فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

با ارزش ‌ترین سکه جهان برای فروش گذاشته شد!

4.2
از 14 رای
کشف و فروش با ارزش ترین سکه جهان که خبرساز شد! +تصاویر
  • 19 شهریور 1399 07:00
  • 7
  • 37.5K

به‌زودی سکه نقره‌ای با "موی موج‌دار" فوق‌العاده کمیاب چکش فروشش خورده می‌شود و انتظار می‌رود قیمت آن به بیش از 10 میلیون دلار برسد! به نظر می‌رسد این ارزشمندترین سکه در جهان باشد و این پایان ماجرا نیست. درواقع این بانو با موی موج‌دار می‌تواند اولین چهره بر روی سکه آمریکا باشد. درهرصورت، این‌یک واحد گران‌قیمت ارزی نیز محسوب می‌شود.

به گفته داگلاس مود، سکه نقره‌ای با موی موج‌دار اولین قطعه ساخته‌ شده با نقره در این سرزمین است. مود مدیر موزه انجمن سکه‌شناسی آمریکا است. وقتی این سکه به نمایش گذاشته شود بدون شک استقبال زیادی از آن خواهد شد  سکه بسیار زیبا است و به‌عبارت‌دیگر علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند.

Flowing-Hair23.jpg

سکه نقره با موهای موج‌دار از سال 1794 به بازار وارد شد. این سکه خاص تقریباً 5 میلیون دلار در Sotheby's به حراج گذاشته شد.

عقابی که تا حدی جدی به نظر می‌رسد و لبه سکه، موج‌دار است. به‌وضوح لبه‌های بالا رفته و حروف روی سکه دیده می‌شوند که به ایجاد دوره زمانی همراه با بازتاب پذیری آن  کمک می‌کند - سکه در مطبوعات با سطحی صاف و شفاف مثل آئینه توصیف ‌شده است. سکه‌های نقره باید ثبت شوند بنابراین فقط مقدار مناسبی از فلزات گران‌بها را در خود دارند. همچنین یک گیاه دوشاخه نقره‌ای روی سکه وجود دارد که ممکن است اولین گیاه دوشاخه ساخته ‌شده باشد.

Flowing-Hair2.jpg

 تصور می‌شود که این اولین سکه نقره‌ای باشد که در ایالات‌متحده ضرب شده است. این سکه ده میلیون دلار بیمه‌ شده است.

سکه‌ها توسط متخصصان و با استفاده از مقیاس 70، نمره بندی می‌شوند. سکه نقره‌ای با موهای موج‌دار نمره چشمگیر 66 را به خود اختصاص داده است! در مقایسه‌ها یک سکه نقره سال 1794 دیگر با امتیاز  35 در سال 2019 باقیمت 288،000 دلار فروخته ‌شده است.

یکی از سکه‌ها با نمره 12 و با قیمت 99000 دلار در سال گذشته فروخته‌ شده است. این سکه به ‌اندازه‌ای خوب است که نمی‌توان راجع به آن چیزی گفت  بروس مورلان صاحب فعلی سکه نقره‌ای با موهای موج‌دار است. او این سکه را در سال 2013 به قیمت بی‌سابقه  10, 016, 875  دلار خریداری کرد که توسط سرویس PGCS درجه‌بندی حرفه‌ای سکه تعیین قیمت شده است. به‌عنوان یک کلکسیونر سکه، مورلان 15 قطعه براق از انبار ویترین خود را به حراج می‌گذارد.

وی به نقل از مجله اسمیتسونیان گفته که او سکه تاریخی را یک رویای مادام‌العمر می‌داند . حالا او لذت خود را از سکه‌ها برده است و می‌خواهد دیگران نیز از این سکه‌ها  لذت ببرند. او گفت: «وقت آن است که اجازه دهیم مجموعه‌داران دیگر صاحب این سکه‌ها شوند.» این سکه جالب‌توجه یکی از 1758 سکه‌ای است که در روز  15 اکتبر ضرب شده است. کارشناسان معتقدند که فقط 300 مورد از این تلاش‌های حماسی برای ضرب سکه در قرن 18 باقی‌ مانده‌اند . 100 مورد از طریق مجموعه‌داران شناخته و خریداری ‌شده است.

Flowing-Hair.jpg

تصور می‌شود که آن‌ها به‌عنوان کادو در نظر گرفته ‌شده‌اند و بیشتر به‌جای نگه‌داری در کیف پول برای مقصد دیگر ساخته‌ شده‌اند. این سکه‌ها نشانه‌ای از آینده درخشان ایالات‌متحده نوپا هستند  و برای افراد برجسته ساخته‌شده‌اند. یکی از این افراد در آن زمان وزیر امور خارجه، ادموند جنینگز راندولف بود که در نامه‌ای به شخص جورج واشنگتن در این‌باره نوشته بوده است. بر اساس گفته‌های مجله اسمیتسونیان، قبل از عصر سکه‌های در گردش، آمریکا به مبادله ارز استعماری و پول خارجی اعتماد کرد. قانون ضرب سکه در سال 1792 منجر به ایجاد ساخت واحد سنت مسی در سال بعد از تصویب قانون ضرب سکه شد.

قطعاً واکنش‌ها متفاوت بود. وب‌سایت سکه ایالات‌متحده می‌نویسد: «این سنت‌های جدید اعتراض عمومی را به دنبال داشتند . آن‌ها بزرگ‌تر از یک سکه مدرن بودند، اندازه بزرگ با تغییرات کوچک. تصویر لیبرتی (آزادی) روی سکه با موهای موج‌دار را نشان می‌دهد که پشت سر او بخار است و این نشان‌دهنده ترس اوست. 

از آنجا که مردم برای خریدن آن‌ها پول کافی نداشتند، تولید نمادین سکه سرانجام در سال 1804 متوقف شد و 36 سال بعد دوباره تولید آن از سر گرفته شد. Legend Numismatics در حال فروش است و در لاس‌وگاس به حراج گذاشته می‌شود . پیشنهاددهندگان به جیب‌های پرپول‌تری نیاز دارند و باید در مورد سکه‌ها صبوری کنند البته بدون قیمت درخواستی!

 

منبع: thevintagenews.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (7 نظر)

× در حال پاسخ به:

امیر 15 خرداد 1400 ساعت 11:48

واقعاً مفت هم نمی ارزه تو کشورما واسه مردم ملتم فقط و فقط پول

امیر 20 دی 1399 ساعت 11:41

دوستان عزیز چیزی که ارزشمنده جان و رفاه ادم هاست. تولید چنین ثروت هایی زمانی خوبه که سودش برای رشد و رفاه مردم هزینه بشه وگرنه حبس کردنش در یک گنجه درد کسی رو دوا نمیکنه.

بهنام 15 دی 1399 ساعت 16:36

من علاقه مند به سکه های قدیمی هستم،

حسین احمدی 21 شهریور 1399 ساعت 21:55

هیچی رو با تبلیغات بزرگترین در دنیا الام می کنند و پول در می اورند این در حالیست که هنرهای 10000 هزار ساله ما را هیچ می انگارند این ضعف ما نیست بلکه باید با تبلیغلت صحیح و به روز نشان دهیم فرهنک و تمدن از ان کیست

صغرای مهرپور 20 شهریور 1399 ساعت 23:42

لطفا اطلاع دهید باتشکر

صغرای مهرپور 20 شهریور 1399 ساعت 23:41

آیا از سکه شمایل حضرت علی ع ارزش بیشتری دارد از یک تومنی قدیم هم بزرگ تر است ارثیه جد مادرم است حضرت فاطمه ع است کهازمادرش به ارث رسیده کاریست چکشی و هیچ خدشه ای بان واردنشدهودست کار می باشد به علت. قصد و اجازه فروش انرادارم