Close

سفرنامه کوش آداسی

4.5
از 11 رای
سفرنامه کوش آداسی

مقدمه :

کشور ترکیه توسط دریای سیاه در شمال، دریای مدیترانه در جنوب، دریای اژه در غرب و دریای مرمره در شمال غرب احاطه شده است . این کشور دارای شهرها و بنادر مهمی از جمله : آنکارا (پایتخت)، استانبول، بورسا، ارزروم، قونیه، آنتالیا، اورفا، وان، کوش آداسی، مارماریس،بدروم و .... است. در این میان شهر های استانبول، آنتالیا، قونیه، کوش آداسی، مارماریس و بدروم بیشترین توریست را دارد . موزه ها، کلیساها، کاخها، مساجد، بازار و طبیعت زیبای این کشور لذتی در انسان بوجود می آورد وصف نا پذیر. ترکیه پیوندگاه دو قاره آسیا و اروپاست . کوش آداسی : این شهر ساحلی در استان آیدین قرارگرفته و در نوار ساحلی دریای اژه است . اماکن دیدنی این شهر عبارتند از: منطقه مقدس واقع در روستای گوزل چاملی ، گوورجین آداسی، کاروانسرای اوکوز محمد پاشا، غار کاراجا و ... . نزدیکترین فرودگاه به کوش آداسی فرودگاه ازمیر است . تصمیم به سفر : در اردیبهشت ما 1391 برای سال پیش رو تصمیم به برنامه ریزی برای سفر های جذاب نمودم . برای شروع به چند سایت مطرح از صنعت توریسم مراجعه نموده و بعد از تحقیقات در مورد مقاصد مورد نظر روی چند شهر متمرکز شدم در بین کشور های هدف از جمله روسیه ، بلغارستان ، لبنان، قبرس و ترکیه ، اولین سفر را روی ترکیه فیکس کردم. خلاصه با شرکت ژوان شن سفید تور کوش آداسی را برای مدت 6 روز روی هتل 5 ستاره Ephesus princess ، ok کردم .

آغاز سفر :

تهران- فرودگاه امام خمینی ساعت 16 روز 19 خرداد 1391 . بعد از انجام امور مربوط به بازرسی ، کارت پرواز ،کنترل گذرنامه و ... ساعت 19:00 سوار بوئینگ MD هواپیمایی زاگرس شده و راس ساعت 19:30 پرواز با موفقیت انجام شد. حدود 3 ساعت بعد در فرودگاه ازمیر به زمین نشست ، علی رغم سوء تعبیر ها نسبت به هواپیمایی زاگرس پرواز خیلی خوبی داشتیم . بعد از اخذ ویزا در فرودگاه ازمیر و تحویل بار توسط لیدر ها که همگی پرسنل شرکت آجون بودند به طرف اتوبوس ها هدایت شدیم . ( شرکت آجون امور توریسم را در کشور ترکیه مدیریت می کند. www.acuntravel.com ) . داخل اتوبوس ها وسایل پذیرایی مختصری برای مسافران در نظر گرفته شده بود. بعد از طی مسافت حدود 90 کیلومتر به کوش آداسی رسیدیم . و به ترتیب اولویت دسترسی در مسیر مسافران هر هتل را پیاده و بعد از راهنمایی مختصر و ارائه بروشور تورهای گردشگری شهر مسافران را تا عصر فردا ترک کردند.

 

سفرنامه کوش آداسی

 

صبح روز اول ( شنبه 20 خرداد) : از زیبایی ساختمان هتل و طبیعت آن هر چه بگویم کم است . چه معماری جالبی و چه طبیعت چشم نوازی .... لابی هتل در طبقه همکف ، اتاقها ، رستورانها و مکانهای تفریحی هتل در طبقات 1 تا 7 منفی واقع بودند . البته نه زیر زمین بلکه به دلیل اینکه سازه روی کوه بنا شده بود . و نکته جالب تر اینکه همه اتاقهای هتل همزمان رو به دریا و باغ بود و مثل اکثر هتل ها که قیمت اتاقهای رو به باغ و رو به دریا متفاوت است همه اتاقهای هتل از هر دو منظره به طور یکسان بهره مند بودند.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

اتاق ما 3 نفره بود ، که البته ما 2 نفر بودیم.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

هتل دارای 4 رستوران بود که 2 تا از رستورانها دارای فضای رمانتیک بودند . کافه تریا ها ی بسیار فرحبخش ، اتاق های متعدد ماساژ و SPA و حمام ترکی ، Free shop ، سالنهای کنفرانس و آمفی تئاتر ، سالن بدن سازی ، فتو گرافی هتل ، ورزش و بازی های متنوع آبی ، استخر روباز و سرپوشیده ، اینترنت WiFi ، آرایشگاه و ... از امکانات متنوع هتل افسوس پرینسس بود.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

بعد گردش در هتل برای شنا به ساحل زیبای دریای اژه رفتم . آب سرد بود ولی مانع من نشد و بعد حدود 1 ساعت شنا در دریا و استفاده از تخت های ساحلی برای صرف ناهار به رستوران رفتم . غذا های متنوع طبخ بهنگام، انواع سالاد، انواع دسر، انواع میوه ، و انواع نان طبخ بهنگام . کباب های متنوع که در دهان آب میشد و لذتبخشتر آنکه در فضایی دلنشین با ویو دریا و نسیم ملایم و صدای پرستوها همراه بود.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

بعد صرف ناهار عصر برنامه گردش در شهر کوش آداسی را به همراه گروه داشتیم . با اتوبوس های توریستی شرکت آجون و لیدر های مسلط به محله های شهر کوش آداسی رفتیم . در برگشت برنامه چند گشت متنوع را نیز ثبت نام کردم.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

شب بعد صرف شام با همان کیفیت ناهار به آمفی تئاتر هتل رفتم . برنامه ای شاد و دیدنی ارائه شد. در کنار همه ملیت ها که اکثرا به زبان مشترک (انگلیسی) صحبت می کردند از تماشای تئاتر لذت بردم.

سفرنامه کوش آداسی

صبح روز دوم (یک شنبه 21 خرداد) : بعد صرف صبحانه ی مفصل در همان محیط مشرف به باغ و دریا و وزش نسیم صبحگاهی خنک برای رفتن به یکی از بزرگترین و متنوع ترین پارک های آبی اروپا که در شهر کوش آداسی واقع بود رفتم . پارک آبی آدالند که با هتل محل اقامتم 10 دقیقه پیاده فاصله داشت و تور 6 ورودیه رایگان را در اختیارم گذاشته بود. www.adaland.com در زمان حضور گروه ما در کوش آداسی متاسفانه رافتینگ و پارک دلفین آدالند تعطیل بود . ظهر برای صرف ناهار به هتل برگشتم و عصر از امکانات ماساژ و حمام ترکی هتل بهره جستم . علی رغم خستگی از ورزش در پارک آبی حمام ترکی انرژی مضاعف بهم داد.

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

صبح روز سوم ( دوشنبه 22 خرداد) : از خستگی شب گذشته تا ساعت 11 خوابیدم . به صبحانه نرسیدم . بعد ناهار ساعت 13 قرار بود با گروه بریم مرکز خرید سوکه . به گفته لیدرمون خانم پریا قیمت اجناس در سوکه مناسبتر از مراکز خرید دیگه در شهر کوش آداسی بود. اول به فروشگاه چرم رفتیم . مدیریت فروشگاه ابتدا برنامه ی شوی چرم را برای گروه اجرا کردند و بچه ها مدهای مورد نظرشون رو در فروشگاه پرو و در نهایت خرید کردیم. بعد از مرکز فروش چرم به ایستگاه اول سوکه رفتیم . برند های Levis,colins,mavi,beneton,adidas &loft با قیمت های به نسبت مناسب و بعد ایستگاه دوم و به مراتب بزرگتر به نام Novada با برند های piere cardin,koton,defacto,nike& ... چون وقت کم بود نتونستم اونجور که دوست داشتم خرید کنم. به همراه گروه به هتل ها برگشتیم .

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

صبح روز چهارم ( سه شنبه 23 خرداد) : صرف صبحانه در محیطی فرحبخش با انواع پنیر ، کالباس، سوسیس، انواع تخم مرغ ، املت ، انواع کره ، انواع مربا و عسل، انواع زیتون ، انواع ماست و سبزیجات و هندوانه و طالبی و انواع نوشیدنی های سرد و گرم ....وای... چه لذتی ... بعد صرف صبحانه با 3 کورس دولموش ( در کوش آداسی به مینی بوس ، دولموش می گویند ) به مرکز خرید Novada رفتم و حدودا از ساعت 9 تا 19 مشغول خرید در فروشگاه های آنجا بودم. خرید در مراکز خرید بزرگ و معتبر یکی از بهترین تفریحات برای من است. ساعت 19 با دولموش ها به هتل و تا رسیدم اتوبوس گروه آماده برای رفتن به مراسم شب ترکی بود. من بلافاصله وسایلم را در اتاق گذاشته و لباسهایم را عوض کردم و همراهشان شدم . مراسم در کاروانسرای محمد پاشا برگزار شد . در گوشه ی محوطه کاروانسرا سن مربع شکلی واقع شده بود و در اطراف آن میز های مهمانان به تفکیک ملیت ها به شکل پرتو های نور چیده شده بود. جای ما از قبل رزرو شده و دقیقا در امتداد راس سن بودیم.

سفرنامه کوش آداسی

مراسم با نواختن ویولن توسط موزیسین ها آغاز شد. در ادامه اجرای رقص عربی به نحو عالی برگزار و بعد گروه هایی متشکل از 5 مرد و 4 زن شوی ترکی و کردی و محلی ترکیه را اجرا کردند. در ادامه مجددا رقص عربی و در آخر ترانه های معروف کشورهای حاضر در جشن توسط آقا و بانوی خواننده با همیاری حاضرین برای رقص روی سن برگزار شد .

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

سفرنامه کوش آداسی

صبح روز پنجم ( چهارشنبه 24 خرداد) : بعد صرف صبحانه برنامه مشترک گروه به پارک آبی آدالند بود که من هم همراهشان شدم . و این بار بیش از دفعه اول بهم خوش گذشت . شاید اون دلهره ها در استفاده اول از آن سرسره های بلند و شیب دار به صفر رسیده بود و همش تبدیل شده بود لذت و شادی . عصر آن روز را با برنامه های هتل سرگرم بودم . مسابقه کایاک سواری در استخر هتل ، استفاده از سونا و حمام ترکی و در آخر تماشای تئاتر .

صبح روز ششم ( پنج شنبه 25 خرداد) : آخرین روز حضور در این سفر مفرح بود . بعد صرف صبحانه مشغول مرتب کردن چمدان ها شدم و تا ساعت 12 که ساعت تحویل اتاق بود آماده و اتاق را تحویل دادم . از ساعت 12 تا ساعت19 با تفریحات هتل سرگرم شدم .ولی دلم به نوعی گرفته بود . به نوعی دل تنگ همه اون خوشگذرونی ها بودم .دلم برای بچه های تئاتر های شبانه هتل تنگ شده بود. با اینکه با بچه های تئاتر چند عکس یادگاری گرفتم . با گارد هتل خداحافظی کردم .آخرین عکس ها را گرفتم و سوار اتوبوس شدم. به فرودگاه ازمیر رسیدیم . بعد کنترل بلیط و پاسپورت ...پرواز راس ساعت انجام و ساعت 3 بامداد به تهران رسیدیم . پرواز برگشتمان هم بوئینگ MD زاگرس بود و پروازی آرام را با هواپیمایی زاگرس مجددا تجربه کردیم. امیدوارم شرح سفر و عکس های تعبیه شده توانسته باشد قسمتی از این سفر مفرح را در ذهن شما خواننده ی عزیز تداعی کرده باشد. موفق ، شاداب و سلامت باشید.

نویسنده : محمود خلج امیری

سفرنامه های مرتبط

نظرات کاربران (48 نظر)

× در حال پاسخ به:

ارامک 5 خرداد 1396 ساعت 03:14

ما ۲ مهر ۹۵ از کوشی داسی برگشتیم .روز آخر در هتل آریا کلاروس چمدان ما در لابی دزدیده شد و هتل وشرکت آجون هیچ اقدامی برای پیداشدن چمدان ما نکردن

امیر 5 خرداد 1396 ساعت 03:13

سلام آقا مهدی
به سلامتی رفتین برگشتین؟از هتل راضی بودین؟چطور هتلی بود؟ما هفته بعد قراره بریم هتل رامادا راجع به اون اطلاعاتی دارین که کمکمون کنه؟کدوم هتل از نظرتون بهتره؟
ممنون

مهدی 5 خرداد 1396 ساعت 03:09

سلام
من و همسرم 4تیر95 میریم کوش آداسی هتل لی بلو کسی هست که همسفر بشیم؟

مریم 5 خرداد 1396 ساعت 03:08

سلام.من وهمسرم قصد داریم دوهفته دیگه بریم کوش آداسی.هتلمون له بلو با پرواز کاسپین و انتخاب کردیم.لطفا اگه کسی از هتل یا پرواز اطلاعات ی داره بهم بگه.ممنون

نبی پور (بابل) 5 خرداد 1396 ساعت 02:54

درود بر شما .من تابستان 92 با پرواز زاگرس رفتم.بین شهرهای ترکیه از این شهر خیلی خوشم اومد چون به نظرم شهر جمع و جوریه و مردمش ادمهای خوبی هستن.هتل ما گرند بلیش بود که خیلی راضی بودیم چون هم فضای زیادی داشت و هم ساحل خیلی زیبایی داشت و پرسنل خیلی مودب و با شخصیت با امکانات کامل و اشپز زبردست.فقط یه مقدار از شهر دور بود و اون هم با سوار شدن یه دولموش و پرداخت 5 لیره به مرکز شهر میرسیدیم با 3 دقیقه پیاده روی هم به بازار محلی میوه و لباس فاصله داشتیم .از برنامه های تور هم شهر افسانه ای افسوس از همه جالبتر و برنامه شب ترک از همه خاطره انگیز تر و پارک ابی ادلن هم از همه هیجانی تر بود.من هتل گرند بلیش رو به همه توصیه میکنم و البته با لیدر های شرکت اجون.بای

رضا 5 خرداد 1396 ساعت 02:54

سلام خیلی جالب نوشتید ممنونم ازتون خواستم از دوستان عزیزم بپرسم کدوم هتل رو پیشنهاد می کنید من ماه عسل میخام همین اردیبهشت ماه برم ایا هوا سرده؟ میشه رفت تو آب؟ هتل ویستا هیل خوبه یا نه؟ بین ویستا هیل و پاین بی گیر افتادم البته ویستا هیل ارزونتر... ممنون میشم کسی منو راهنمایی کنه

نویسنده 5 خرداد 1396 ساعت 02:54

سلام با تشکر از همه ی دوستانی که در این مدت سفرنامه ی مرا مطالعه و اظهار لطف داشتید.
نکته ای به نظر حائز اهمیت را در خصوص ویزا باید خدمت برخی دوستان عرض نمایم .
تمامی مردم دنیا برای ورود به هر کشور نیازمند صدور مجوز توسط پلیس کشور مقصد می باشند.
اکتفا می کنم به توضیحات در لینک : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF
رَوادید یا ویزا به مدرکی گفته می‌شود که می‌تواند به اشخاصی اعطا گردد که درخواست اخذ اجازه برای گذر از جایی یا ورود به آن را دارند.

معمولاً روادید بصورت برچسب یا مهر بر روی کاغذهای مربوطه در سند هویتی اشخاص، چسبانده یا زده می‌شود.

اگر نادرست است ! توضیح دهید.جواد 5 خرداد 1396 ساعت 02:53

اقای خلج امیری همین که وقت گذاشتین و این مطالبو با عکس نوشتین جای تشکر و قدر دانی داره. اطلاعاتتون مفید بود . همیشه افرادی بیکار و بی مصرف جهت اعتراض به هر چیزی وجود داره که نباید توجه کرد. من با خانواده امسال عید قصد سفر به کوش آداسیو داریم و از مطالب شنا استفاده کردم پارسال عید به آنتالیا - کمر - هتل میرادا دل مار رفتیم که هتل بسیار عالی بود به همه لحاظ.ممنون

فرشاد 5 خرداد 1396 ساعت 02:53

سلام ممنون از سفر نامه شما من سال 92 به کوش آداسی رفتم هتل ویستا هیل و سال 93 به آنتالیا هتل کرملین به غیر از در نظر گرفتن هتلها از نظر بافت شهری و به روز بودن شهر منظور بافت جدید نه بافت قدیمی با خانه های قدیمی به نظرم آنتالیا خیلی بهتر بود خدا را شکر به ما که بسیار خوش گذشت ولی از نظر خرید شک نکنید که کوش آداسی و سوکه بین این 2 انتخاب یعنی آنتالیا و کوش آداسی بهترین انتخاب است،از نظر تفریحات آبی اگر در عید نروید که بتوانید از امکانات آبی استفاده کنید مطمن باشید در صورت نداشتن تفریحات آبی استخر میتونید رو کوش آداسی حساب کنید چون پارک آبی آدالند یکی از بزرگترین پارک آبی هاست و رفتن به آنجا خالی از لطف نیست و با حدود سی یا چهل لیر که قیمت خود بلیط آدالند به ازای هر نفر هست میتونید از این تجربه خوب استفاده کنید،در ضمن من آدالند رفتم خواهش میکنم مواظب باشید تجربه بدی که آنجا داشتم این بود که درست روی سرسره به تابلو که نوشته بود بخوابید توجه نکرده بودم حالتم فرق داشت همین باعث شد سرعت زیاد بگیرم و سرسره که یک دفعه در مراحل پایانی صاف میشد و شیبش رو از دست میداد ضربه بسیار شدیدی به کمرم بیاد و2 تا از مهرهم آسیب ببینه و مقصر فقط خودمم نمیخوام نگرانتون کنم به تابلو ها دقت کنید مشکلی پیش نمیاد انشالله سلامتی همگی را آرزومندم

سروش سعید تمر 5 خرداد 1396 ساعت 02:52

باسلام.باتشکر فراوان خیلی مفید بود.

افسانه محمدی 5 خرداد 1396 ساعت 02:50

با سلا م و تشکر بابت سفرنامتون
عرض کنم که من به کوش آداسی هتل سی لایت رفتم کوش آداسی هم شهرش هم ساحلش و هم هتلی که ما بودیم حرف نداشت و از همه بهتر این بود که پرواز خوبی داشتیم ما با ترکیش رفتیم ولی سال قبلش با زاگرس آنتالیا رفتیم هم رفت و هم برگشت از صدای موتور پنبه تو گوشمون کرده بودیم واقعا پرواز افتضاحی بود تنها خوبیش اینه که هیچوقت تاخیر نداره
موفق باشید

جواد اردلان 5 خرداد 1396 ساعت 02:50

سلام دوست عزیز
تبلیغات خیلی خوبی برای هتل داشتی

مریم کریمی 5 خرداد 1396 ساعت 02:49

سلام
مرسی از سفرنامتون ماهم داریم میریم کوش آداسی و مارماریس خواستم بدونم رفتن به مراکز خریدی که نام بردید چوریه؟یعنی راحت می تونیم با دلموش بریم با سوال راجب خطا؟اگر امکان داره بفرمایید کدوم خزا رو واسه رفتن به نوادا باید سوار شد

سعید 5 خرداد 1396 ساعت 02:47

به نام خدا
با سلام
جالب بود از حسن سلیقه و ذوق بسیار شما کمال تشکر را دارم .

سعید 5 خرداد 1396 ساعت 02:47

جالب بود از حسن سلیقیه و ذوق بسیار شما کمال تشکر را دارم فقط اگه ممکن هست آدرس ایمیل و همچنین یه عکس از خودتون بفرستید

مشاهده نظرات بیشتر