Close

حاجی عمو، مردی که 60 سال حمام نرفته است!

4.2
از 120 رای
زندگی عجیب مرد ایرانی که 60 سال حمام نکرده است!
  • 40
  • 218K

تصور کنید برای 10 روز به حمام نروید، چه حسی خواهید داشت؟ این مرد ایرانی که در یکی از روستاهای استان فارس زندگی می کند با عنوان کثیف ترین مرد جهان شناخته شده حدودا 60 سال رنگ حمام را ندیده است! البته خودش کاملا از این وضعیت راضی است. سبک زندگی حاجی عمو، یک سبک زندگی خاص است که تاکنون مثالش را ندیده اید. البته این هم جالب است بدانید که عمو حاجی هیچ مشکل و بیماری خاصی ندارد!

عقیده او این است که حمام رفتن و تمیزی او را از سلامتی اش دور می کند. با ما همراه باشید تا در مورد این مرد عجیب بیشتر بدانیم!

منبع: Youtube

نمایش ویدیو در سایت شما
انتخاب اندازه نمایش
نظرات کاربران (40 نظر)

× در حال پاسخ به:

عرفان 26 شهریور 1400 ساعت 16:24

تو این فیلم خیلی کثیفه قبول
اما ع کجا معلوم 60 ساله نرفته باشه؟؟؟
کی دیده 24 ای اینو؟؟؟
آدم دو روز با پهن و اشغالا بگرده همین میشه
عمرا 60 سال نرفته باشه

سامی 24 مرداد 1400 ساعت 09:13

سلام
هر چند به نظر شما غلط و به نظر ایشون صحیح،که البته نظر بقیه مگر مهمه که این خودش یک درسه،البته نفی این نیست که عادت بد رو در هر سن و شرایطی باید ترک بشه، از ایشون سوال منطقی شده که چرا اینکار و انجام داده؟!
نمی‌دونم چرا ایران ها به این واقعیت دست پیدا نکردند که سرشون توی کار خودشون باشه؟!
اگه ایشون به این باور هست خوب بزارن باشه، در این سن و سال سخته باور فردی عوض بشه چراکه با اون باور زندست
خود شما اگر تونستی یکی از باور هایی که چند ساله انجام میدی و به ظاهر و یا باطن پس از بیان بین دوستان نزدیک اشتباه و به باور خود شما صحیح است و ترک کنید سپس درباره کار ایشون نظر قاطع بدهید
نظر حق به جانب داده میشه بدون اینکه علت صحیح رو بدونید
هر زمان تونستید یک عادت بد رو ترک کنید بعد نظر بدید، به خصوص در سن بالا و یا در هر سنی حتی کوچکی، و یا در صورت داشتن جایگاه نسبتاً بالا و هرچند اسمی داشته باشید و فردی به شما گفت اشتباه خودتون رو عوض کنید

Reza 10 تیر 1400 ساعت 23:29

سلام خانواده نداره ببرند حمام بدهند سروصورتش اصلاح نمایند

علی قاسم لو 29 خرداد 1400 ساعت 13:24

خود کارش رو تایید نمی‌کنم ولی ارادش تحسین برانگیزه

بینام 29 خرداد 1400 ساعت 13:10

این اگه تو خارج بود ازش نمونه خون می‌گرفتند و درباره مقاومتی که بدنش در این شرایط پیدا کرده تحقیق میکردن اما حیف که تو ایرانه ...

Amiransar 16 اردیبهشت 1400 ساعت 19:51

حتما تامیره حموم خمار میشه!!!!

محمدجواد 15 اردیبهشت 1400 ساعت 14:21

نماز نمیخونه؟؟!!!
لا اله الا الله
النظافه من الایمان

Ahmad 29 فروردین 1400 ساعت 08:36

اینگونه بتکامل رسیده اما بازهم یک انسان است و ممکن است خیلی بیماریها رویش اثر نداشته باشد ولی باعث یک بیماری در منطقه شود مانند طایفه نجس‌ها در اطراف دهلی هند که دولت هند مجبورشد آنها را بزور هم شده وادار به زندگی در جاهای سالم کند

کامبیز 10 فروردین 1400 ساعت 14:35

رکورددرحمام نرفتن نامبرده می توانددرکتاب گینس ثبت شود.

Amirhossein 4 فروردین 1400 ساعت 09:13

ای گلابیه کپی پیس کننده یه نظر معمولی نمیتونی بدی. دیکته شب نوشتی یا جریمه های عید پارسالته...
خسسسستمووونننن کردییییی

علی پاکاری 4 فروردین 1400 ساعت 00:52

النظافه من الایمان

سحر 28 اسفند 1399 ساعت 14:08

احتمالا بوی گند میده.خب چرا حموم نمیره

رضا 21 اسفند 1399 ساعت 07:09

سلام
حالا چرا حاجی؟
به نظرم این آقا فقط میخواهد متفاوت باشه حتی به بدترین شکل.
آدم می‌تونه اینجوری هم زنده بمونه اما زندگی نکرده.
انسان مقامش بالاتر از این پلشتی هاست.

مهدی مختاری 291 28 بهمن 1399 ساعت 17:08

با سلام.
اسلام عزیز برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که حق تعالی در قرآن کریم می‌فرماید:
پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند (سوره حج آیه38).

حضرت پیامبر اکرم (ص) درباره اهمیت این موضوع می‌فرمایند: "همه چیز مسلمان، از مال، آبرو و خونش بر مسلمان دیگر حرام است. هرگاه مؤمن برادر دینی خود را متهم نماید، ایمان او آب می‌شود و از بین می‌رود همان طوری که نمک در آب حل می‌شود و از بین می‌رود".

حضرت امام صادق (ع) نیز در جایی به نقل از رسول خدا فرمودند، خداوند تبارک و تعالی امر کرده است: "هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند، در کمین جنگ با من نشسته است".

در حدیث دیگری از حضرت پیامبر اکرم (ص) آمده است که فرمودند: "وقتی پروردگارم عزَّوجلّ مرا بالا برد (در معراج) به قومی گذشتم که ناخن‌های مسین داشتند و صورت و سینه خویش را می‌خراشیدند، گفتم ای جبرئیل این‌ها چه کسانی هستند؟ گفت: اینان آن کسانی‌اند که گوشت مردم خورند و از عرض و آبرویشان سخن کنند".

از این شیوۀ ناپسند هیچ کس سود نمی‌برد، چرا که اگر این رفتار ضد اخلاقی نهادینه شود همه از این ابزار علیه رقیبان استفاده خواهند کرد و در آن صورت این ابزار تبدیل به شمشیر دو لبه که روزی با ما و روزی دیگر علیه ما خواهد شد.

بنابراین برای توجه به اهمیت این مسأله و یادآوری عقوبت و گناه این کار برای مؤمنانی که خود را مطیع دستورات دین می‌دانند و البته برای کسانی که پنبه در گوش‌های خود کرده‌اند و بی دلیل برای رسیدن به اهداف خود از ریختن آبروی افراد هراسی ندارند چند نمونه از احادیث و روایات معصومین (علیه‌السلام) را در این باره مرور می‌کنیم:

- ربا 73 قسم است و بدتر از همۀ رباها تجاوز به آبروی مسلمان است.

- کسی که چیز ناروایی بشنود و آن ‌را منتشر کند مثل این است که خودش آن کار زشت را انجام داده است.

- کار برادر مومنت را به نیکوترین وجهش حمل نما، مگر آنکه خلافش را یقین کنی. پس تا زمانی که می‌توانی کار او را حمل به خیر کنی، حق نداری حتی نسبت به یک کلمه که از برادر مؤمنت شنیدی سوء ظن ببری.

- نزدیک‌ترین وضعی که بنده به کفر دارد این است که با مردی برادر دینی باشد و لغزش‌ها و خطاهای او را شماره کند.

- هر که به عیب جویی، کسی را به صفتی که در او نیست یاد کند خداوند او را در آتش جهنم محبوس دارد تا گفته خویش را مجری دارد.

همچنین به برخی از خطراتی که این شیوه ناپسند و گناه بزرگ یعنی "بردن آبروی مؤمن و قضاوت بی‌جا دربارۀ او" در جامعه اسلامی می‌تواند به همراه داشته باشد اشاره می‌کنیم:

- بردن آبرو، جنگ با خدا!

حضرت امام صادق (ع) به نقل از حضرت محمّد (ص) فرمودند: "خداوند تبارک و تعالی فرموده است: هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند، در کمین جنگ با من نشسته است".

- رسوا نمودن مؤمن، خروج از ولایت خدا.

مفضل عمر روایت کرده است که حضرت امام صادق علیه‌السلام به من فرمودند: هر کس به زبان مومنی سخن بگوید و از آن رسوایی او و از بین بردن مروّت و جوانمردی‌اش را بخواهد تا از چشم مردمان بیفتد، خداوند او را از ولایت خودش به ولایت شیطان می‌اندازد ولی شیطان هم او را نمی‌پذیرد.

و در حدیثی دیگر حضرت امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: حرمت مؤمن از حرمت کعبه بالاتر است.

- ریختن آبروی مؤمن گناهش بیشتر از تخریب خانه خدا است.

در کتاب خصال روایت عجیبی آمده است که می‌فرماید: مقدس‌ترین سرزمین کعبه مکرمه (قبله گاه مسلمانان و نمازگزاران ) است به گونه‌ای که بدون توجه به آن نماز باطل است و حیوانی که به آن سو ذبح نشود حرام است. تکریم و احترام کعبه بر همه واجب و اهانت به آن حرام و گناه بزرگی است، بنابراین همان طور که تخریب و اهانت به کعبه حرام است تخریب مؤمن و اهانت به او نیز حرام است. به راستی چه کسی به خود جرأت می‌دهد کعبه را خراب یا به آن اهانت کند؟ آیا جز ستمکارانی مانند یزید که حکم تخریب و آتش زدن کعبه را صادر کرد؟ کسی چنین جسارتی را دارد؟ پس چگونه است که با وجود بالاتر بودن حرمت مؤمن از حرمت کعبه به آسانی مورد تخریب و توهین و جسارت قرار می‌گیرد و آبروی مسلمان به سادگی ریخته می‌شود؟

و در پایان یادمان باشد سنگینی گناه بهتان تا چه اندازه است؟

حضرت امام علی (ع) در این باره فرمودند: "بهتان زدن به آدم بی‌گناه بزرگتر از آسمان است".

حضرت امام صادق (ع) نیز فرمودند: "بهتان زدن به آدم بی‌گناه سنگین‏‌تر از کوه‌های استوار است".

-nazarian 15 بهمن 1399 ساعت 08:48

سلام . من هم ایشون رو از نزدیک دیدم و باهاش حرف زدم مواردی که در موردش گفته شده واقعیت داره

مشاهده نظرات بیشتر