Close

ساخت این غار زیرزمینی در ارمنستان 23 سال طول کشیده است

4.4
از 5 رای
مردی که 23 سال از عمرش را صرف ساختن یک غار کرده است! + تصاویر
  • 3 تیر 1397 15:00
  • 0
  • 26.3K

چطور یک نفر می‌تواند به تنهایی و فقط با کمک چکش و قلم یک غار زیرزمینی 280 متری بسازد؟ این خود به تنهایی می‌تواند ماجرایی عجیب و غیرقابل باور باشد. اما بد نیست بدانید لوون آراکلیان ( Levon Arakelyan ) که یک سازنده حرفه‌ای بود این کار را به تنهایی و طی 23 سال انجام داده است. این غار زیرزمینی دست ساز در روستای آرینج (Arinj) ارمنستان قرار دارد و به زودی بعنوان یک موزه برای بازدید عموم افتتاح خواهد شد.

داستان از این قرار است که لوون پس از اینکه همسرش توسیا (Tosya) در صحبت‌هایش به فضایی خنک برای نگهداری سیب‌زمینی‌ها اشاره کرد، تصمیم گرفت تا این پروژه را آغاز کند! او این کار را در سال 1985 آغاز کرد و ساخت آن 23 سال طول کشید. او حتی روز مرگش در سن 67 سالگی نیز در این غار مشغول به کار بود. به گفته همسرش او روزی 18 ساعت در این فضا مشغول به کار بوده است و معمولا ساعات کمی را به خواب و استراحت می‌پرداخت.

دیوارهای این غار ترکیبی از سنگ آتشفشانی سخت و نرم است و دمای موجود در غار در تمام طول سال 10 درجه سلسیوس اندازه‌گیری شده است. این غار تونل‌های مختلفی دارد که هر یک از آنها با درهای حکاکی شده تزیین شده‌اند و چهره‌ای جالب و غیرمعمول به فضای تاریک و سرد این غار بخشیده اند. این موزه به زودی در این روستا باز می‌شود و در آن وسایلی که لوون با آن این فضا را ساخته و همچنین چکمه‌های قدیمی که هنگام کار روی پروژه به پا داشت برای نمایش قرار می‌گیرند. علاوه بر اینها حکاکی‌های روی سنگ‌ها به خودی خود این موزه را جذاب و تماشایی می‌سازند.

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

سفر به ارمنستان

غاری در ارمنستان

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

سفر به ارمنستان

تور ارمنستان

غاری در ارمنستان

دیدنی های ارمنستان

 

منبع : dailymail

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید