پالنگان بهشت حقیقی در کردستان

4.5
از 205 رای
سفرنامه نویسی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
در غرب ایران همیشه بهشت در انتظار شماست + تصاویر
24 مهر 1397 08:00
0

روستای پالنگان در استان کردستان و در 48 کیلومتری شمال غرب شهرستان کامیاران قرار دارد. این روستا علاوه بر طبیعت بی همتایش به خاطر معماری خاص و چشمگیرش نیز به شهرت رسیده است. در این روستا به مردمانشان میراثی از گذشتکان به ارث رسیده که بسیار حانز اهمیت است. خانه‌هایی پلکانی که در کمتر جایی از جهان می‌توان نظیر آن را یافت.

پالنگان کرستان

این نوع خانه‌ها به دلیل پلکانی بودن، به این صورت است که پشت بام خانه‌ی پایینی، حیاط خانه‌ی بالایی به شمار می‌آید. این نوع زندگی حتما مشکلاتی خواهد داشت ولی به خاطر صمیمیت و سادگی بین اهالی اختلافی برایشان بوجود نیاورده است.

پالنگان کرستان

دیدن طبیعت زیبا و دلفریب پالنگان نیز خالی از لطف نخواهد بود این روستا 20 چشمه‌ی خروشان و طبیعتی بکر دارد. رودخانه‌ی خروشان تنگی ور که از میان این روستا می گذرد، آن را به دو قسمت تقسیم کرده و خود نیز منظره‌ای زیبا بر جای گذاشته است.

پالنگان کرستان

سفر به پالنگان می‌تواند سفر خوشمزه‌ای نیز باشد. تجربیات خوشمزه‌ای در این روستا انتظار شما را می‌کشد که یکی از آنها ماهی کبابی معروف پالنگان است. انواع مرکبات از هلو و زردآلو گرفته تا انار و انجیر با بهترین کیفیت در اینجا در انتظار شماست.

پالنگان کرستان

در اینجا برای همه‌ی فصل‌ها برنامه‌ای در نظر دارند. در زمستان که وقت استراحت روستاییان محسوب می‌شود، سر و صدای بازی‌های محلی مانند اسب سواری، گرزبازی، غل غلان، بارباران، کوشه کوشه و چاک چاک در کوچه‌های روستا طنین انداز می‌شود و شادی و نشاط را به ارمغان می‌آورد.

پالنگان کرستان

در این روستا خبری از هتل و یا اقامت گاهی برای ماندن نیست و باید به رسم عشایر، چادر برپا کنید و شب را در چادر به صبح برسانید و اما اگر قصد ماندن ندارید می‌توانید به سمت باغ‌های «محی الدین» یا «شیخ عمر» رفته و با پرداخت مبلغ ناچیزی تا ابتدای غروب اسکان داشته باشید.

پالنگان کرستان

پالنگان کرستان

پالنگان کرستان

پالنگان کرستان

پالنگان کرستان