فروش تورهای آنلاین الفبا - بنر ویژه
Close

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملو از شهروندان 100 ساله است؟

4.8
از 4 رای
چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملو از شهروندان 100 ساله است؟ +تصاویر
  • 18 اردیبهشت 1397 09:00
  • 4
  • 19.5K

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

ژاپن یک ملت با میانگین سنی بالا است. حتی با اینکه ساعات کار در این کشور طولانی است و شهرهای آن پرجمعیت هستند، اما میانگین امید به زندگی 7/83 درصد است. این باعث می شود ژاپن پیرترین میانگین سنی را در جهان کسب کند. حتما می گویید به علت اوضاع خوب اقتصادی این کشور است؟

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

جالب است بدانید این آمار در حالی است که اقتصاد ژاپن پس از  ایالات متحده آمریکا (79.3 سال) و چین (76.1) سومین اقتصاد موفق جهان است. بنابراین، اگر علت عمرهای طولانی مردم ژاپن اقتصاد نیست، چه چیزی است؟ برخی از دانشگاهیان، پزشکان و نویسندگان چندین فرضیه در این زمینه دارند.

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

قبل از آن که مستقیما به نظریه ها بپردازیم، کمی آمار را تجزیه کنیم. طبق آمار جهانی سلامت در سال 2017 که حدود 194 کشور را تحت پوشش قرار داده است، امید به زندگی ژاپن در هنگام تولد در 20 سال گذشته در رتبه اول قرار گرفته است. تقریبا نزدیک به سوئیس، سنگاپور، استرالیا و اسپانیا است که میانگین آنها بین 82.8 تا 83.4 سال است.

در سال گذشته، در The Japan Times آماری منتشر شد که افراد 65 ساله و بالاتر، 26.7 درصد جمعیت ژاپن، یعنی معادل بیش از 127 میلیون نفر را تشکیل داده اند.

غذای خوب

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

حتی اگر شما نمی خواهید 100 سال عمر کنید، کافی است چند عادت روزانه ژاپنی را دنبال کنید، تا زندگی سالم و بدون بیماری داشته باشید.

جزایر اوکیناوا یا جزایر گرمسیر ژاپن جایی است که پیرترین جمعیت ژاپن در آن ساکن است. برای چنین جمعیت کوچکی، در مقایسه با توکیو، یوکوهاما یا اوزاکا، این جزیره چندین بار در سال شاهد جشن های تولد 100 سالگی ساکنین خود است.

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

برخی معتقدند که رژیم سالم و خاص مردم اوکیناوا کلید این موفقیت است. دکتر کریگ ویلکوکس، دکتر جراحی آمریکایی، که در حال حاضر در حال مطالعه افراد محلی بوده و همچنین کتابی با عنوان "برنامه اوکیناوا" منتشر کرده است معتقد می باشد خوردن مقدار زیادی غلات کامل، حدود سه وعده ماهی در هر هفته به طور متوسط و مقدار زیادی از محصولات سویا به طور بالقوه بخشی از دلیل سلامتی آنهاست. در اینجا، آترواسکلروز (ضخیم شدن و سخت شدن دیواره های شریان ها) و سرطان معده بسیار کم است، همانطور که سرطان های وابسته به هورمون اصلا مشاهده نمی شود.

چه چیز های دیگری باعث افزایش طول عمر می شود؟

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

موضوعات دیگری غیر از رژیم غذایی هم در افزایش طول عمر موثر است. یک رژیم غذایی متعادل یک عنصر کلیدی برای یک زندگی سالم است، اما لزوما تمام آن نیست و نکات مهم دیگری نیز باقی مانده است.

اگرچه بازنشستگی موقعیتی عالی به نظر می رسد، اما خیلی ها اعتقاد دارند که کار طولانی تر بدون بازنشستگی می تواند به شما کمک کند تا بیشتر زندگی کنید. این استدلال قطعا برای مردم اوکیناوا و برای هکتور گارسیا که کتاب «ایگکای» را «خاندان ژاپنی ، زندگی طولانی و شاد» را نوشته است، درست است.

 

گارسیا و همکارانش، فرانچس میرالس، با الهام از شیوه زندگی در اوکیناوا، به بررسی نظریه ژاپنی "ikigai" و یا داشتن هدف زندگی که یک شیوه زندگی بسیار جذاب در فعالیت های روزمره اوکیناوا است پرداختند.

ترکیبی از کلمات ژاپنی تا (生 き)، که به معنی "زندگی" و gai (甲 斐)  به معنی "ارزش" است، همه چیز را در مورد پیدا کردن شادی در قبال زندگی هدفمند اثبات می کند.

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

 

این نظریه چیزی است که امسال موجی را در رسانه ها ایجاد کرد و اخیرا در صدر موضوع مقالات قرار گرفته است. با این حال، برای درک درست آن، بهتر است بدانید چگونه می توانید آن را در زندگی روزمره ی خود اجرا کنید.

گارسیا توضیح می دهد: "در فصل دوم کتاب، ما درباره اگزیستانسیالیسم غربی و جستجوی شخصی به نام ویکتور فرانکل و پیرامون معنی صحبت می کنیم و شباهت های آن با ایکگی ها را مورد بحث قرار می دهیم. می دانید که همه ما (غرب و شرق) با این سوال مواجه هستیم: «اگر مهمترین چیز برای ما این باشد که یک زندگی معنادار به دست آوریم، چگونه این کار را بکنیم؟»، اما رویکردهای متفاوتی در پاسخ به این سوال وجود دارد. Ikigai و مردم ژاپن به طور کلی بیشتر ظریف و جامع هستند. "

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

مثلا کار روزمره معمول و کارآمد مردم اوکیناوا، نیازی به تمرکز دقیق بر حرفه ای خاص ندارد. این مسئله می تواند همانند ایجاد یک خانواده یا به اشتراک گذاشتن شور و شوق شما با جهان باشد.

Ikigai در مورد آرام زندگی کردن و پیدا کردن معنی در آن چیزی است که شما انجام می دهید.

مثلا ممکن است احساس کنید که شما در طول روز باید 1000 چیز را تحمل کنید تا زندگی کامل را به دست آورید، ikigai سبک زندگی است که کاملا با این تفکر مخالف می باشد.

 

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

گارسیا می گوید: "جهان هرج و مرج بیشتر و بیشتر می شود و ما باید به آنچه که در زندگی مهم است بپردازیم." "Ikiigai یکی از آن چیزهایی است که واقعا مهم است. به خاطر داشته باشید به خصوص هنگامی که ما احساس می کنیم همه چیز در زندگیمان پر مشغله و پر هرج و مرج است یعنی زندگی مان از دست رفته است."

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

آهسته کردن رفتارهای روزانه، نفس کشیدن، انجام دادن کارهای مورد علاقه و چیزی که باعث خوشحالی شما می شود یعنی افزایش طول عمر. چه کسی می داند، شاید با این روش شما هم بتوانید بیش از صد سال عمر کنید.

چرا جزایر اوکیناوا ژاپن مملوء از شهروندان 100 ساله است؟

 

منبع: theculturetrip

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

•Zhihat 16 تیر 1399 ساعت 11:24

بر اساس نوشته های متن شما و تجربیّات ، من به یک مسئله ی مهمّ و کاربردی پیّ بردم . به نظر من دلیل اصلی و مؤثّر در طول عمر ساکنین جزیره ی زیبای *اوکیناوا* اعتقاد به رژیم سالم غذایی و ساده زیستی می باشد . آنها بر این باورند که خوب زیستن و تفکّرات صحیح فقط محدود به کسب موفّقیت های بزرگ نمی شود و به کوچکترین دلیلی اوقات گرانبهای زندگی را به کام خویش شیرین و لذّتبخش می کنند .

Mojtaba 6 خرداد 1398 ساعت 18:14

خوو نوکرتممم اونجا دارن زندگی میکنن توایران زندگی مارو میکنه براچی ۱۰۰سال عمرکنم

امیر 19 اردیبهشت 1397 ساعت 17:10

توی کشور گل و بلبل ایران امار سکته قلبی در جوانان زیر سی سال رو به افزایش است به خاطر بیکاری و نداشتن امید به اینده
و نبود غذای سالم!!

شریف 18 اردیبهشت 1397 ساعت 12:52

100 سال عمر کنم برای چه؟! خیلی خوش می گذره، صد سال هم لفتش بدم؟!