل رادیسون بلو قاضی آباد
  maryam shakerinezhad
  نقدها:
  گزارش

  هتلی خوب با موقعیت مکانی نامناسب

  توصیه شده توسط کاربر

  هتل رادیسون بلو در منطقه ی قاضی آباد هند هستش و از مرکز شهر دوره. ولی از اونجایی که شما تو سفره هند همش با تور هستین خیلی کم پیش میاد بدون تور و تنها برین تو سطح شهر.راجع به خود هتل باید بگم که هتل آرومیه من دوسش داشتم.اتاقهاش سایزش خوب بود و من خیلی راضی بودم سرویس بهداشتی اتاقها هم بزرگ و خوب بود از اونجایی که به صبحانه زیاد توجه میکنم صبحانش واقعا خوب بود و تنوع زیادی داشت.اتاق ما ویوی خوبی نداشت ولی باید اینو بپذیریم که ما اومدیم هند قرار نیست ویو همیشه خیابونای لوکس و انچنانی باشه‌ هند با این خیابونا و کوچه های شوکه کنندش هنده.ما یه شب شام رو تو هتل خوردیم و واقعا از غذاهای هندی لذت بردیم.غذاهاشون بیشتر از دسرهاشون با ذائقه ی ما همخونی داشت و باید بگم که قیمتهاش اونقدر گرون نبود و معقول بود. ۱ بار دیگه اگه برم دهلی این هتل رو انتخاب میکنم و ترجیح میدم یه شب باز هم شام رو تو هتل بخورم.خیلی فضای خوبی داشت به جز محل قرارگیری هتل از امکانات هتل نمیتونین ایرادی بگیرین پس انتخابش کنین.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • هتل لیلا امبیانس کانونشن
  پریسا شکیبا
  نقدها:
  گزارش

  هتل لیلا

  توصیه شده توسط کاربر

  ما سه شب در این هتل در شهر دهلی اقامت داشتیم که با توجه به این امر که مطالعه نظر دیگران به ما در تصمیم گیری کمک میکنه سعی میکنم تجربه خودم رو صادقانه بگم . میدونم اکثر کسانی که هند میرن تور مثلث طلایی دهلی آگرا جیپور رو خریداری میکنن و شمایی که داری میخونی هم همین کار رو میخوای بکنی و این رو هم میدونم که به حرف من گوش نمیدی ولی بازم من میگم تو رو به خدا تور سه شهر بر ندارید خسته میشید همش در حال اتوبوس سواری بین دو شهر میشید به خدا جیپور بی فایده هست من که دارم اینو میگم خودم آدم کم خواب و بسیار پر انرژی هستم ببینید این سفر با من چیکار کرده که میگم خسته میشید من روزی 4 ساعت ورزش سخت میکنم و بسیار با تحملم ولی این سفر نفس منو گرفت حالا بریم سر نقد هتل: موارد رو به شرح زیر براتون توضیح میدم:
  1- منطقه و دسترسی : معمولا افراد در سفر به هند به علت اینکه سه شهر دهلی و جیپور و اگرا رو میبینن کمبود وقت دارن و با تور های گشت شهری گروهی به مراکز دیدنی میرن و دسترسی هتل براشون اهمیت نداره البته ما از این قاعده استثنا بودیم و همه جا رو خودمون رفتیم ( بنده و همسرم ) . چون تور لیدر قطعا سعی داره تورهاش رو باقیمت بالا بفروشه و این امر از تحمل من خارج هست این هتل فاصله کمی با مکدونالد داره تقریبا 5 دقیقه پیاده . تا ایستگاه مترو حدود یک ربع پیاده ( میتونید از مترو استفاده کنید چون اصلا شلوغ نیست از ایران مترو خلوت تری داره ما استفاده کردیم و راضی هم بودیم ) در فاصله 5 دقیقه هتل از هر دو سر خیابون دوتا پاساژ خوب داره . منطقه از نظر من مساعد هست
  تمیزی و راحتی : خلاصه و مفید بگم بسیار تمیز و راحت اتاق ها با اندازه بزرگ و خوب هستن امکانات داخل اتاق هم عالیه
  امکانات و تفریحات عمومی : دوتا بار دوتا رستوران داره استخر بدنسازی و لابی مجلل و شیکی داره و فضاهای عمومی تمیز و لوکس هستن
  پرسنل : در حد ماکسیمم مقدار قابل تصور مودب و خوش برخورد هستن و بسیار رفتار حرفه ایی دارن و تمامی پرسنل اعم از خدمتکاران تا مدیر ارشد همگی آموزش دیده و عالی هستن
  غذا : در یک کلام : عالی
  نقاط ضعف : هیچی
  نقاط قوت : هتل بی نقص و سوپر لوکس انتخاب کنید شک هم نکنید که خوبه
  توصیه آخر : قبل از سفر به هند حتما حتما حتما چندتا سفرنامه بخونین و از تجربه دیگران استفاده کنین تا سفر دلچسب تری داشته باشید.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • معبد بیرلا مندیر (لاکشمی نارایان)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  معبد لاکشمی، الهه ثروت

  توصیه شده توسط کاربر

  معبد لاکشمی نارایان یا همان بیرلا مندیر در دهلی در اصل متعلق به الهه ثروت، لاکشمی است ولی خدایان دیگر نیز در این معبد حضور و جایگاه مختص به خود دارند.ساختمان معبد با گنبدهایی مخروطی و کشیده با طاقهایی کم عرض و پر از تزیینات با ترکیبی از رنگهای قرمز و زرد یک بنای خوشرنگ و شاخص است. برای ورود به معبد باید از تعدادی پله بالا بروید و کفشهای خود را در آورید، اشیاء الکترونیک و کیف خود را در کمدی کلیددار بگذارید و وارد معبد شوید. مردم هند با بهترین لباسشان همراه با نذریهایی که داخل یک سبد گذاشته اند همراه گل به عبادت خدایان خود میایند واز آنجایی که علاوه بر لاکشمی الهه ثروت بیشتر خدایان معروف هندی، مانند ویشنو، شیوا، کریشنا و... در این معبد جایگاهی دارند عبادت کنندگان زیادی به اینجا می آیند و معروفترین معبد هندوهاست. هر سالن به الهه ای اختصاص دارد که هر شخص بنا بر حاجتی که دارد به زیارتشان میرود و در کنا پای مجسمه ای که با لباس و تزیینات پوشانده شده رنگ قرمزی داخل ظرفی گذاشته شده تا زیارت کنندگان برای خود علامتی برپیشانی بگذارد. مراجعین سکوت و حریم دیگران را کاملا رعایت میکنند. لاکشمی که بزرگترین تندیس و فضا برای اوست ایزدبانوی ثروت و توانگریست که بر روی نیلوفری ایستاده و همسر ویشنو است. روز مختص او جمعه است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مسجد جمعه (مسجد جامع)
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  مسجد جامع دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  یک از جاذبه های دیدنی شهر دهلی مسجد جامع این شهر است که در زمان شاه جهان، پادشاه گورکانی ساخته شده که بنای تاج محل نیز از ساخته های او برای همسرش است.این مسجد در قلب بافت قدیم دهلی قرار گرفته و اطرافش پر از مغازه، دکه و دستفروش است و کلا مکان شلوغی محسوب میشود، هزینه ای برای ورود نباید پرداخت کنید ولی برای همراه بردن دوربین عکاسی و گوشی هزینه مختصری لازم است کهرپرداخت کنید. این هزینه متغیر است. کفشهای خود را باید تحویل کفشداری دهید یا با خودتان به داخل ببرید. بومی ها با پوشش خودشان داخل میشوند ولی به توریستها شنلهای گشادی میدهند که جمع کردنشان سخت است. مسجد در بلندی قرار دارد بنابراین برای ورود باید از تعدای پله بالا بروید تا وارد حیاطی وسیع بشوید که کف اش از سنگهای قرمز رنگی پوشیده شده و دورادورش از رواقهایی که جایی برای نشستن دارد احاطه شده. بنای مسجد هم روی سکویی قرار گرفته و سه گنبد یکی بر روی ایوان اصلی و دو گنبد در دوطرفش قرار گرفته، دومنار بلند هم در دوطرف این بنای مستطیلی شکل ساخته شده است. سالن اصلی رو به حیاط مسجد یک فضای طولی است که با طاقهایی به چند قسمت تقسیم شده و نوشته هایی به فارسی به صورت کتیبه در آن به چشم میخورد. کف این سالن با سنگهای مرمری برای نمازگذاران تقسیم شده ومحراب تزییناتی دارد و دیوارها تا ارتفاع مشخصی با سنگ مرمر پوشانده شده. رنگ قرمز سنگهای به کار رفته در ساخت مسجد، رنگ غالب نما است و تصویری که در ذهن باقی میماند نیز با این رنگ هماهنگ است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • راج قات
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  بنای یادبود گاندی در دهلی

  توصیه شده توسط کاربر

  مقبره گاندی ،رهبر سیاسی مذهبی هند که کشورشان را از استعمار هند نجات داد در میان فضایی سرسبز ساخته شده، اسم گاندی برای جهانیان آشنا و قابل احترام و زندگی ساده و آزادی طلبانه اش زبانزد است. گاندی ترور شد و طبق رسوم هند جسدش سوزانده و به اب سپرده شد، بنابراین در این مقبره محل دفن او نیست بلکه بنایی به رسم یادبود برای این شخصیت ساخته اند. اگر با تور به هند بروید اولین بازدیدتان این مکان خواهد بود. برای ورود به محوطه باید کفشهایتان را در بیاورید و از دالانی وارد مرکز مجموعه شوید، این یادبود حجمی کوتاه و چهار گوشه است که از سنگ مرمر سیاه صیقل خورده ساخته شده و نمیتوانید نزدیکش شوید، هر روز با گلهایی تزیین میشود. برای دید بهتر میتوانید بالای دیواره های دور اینجا بروید و اطراف را مشاهده کنید. این مکان به راج گات معروف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فست فود دونر اتتو (دونر مولوی)
  هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش

  دونر اتتو

  توصیه شده توسط کاربر

  دونر اتتو یا دونر مولوی در خیابان امین روبروی بیمارستان امام رضا قرار دارد. منو انواع مختلفی دونر داره ما دونر مرغ سفارش دادیم که بسیار معمولی بود و طعم و مزه خاصی نداشت. قیمت‌ها مث همه جاهای دیگه پایین بود. سایز ساندویچ مناسب بود و نون ساندویچ تازه و خوشمزه بود. محیط معمولی کوچک و تمیزه در کل اتتو هیچ نکته خاصی نداشت

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی
  Limo
  نقدها:
  گزارش

  اکواریوم دبی مال

  توصیه شده توسط کاربر

  اکواریوم دبی مال ، یکی از بزرگترین آکواریوم های داخلی جهان در شهر دبی است که بسیار هیجان انگیز و زیبا می باشد.
  همچنین رکورد گینس را برای بزرگترین پانل اکریلیک جهان از آن خود کرده است.
  این آکواریوم یه تونل بزرگ داره که امکان قدم زدن و دیدن این همه ماهی ها و حیوانات آبی را از نزدیک دید.
  قسمت دیگر این آکواریوم ، باغ وحش دریایی دبی یعنی آکواریوم دبی است که می توان در باغ وحش دریایی حیواناتی مثل سمور آبی ، اختاپوس بزرگ اقیانوسی ، کروکودیل ، شیر ماهی ، اسب آبی ، خرچنگهای بسیار بزرگ ، ستاره دریایی  ، عروس دریایی ، پنگوئن ، ماهیهای بسیار متنوع و رنگارنگ ، لاک پشت و ... رو داخل محفظه شیشه ای دید که مشغول شنا  کردن ، راه رفتن و یا غذا خوردن هستند ،همچنین اگر از دیدن مارها نمیترسید در قسمت دیگر از این باغ وحش میتوان انواع مارهای خزنده ، مارمولکها ، سوسمارها کوچک و بزرگ و انواع حیوانات دو زیست را هم از نزدیک مشاهده کرد،که دیدن همچین باغ وحش زیبایی بسیار هیجان انگیز است و ما با داشتن ۲ عدد واچر اکواریوم،تنها برای ۲ نفر بلیط خریدیم و ۲ نفر دیگه رایگان بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محله سلطان احمد
  فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش

  محله سلطان احمد

  توصیه شده توسط کاربر

  منطقه سلطان احمد یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که در کنار دریای مرمره واقع شده و آن را قلب استانبول قدیم می‌دانند و بسیاری از جاذبه های تاریخی و مهم استانبول در این منطقه واقع شده و این محله را به مهم ترین منطقه توریستی استانبول تبدیل کرده. از جاذبه های مهم این منطقه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
  مسجد سلطان احمد که در واقع اسم این محله هم از همین مسجد گرفته شده ، ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی، میدان هیپودروم ، آب انبار باسیلیکا ، پارک گلهانه ، حمام خرم سلطان و بازار بزرگ
  در این منطقه کافه های بسیاری وجود دارد که میتوانید بعد از گشت و گذاری مفصل در این منطقه در آنها به استراحت بپردازید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پل گالاتا
  فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش

  پل گالاتا

  توصیه شده توسط کاربر

  پل گالاتا یکی از پل های معروف و زیبای استانبول هست که دو محله بی اوغلو و فاتح رو به هم وصل میکنه .
  این پل دو طبقه دارد و طبقه زیرین آن پر است از رستوران های متنوع که اکثرا غذاهای دریایی رو با قیمت های مناسب سرو میکنن و طبقه بالای آن پاتوق ماهیگیرانی است که سرتا سر پل با قلاب های در آب ایستاده اند و سوژه ای زیبا برای عکاسان اند.
  اگر بوی زیاد ماهی که در اطراف این پل میاد رو نادیده بگیرید مکانی مناسب برای قدم زدن و دیدن شاخ طلایی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کلیسای کانتور (برج ناقوس)
  محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش

  کلیسای کانتور

  توصیه شده توسط کاربر

  این کلیسای ارتدوکس که به برج ناقوس و کلیسای روس نیز معروف است با آجرهای لعابی قرمز رنگ خود از بقیه بناها متمایز شده است.
  در حیاط کلیسا دو سنگ قبر وجود دارد که یکی مشکی و متعلق به مهندس روس و دیگری سفید و متعلق به خلبان روس می باشد.
  فضای داخلی کلیسا که خیلی هم کوچک می باشد متاسفانه به یک فروشگاه صنایع دستی تبدیل شده است و بنا به گفته راهنمای آنجا وقتی از بالا به کلیسا نگاه کنید یک صلیب را مشاهده می کنید که با توجه به نقشه داخل آن دور از ذهن نبود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مرکز فرهنگی حیدر علی‌اف
  هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش

  مرکز فرهنگی حیدر علی اف

  توصیه شده توسط کاربر

  مرکز فرهنگی حیدر علی اف نماد باکوی مدرن سازه ای چشمگیر و بسیار زیبا ست. معماری و طراحی آن بسیار جالب است و حالت سیال دارد و از روی امضای آقای حیدر علی اف الهام گرفته شده است. ورودی این مرکز 15 منات است و به نظر من با وجود چندین موزه و نمایشگاه مستقر در این مرکز ارزش دارد. به راحتی میتوانید چندین و چند ساعت داخل این ساختمان بگردید بسیار حس عجیبی دارد. از جالب ترین قسمتها نمایشگاهی به نام کابوس بود که واقعا من را تحت تاثیر قرار داد. سایر نمایشگاه از جمله آلات موسیقی، فرش، عروسک و مینی باکو بسیار دیدنی بودند. موزه مربوط به زندگینامه حیدر علی اف بسیار مدرن و زیبا بود. ورودی نمایشگاه ماشین جداگانه و 10 منات است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران ارکیده مهستان
  Roya
  نقدها:
  گزارش

  رستوران ارکیده مهستان

  توصیه شده توسط کاربر

  اولین ویژگی رستوران ارکیده، شعبه مهستان کرج، که توی نگاه اول به چشمم اومد تمیزی فضا و برخورد حرفه ای و بسیار مودبانه کادرش بود. سفارش ما جوجه کباب فسنجونی و کباب برگ به همراه پلو بود.کیفیت و حجم غذاخوب بود و قیمتش هم به نظرم منطقی بود. زمان آماده شدن و سرو غذا هم خیلی کوتاه بود که البته خلوت بودن رستوران در تایم حضور ما رو نمیشه در این زمینه بی تاثیر دونست . فضای بیرونی رستوران خیلی دلنشین بود که متاسفانه برای تایم نهار کمی گرم بود، البته فضای داخلی رستوران هم به نظرم شیک و راحت بود. گردون بودنش خیلی قابل توجه و خاص نبود و نوع چرخش و نداشتن دید کافی به بیرون رستوران باعث میشد بیشتر تغییر موقعیت داخلی رو حس کنی.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران کنجد
  نیما علایی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران كنجد

  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از رستوران هاي دوست داشتني من كنجد هست به همين خاطر زياد به اين رستوران ميريم
  تنوع فست فود و غذاي ايراني و كافي شاپ و ساعت كاري زياد اين رستوران باعث شده كه هميشه جزو انتخاب هاي اصليمون باشه
  اينبار سوپ شير و پنير و ساندويچ ويژه كنجد و سالاد سزار و پنه گوشت رو سفارش داديم
  پنه و سوپ مثل هميشه عالي بودن
  ولي سالاد سزار رو اصلا دوست نداشتم به جاي استفاده از مرغ هاي گريل شده يا سوخاري روي سالاد از مرغ ريش ريش پخته شده استفاده شده بود كه خيلي تو ذوقم خورد و اصلا باب ميلم نبود.
  ايراد ديگه اي كه به اين رستوران ميشه گرفت عدم وجود صندلي كودك هست.

  ادرس: اهواز كيانپارس خيابان وهابي نبش خيابان اسفند

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کافه نگارالسلطنه قزوین
  محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش

  کافه نگار السلطنه

  توصیه شده توسط کاربر

  یکی دیگر از کافه های معروف قزوین کافه نگارالسلطنه در سرای سعدالسلطنه است که دقیقا در کنار ورودی سرای قیصریه قرار دارد. به عبارتی مملکت فخیمه ایران، دارالخلافه قزوین، کاروانسرای سعدالسلطنه، بازار وزیر، سنگ ۳۴
  دکوراسیون این کافه به سبک قاجار می باشد که به دلیل خوش سلیقه بودن صاحب کافه زیبایی خیلی خاصی به این مجموعه بخشیده است.
  منوی جالب با اسامی خاصی که فکر نکنم به گوش کسی آشنا باشه با کیفیت خیلی خوب و همچنین اسامی جالب میز ها که هر کدام به یک نام زیبای ایرانی شناخته می شوند از زیبایی های این کافه می باشد.
  همچنین یک کتاب خانه نیز برای مطالعه مراجعه کنندگان در کافه قرار دارد.
  به نظر من یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید پس از گردش در سرای سعدالسلطنه خستگی خود را بیرون کنید.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کافه کارلرز
  Limo
  نقدها:
  گزارش

  رستوران کارلرز

  توصیه شده توسط کاربر

  رستوران Colors cafe یک رستوران نیویورکی و در طبقه همکف سیتی سنتر دبی قرار دارد و بسیار محیط زیبا و لوکسی دارد.
  شامل انواع برگر و کافه و استیک های خوشمزه است و ما با داشتن واچر این رستوران،برای ۲ نفر دیگر رایگان سرو شد.
  کیفیت غذاها بسیار بالا بود و افرادی که اونجا مشغول کار بودند فوق العاده حرفه ای عمل می کردن.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران اقبالی
  محسن خرمایی
  نقدها:
  گزارش

  رستوران اقبالی

  توصیه شده توسط کاربر

  با پرس و جو از اهالی قزوین برای ناهار به رستوران اقبالی رفتیم بر خلاف توصیه ها خوشبختانه ساعتی که رسیدیم تایم زیاد شلوغ رستوران نبود و سریع یک میز دو نفره به ما دادند و در کمتر از 15 دقیقه سفارشات ما که قیمه نثار و کباب کوبیده هندی بود را آوردند.
  به دلیل اینکه اولین بار بود قیمه نثار را امتحان میکردیم واقعا طعم این غذا در این رستوران برای ما ماندگار شد و بسیار با کیفیت و کمیت بود.
  چلوکباب کوبیده هندی با وجود اینکه به ما گفتند خیلی تنده ولی چون ما جنوبی ها علاقه خاصی به فلفل داریم سفارش دادیم ولی چشمتون روز بد نبینه ما که هیچ فکر کنم برای خود هندی ها هم این غذا وحشتناک باشه.
  قیمت غذا ها هم به نظرم مناسب بود و در کل این رستوران با کیفیت را حتما به دوستان پیشنهاد میکنم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران ارکیده (شعبه میدان آرژانتین)
  Dorna Eghtedari
  نقدها:
  گزارش

  رستوران ارکیده (شعبه میدان آرژانتین)

  توصیه شده توسط کاربر

  من به همراه خانواده برای صرف ناهار به رستوران ارکیده شعبه آرژانتین رفتیم. فضای رستوران نسبتا شیک بود و فضای بزرگی داشت. برای غذای اصلی من کوبیده انتخاب کردم که واقعا راضی بودم. ماست کوزه ای اون قدر کوچیک بود که آدم دلش نمیومد بهش دست بزنه!
  در مجموع راضی بودم و این رستوران رو توصیه میکنم.

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • هتل کراون پلازا دهلی روهینی
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  هتل پنج ستاره کرون پلازا، دهلی نو

  توصیه شده توسط کاربر

  هتل کرون پلازا در محله روهینی دهلی نو یکی از دوشعبه این هتل در این شهر بزرگ است و در قسمت شمال غربی شهر قرار گرفته، هتلی مرتفع و مجهز است. اتاقها شامل تمام امکانات رفاهی وشخصی که نیاز دارید میباشد. تهویه مطبوع قابل تنظیم، وان و دوش و توالت با فضای جدا، سشوار، کتری برقی، میز آرایش، میز مطالعه، ترازو، حوله تنپوش و معمولی، دمپایی حوله ای، واکس، مسواک، انواع شامپو، ژیلت، پد آرایشی و.....تلویزیون ال سی دی با کانالهای بین المللی، برای تقاضای نظافت هتل باید هشداری را که جلوی در نصب شده با استفاده از کلیدی کنار تخت روشن کرد،کلید و پریزها و نورپردازی ها جانمایی مناسبی دارند، ملحفه و بالشها تمیز و خوشبو و ضدآلرژی هستند. برای ورود به لابی در تمام هتلهای هند باید چمدان و کیف شما از ایکس ری رد شود. پذیرش هتل مودب و مسلط به زبان انگلیسی هستند. صبحانه در یکی از دو رستوران هتل به نام موزاییک سرو میشود، که علاوه بر صبحانه در دو وعده دیگر نیزخدمات ارائه میدهد.یکی از بهترین صبحانه هایی که در سفرها تجربه کردم در این هتل بوده، با کیفیت و ترکیبی از صبحانه هندی و اروپایی که سریع هم شارژ میشدند.انواع آبمیوه های های گرم و سرد، انواع پنیرها و پخت وافل و املت و... در حضور شما از نکات مثبت صبحانه بود، آشپزها در کنار بار با حوصله به سوالات و درخواستهای شما در مورد غذاهای جدید هندی و نحوه سرو جواب میدادند که خیلی عالی بود. یکی از خوبیهای هتل قرارگیری ایستگاه مترو ریتالا در فاصله کمی از هتل بود و همینطور شعبه ای از مرکز تجاری آمبیانس و رستوران برگر کینگ و فضای اطراف هتل بسیار سرزنده و شلوغ بود. در مجموع تجربه خوبی از اقامت در این شعبه از هتل داشتم،فقط برای کسانیکه خودشان قصد گشت در دهلی را دارند کمی‌فاصله ها دور است و زمانشان تلف میشود.

  نوع اقامت:
  تاریخ اقامت در هتل:
 • دهلی
  Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش

  دهلی محل تلاقی دین ها

  توصیه شده توسط کاربر

  شهر دهلی پایتخت هندوستان ترکیبی از اقوام مختلف با دینها،پوششها و نگرشهای گوناگون هستن که باصلح کامل در کنار هم زندگی میکنن. اولین برخوردم با فرودگاه شلوغ دهلی شروع شد ولهجه انگلیسی که دوروزی طول کشید به آواها عادت کنم تا متوجه بشم چی میگن. سفر من در ابتدای ماه ژانویه بود که هوای دهلی خیلی آلوده بود و البته به دلیل شرجی بودن با کمی مه هم ترکیب شده بود. رانندگی از سمت راست باعث میشد تمام مدت دلهره داشته باشم و ذهنم تا اواسط سفر به این نوع رانندگی عادت نداشت. منفی ترین نکته حضور در دهلی صدای بوقهای ممتد ماشینها و اتوبوسهاست، طوریکه به مرز جنون میرسیدم.ولی چه میشد کرد غیر از تحمل، چرا که بوق بی دلیل نماد شادی برای مردم دهلی است.حتی پشت اتوبوسها نوشتن لطفا بوق بزنید.بار بیشتر حمل و نقل دهلی برعهده ریکشاها(موتور سه چرخ) است.متروی خوبی هم داره که ساعت پایانی شب، زمانیکه من استفاده کردم کاملا امن و خوب بود.معماری بناها در مناطق مرکزی ترکیبی از معماری مدرن و سنتیه، بخصوص مراکز تجاری کاملا مدرن هستند و از یک نام مرکز تجاری در هر محله شعبه ای میبینید. دیدنیهای دهلی زیاده ولی مهمترینها، مقبره گاندی، دروازه هند، معابد هندو، آکشارداهام،لوتوس، مسجد جامع، بازار چاتاچوک و مجموعه قطب منار است. تضاد بین فقیر و غنی در دهلی کاملا محسوسه و نظافت در محله های مرکزی و قدیمی خیلی کم رعایت میشه ولی شهر از حد انتظارم خیلی خیلی بهتر بود.منطقه مرفه نشین و سفارتخانه ها محله ای به مراتب تمیزتر و سرسبزتر با فروشگاههای برند بود. در کل دهلی تجربه جالب و نزدیکی از هند و اقوام مختلف هندی است.

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: